Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Közvélemény kutatás. Válaszoln...

Közvélemény kutatás. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az lenne a kérdésem, hogy Ti nyugodt szívvel vesztek-e interneten ( pl. olx, vatera ) használt ill. garanciás, szinte új telefont vagy laptopot, ha pl. az újra nincs pénzetek, ami azért elég sokszor alakulhat úgy.

Most én egy telefon vásárlás előtt állok, de T-mobilban majdnem 2-szer annyi a telefon, ráadásul kifutó készülék, mint olx.hu-n és azért érdekelne a véleményem. Mondjuk az újra nincs is még meg a pénzem. No, de nem is ez a lényeg, csak, hogy kicsit értsétek is, hogy miért kérdezem.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)



2014. máj. 24. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos sok a csalás ilyenekkel kapcsolatban, így csak óvatosan vennék bármi ilyesmit. A következő irányelveket érdemes betartani:

-érdemes személyesen átvenni a terméket, így meg is tudod nézni, tényleg megfelelően működik-e. Előreutalni tilos, utánvét sem sokkal biztonságosabb (dobozba bármit be lehet csomagolni). Ha látszólag belemenne a személyes találkozóba, de az ország másik végében lakik (és így neked nem megfelelő), akkor jobb továbbállni.

-ha ez teljesül, mindenképp kérni kell számlát, hogy a telefon eredetét igazolja, és ellenőrizni azt is, hogy ez a papír adott telefonra vonatkozik (IMEI szám alapján meg tudod tenni). Ezzel egyrészt a lopott terméket tudod kiszűrni, másrészt azt is ellenőrizheted, hogy ki lett-e már teljesen fizetve - megintcsak gyakori, hogy idővel nem fizetik a részletre vásárolt készüléket, amelyet így letilt a szolgáltató, te pedig nem tudod tovább használni.

2014. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bemész egy gsm-be ahol használtan is vehetsz telefont. Ott még saját garanciát is add (írásos okmány formában) meg számlát is ha kéred.

Sokkal biztonságosabb mint netről.

Klónokat is kizárhatod mert nem kapsz ott.

2014. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is GSM üzleteket javaslok. Nemrég voltam egyben, és vadi új telókat is láttam a szolgáltatói árak töredékéért. Ilyet venni neten, használtan - naggyon lutri.
2014. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Megfogadom a tanácsokat és bemegyek! :)

2014. máj. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!