Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog az, hogy egy 15 éves fiú nem megy el az apjához karácsonykor, mert az nem veszi meg neki a 200. 000 Ft-os telefont?

Figyelt kérdés

Most 9.-es apjával él hétköznap iskola időben, mert itt jár iskolába, anyuka másik városban él.

20-án visszament anyjához, megbeszéltük, hogy ünnepek alatt jön. Apa azt is mondta neki, hogy természetesen kap ajándékot, amit szeretne. Az iskolában nagyon rossz tanuló annak ellenére, hogy apa minden nap tanul vele 3 óra hosszat. Motiválatlan és iszonyú közömbös az iskolai teljesítménye iránt, 2-es tanuló, de két tantárgyból is esélyes a bukás. Apja annyit mondott neki, hogy majd akkor kap telefont (nem ennyi pénzért), ha ő is igyekszik az iskolában, és legalább egy hónapig nem hoz egyest (ilyen még nem volt). A gyerek erre bedurcázott, nem jött el karácsonykor, sőtt fel sem veszi az apja telefonját.



2013. dec. 27. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszem megáll
2013. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális. De nem csak a gyereken múlik. Elsősorban nem a telefon a gond, és ez szerintem csak a jéghegy csúcsa lehet.
2013. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 II.Dartheon ***** válasza:
100%
nem, egyértelműen nem normális... nézd, a gyerekkel beszélni kell, vagy legalábbis megmutatni neki h nem ingyen vannak a dolgok.. vagy hetene kap a szüleitől hetente vagy havonta egy fix zsebpénzt, amiből vehet amit akar, és kész...
2013. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem normális!

De ha már eleve 15 évesen ekkora értékű dologért hisztizik, akkor azért alapvető nevelési gondok is vannak szerintem. És ilyen jegyekkel és iskolához való hozzáállással nem is vennék neki egyáltalán! Vennék neki egy olcsóbbat, majd ha lesz saját keresete, megdolgozik érte, akár diákmunka keretén belül, akkor vegye meg vagy egészítse ki magának!

A szüleim nem álltak annak idején olyan jól, hogy ilyen nagy értékű valamit kaptam volna, de bőven beértem a kisebbel is. Engem így neveltek, hogy ki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli, illetve, ha valamire nincs pénz, arra nincs pénz. És soha nem álltam neki hisztizni!

2013. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy szerintem csak dühös a válás miatt,és most jött ki rajta a hiszti..
2013. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy dühös, de úgy gondolom nem a válás miatt, hanem azért mert nem kapja meg amit akar. Amíg együtt éltek a szülei, addig mindent megkapott. Az apa hiába mondta, hogy ezzel nem ért egyet, akkor anya elkezdte mondani a gyereknek, hogy "látod, apa nem szeret téged....", meg hogy a gyereknek legyen szép gyermekkora... Azóta tud apa tanulni a gyerekkel, amióta elköltözött onnan, és anya nem tudja megvédeni, hogy "hagyd már békén, nem látod szegény milyen fáradt", "azt nem kell már megtanulni, nem vették...."

Hogy lehet ebből a gyerekből motiváltak csinálni? Valahogy ösztönözni? Hogy rájöjjön, az apja jót akar neki....

Segítsetek!

2013. dec. 27. 21:20
 7/12 anonim ***** válasza:

És mikor írom, hogy nem kell minden vackot megvenni a gyerekeknek, és nem kell tablet 10 évesen, meg ájfón 5 évesen 0%-ra vagyok lepontozva :D


Csúnyán el lett rontva a gyerek, és az a baj, hogy 15 éves. Kicsit késő lenne elkezdeni most nevelni.

2013. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Annyira igazad van, hogy nem tudom neked kellőképpen kifejezni....

De most ezzel a fiúval mit lehet csinálni, hogy többre becsülje az apját, aki tanult, szorgalmas, dolgos ember.....ő nem akar neki mindent megvenni, de az anyja és családja (nagyszülők) ezzel nem ért egyet. Talán csak abban reménykedhet az apa, hogy a lóvé:) nála van és ő a tanulástól teszi függővé a javadalmazást...

2013. dec. 28. 12:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Falnak megyek. Őszintén sajnálom az apát.
2013. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az apa helyében hozzá se szólnék a gyerekhez.

És akkor még jól járt.

2013. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!