Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek a...

Milyen telefont vegyek a kislányomnak?

Figyelt kérdés

már régóta Samsung S5230 telefonja van neki,kb 2 éve,vagy talán több is. Szeretne szülinapjára egy újat. Mindenképpen androidos legyen.. Nem szeretnék neki Iphone-t és egyéb hasonló butaságokat venni neki.. Szerintem ez neki felesleges. Valami egyszerűbbre és persze olcsóbbra gondoltam. (érintőképernyősre)

Már néztem egyet,a Sony xperia sola-t. szerintem az árban is megfelelő,és a használata is egyszerű. Vélemények róla? vagy esetleg valami más ami jobb lenne? (kislányom 13 éves) Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. júl. 18. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

hát, a sonykat nem ajánlom, szerintem borzalmasan rosszul összerakott gépek. A ZTE sokat tud, és elég olcsó, ha új hűséget kötsz rá. A Samsungok nagyon időtállóak, viszonylag jók és elég korszerűek. Sokáig bírják, és elég jó az akkujuk is általában. Alcatelt semmikképp, azok tragacsok. A blueberryk drágák, de sokat tudnak.

Szerintem, ami fontos a telefonban, az az, hogy tudjon GPS-t. Kevés nem tud mostanában, de erre érdemes figyelni, ha az ember eltéved (és biztos megy már helyekre egyedül), nagyon hasznos a dolog. Figyelj arra, hogy gagyin nézzen ki, és ne legyen túl nagy, túl hivalkodó - ezeket előszeretettel veszik ki kislányok kezéből. Férjen el a zsebében, vagy kismotyóban, ahol tartani/hordani akarja, kilógás nélkül.


Belsőre minimum két magos processzorosat keress, 1 giga rammal - ha azt szeretnéd, hogy ne kelljen 1 év múlva újat venni.


A használata ennek a generációnak már minden telefon egyszerű, szóval ez szerintem kevésbé szempont. mindent remekül meg lehet tanulni, ezzel nem lesz probléma :)


Telenornál HTC 500 egy jó készülék, és ez két év múlva is az lesz. Nem tudom, milyen árkategóriában keresel - itt nem volt xperia sola.

2014. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
első vagyok. Utána kerestem, és nagyon rosszakat írnak fórumon a szóban forgó xperiáról. Egyébként kevés a meóriája, az akkuja cikin kicsit tud és szerintem az android gingerbread azt mutatja, hogy a gyártó sem gondolja komolyan a dolgot. 2.3-as androiddal adni készüléket, amikor már létezik 4.3 is, hát, ez szerintem gáz. Az 1 gigahertz CPU sem sok, ellenben elég kevés egy magon. Amúgy az Android típusszámot érdemes még figyelni, mert frissíteni nemigen lehet (ugye ha feltöri az ember, ugrik a garancia, a a Sony meg előszeretettel nem ad ki frissebb verziókat).
2014. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
elnézést, két magos, csak az oprendszer nemigen tudja azt még értékelni
2014. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Régebbi xperiakkal tényleg nem éri meg foglalkozni, nekem jelenleg xperia z1 telefonom van, de ennek az ára is megvan és szerintem egy 13 éves kislánynak aki 1-2 szociális appre használná a telefont annak nincs rá szüksége. Ha mondana egy árkeretet akkor könnyebben tudnánk tanácsot adni.
2014. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
para még a készülékkel, hogy beépített az akkuja. Az azért gáz, mert nem lehet hozzá külön kapni. Nem merném bevállalni, hogy én nem tudom kiszedni, fontos újraindítási stratégia. Arról nem is beszélve, hogy páromnak volt, hogy a telefon kikapcsolt és lenémított (!!) verzióban a színházban kezdett el csörögni, és lefagyott. Nem lehetett kikapcsolni, az volt a megoldás, hogy kivettük az akkuját. Ha ezt nem lehet meglépni, szerintem kidobnak minket az előadásról.
2014. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Szidod a Sony-t, azért a ZTE a csúcstelefon... Kérdező, írj privátot, hátha tudnék segíteni telefonvásárlásban.
2014. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
5* A telefonokon mostanság van hardreset gomb, xperiánál pld beépített off is van a power b + Hangerő fel gomb lenyomásával..
2014. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

a zte jó, de nincs csúcstelefon árban. Nekem fél éves blade super van, kemény 700 pénzért vettem. Kössz a lepontozást, és bocs, hogy utánanéztem.


Hardresettel még nem találkoztam.

2014. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%
Nem azért lettél lepontozva, mert utánanéztél, hanem mert hülyeséget írtál. Haverom ZTE Blade*jét 8x cserélték, mert nem is javították, hanem egyből cserélték.
2014. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. a barátnőmnek xperia sola-ja van és a kislányom mindig azzal játszik. nem fagyott még le,és probléma sem volt vele,ezért szeretne olyat. de ezekszerint nem pont a legjobb (:
2014. júl. 18. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!