Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megendnétek a 13 éves...

Ti megendnétek a 13 éves fiatoknak, hogy 70 ezer forintos telefont vegyen?

Figyelt kérdés
Telefont szeretne venni magának karácsonyra, mindent ö fizetne magának, de nem hiszem hogy neki egyáltalán szüksége lenne ilyenre, és elég drága is, féletem hogy ellopják töle... Ti megengednétek az ilyen koru fiatoknak hogy 70.000 forintos telefont vegyen?

2013. nov. 30. 10:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Mi a csodának annyi pénzért telefon??? Pláne egy gyereknek.....
2013. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Ha mindent ő áll akkor igen, de én egy fillért se adnék bele. Ha ellopják, vagy baja lesz majd a saját kárán megtanulja, de lehet tényleg vigyázna rá. Próbálja meg.
2013. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
60%
Semmiképpen sem! Különben is hogy lehet egy 13éves gyereknek ennyi pénze? Ne tömjétek ennyi pénzzel!
2013. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg furcsa, hogy egy 13 évesnek ennyi pénze legyen.

Nekem ennyi idős koromra jó, ha volt 5000-6000 forintom, aminek nagy részét munkával szereztem, itt-ott nagyszülőktől ünnepekre kaptam pénzt. Az viszont igaz, hogy azzal a pénzzel én rendelkeztem, azt vettem, amit csak akartam. Ha elpazaroltam, akkor nem volt, azt csókolom. És ez nem volt olyan régen, most 19 vagyok.

Szóval itt nem az a probléma, hogy megveszi azt a telefont (ha ellopják, az ő pénze bánja), hanem arról, hogy hogy juthat egy ekkora gyerek ennyi pénzhez? Bármennyire is jól álltok, ő még gyerek, nem képes ésszerűen gazdálkodni ennyi pénzzel...

2013. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
37%

Az "ennyi pénz" szókapcsolat nagyon elszaporodott ebben a beszélgetésben :D Csak egy észrevétel, semmi különös...

4-es voltam.

2013. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem tömjük pénzzel, már néhàny éve gyüjtögeti, onnan van ennyi neki...
2013. nov. 30. 11:03
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

70.000Ft az miért sok? Nagyszülőktől összesen egy évben minimum kap ünnepekre 20.000-t.

Az okostelefon meg ma már alap dolog, minden gyereknek van, 12 éves kortól teljesen normális.

Még a pénzgyűjtésről: Én idén születésnapomra úgy kaptam telefont 80.000ft-ért hogy 50.000-t én fizettem, eladtam régi számítógép alkatrészeket, a régi telefonomat, elraktam a nagypapámtól kapott pénzt.

Nem élünk jól, ezért megtanultam gazdálkodni a pénzzel. Mostantól már jogosítványra gyűjtök, nyáron elkezdem a tanfolyamot. Abba is beleadnak persze a szüleim is valamennyit.

Belemehetnék mélyebben az okostelefon hasznába, de most csak annyit hogy ma már teljesen természetes, és ha van pénze vegye meg.

Én eddig minden évben így gyűjtögettem és 60-90.000ft-ért vettem 3 éve számítógépet 2 éve telefont, 1 éve fejleszettem a számítógépet, most pedig új telefont.

Jövő nyáron dolgozni is fogok.

16/f

2013. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

70.000 FT miért lenne sok? Meg, hogy-hogy lehet ennyi pénze?Ünnepnapokon simán összegyűlik ennyi pénz, pláne húsvétkor.


Egyébként én igen, megengedném.

2013. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem,nem engedném megbeszélném vele,hogy egy olcsóbb is simán jó,gyűjtögesse csak valami hasznosabb dologra.
2013. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megengedném. Nem azért, mert megéri, nem azért, mert szüksége van rá. Hanem azért, mert ő gyűjtötte rá a pénzt, és úgy gondolom, arra költi, amire akarja. Ez is egy tanulási folyamat. Ha szerinte ez neki megéri és kell, költse el. Aztán nem lesz pénze, gyűjtögethet megint, és utólag mérlegeli, hogy megérte-e vagy sem. 13 évesen tanulja a dolgok árát, és ne 23 vagy 33 évesen, amikor már nagyobb tétekre megy a játék. Inkább buktatnám _most_ el a 70 ezrét , mint segítném ki felnőtt férfiként, amikor 7 millás adósságokba veri magát. Szóval igen, megengedném. Aztán jövőre megkérdezném tőle, mit gondolt, jó döntés volt-e vagy sem. N30
2013. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!