Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidosok! Titeket nem...

Androidosok! Titeket nem zavar, ha egy alkalmazás gyakorlatilag bármihez hozzáfér a telefonon?

Figyelt kérdés
Egy sima clock widget, ami csak az időt mutatja, többek között a következőkhöz kér hozzáférést: levelezési adatok(bizalmas jellegű levélhez is hozzáfér), tartózkodási hely, hívásnapló, fiókok, teljes hálózati hozzáférés stb. Sok más app is ilyen szinten szeretne hozzáférni a telefonhoz. De mi szüksége van egy órának a levelezésemre? Miért kér hozzáférést ezekhez?
2014. júl. 24. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Többek között ezért váltottam Windows Phone-ra
2014. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Saavedro ***** válasza:

"Titeket nem zavar, ha egy alkalmazás gyakorlatilag bármihez hozzáfér a telefonon?" - nem, szar az egész már most is...


"Miért kér hozzáférést ezekhez?" - hogy lenézzék a fél életed, azért...

2014. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kár hogy ez minden okostelefon minden alkalmazására igaz.

A megnevezhetetlen gyümölcsös vacak még azt is eldönti, hogy mit tehetsz rá egyáltalán.

2014. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: iOS-en te döntöd el, hogy engeded-e, hogy az alkalmazás hozzáférjen például a pozíciódhoz, a mikrofonhoz vagy a kapcsolataidhoz. Ha nemet mondasz, használhatod tovább az Appot, maximum az ezt igénylő dolgok nem fognka működni. Nem értem, többi platform miért nem ezt a modellt követi, de szerencsére rootolás után van lehetőség Androidon is elérni ezt. Ennek hiányában annyit tehetsz, hogy keresel egy ilyet nem igénylő alternatívát.
2014. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azért, de ha mindenféle ingyenes vackokat leszedtek, akkor érthető lehet, hogy miért kér hozzáférést. Egy prémium, fizetős alkalmazásnál nem láttam még olyat, hogy olyanhoz kérjen hozzáférést, amihez semmi köze. Bár lehet, hogy csak én vagyok olyan hülye, hogy fizetek az alkalmazásokért.. :D
2014. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez nem minden app-ra igaz, az ingyeneseknek is csak igen kis százalékára.

Ha ennyire zavar, ne tölts le ilyeneket (bár ha Google Playen van, akkor alig van esélye, hogy vírus van benne, max hirdetésekkel beszéljünk bombáz)

Vagy, root hozzáféréssel tudod korlátozni ezeket az engedélyeket.

2014. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha Google Playen van akkor minden esélye megvan, hogy vírus, mivel felhasználói bejelentések alapján vizsgálnak
2014. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!