Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy mobiltelefonban mi értelme...

Egy mobiltelefonban mi értelme van az előlapi kamerának és a wifinek?

Figyelt kérdés

A wifinek lehet talán nagyobb értelme, bár állítólag nem sok hely van, ahol ki lehet használni. Plázák, kávézók, ilyesmi helyek. Bár állítólag oda is valami jelszó kell, ha be akar lépni az ember /én nem tudom, mert az én telómban nincs wifi/.

Itthon nyilván gépen fogok netezni. Ha pedig használni akarom mondjuk a telefonon lévő GPS-t, akkor ahhoz meg ugye nem wifizik az ember, hanem az előfizetéses mobilnetet használja.



Az előlapi kamera értelmét meg pláne nem értem. 10 éve mekkora szám volt, hogy egyáltalán van kamera a mobiltelefonban. Ma pedig már ott tartunk, hogy előlapi és hátlapi kamera... De szerintem ez tök felesleges. Mi értelme 2 kamerának egy telefonon????



Ja, és ezeket nem kötekedésképpen kérdem, ugyanis tényleg nem tudom egyik értelmét se... A wifi még talán oké, de a kamera? Rejtély.



2014. júl. 26. 14:48
1 2
 11/18 Alex Fly ***** válasza:
Akkor mondd, hogy felesleges az otthoni WiFi, ha a telefon pár frissített suoftver miatt elhasznál pár száz megabájtot a mobilneten...
2014. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Más telefonnál nem tudom, hogy hogy van, de ha Nokiád van, akkor hozzákötöd USB-vel a géphez, belépsz a Nokia PC Suite-ba és USB-n keresztül úgy frissíted, ahogy akarod. Így a wifi valóban értelmét veszti otthon is /legalábbis a nokiások szempontjából/, ráadásul a mobilnet előfizetést sem kell használni frissítéshez...


Egyébként azóta lett új telóm, de főleg a nagy belső tárhely + a szintén nagy bővíthetőség, az elég durva kamera, a vaku, az előlapi kamera és az ára miatt fogott meg.

Van benne wifi, DLNA, NFC meg minden istennyila /a mai napig nem tudom, mi az az NFC.../, de egyáltalán nem használom őket.


És így, hogy már van nekem is egy wifis telóm, továbbra is azt mondom: hiába nagy találmány a wifi, szerintem nem sok értelme van. Hogy itthon miért nincs értelme, azt már elmondtam. Máshol pedig maximum akkor, ha sokat kell várakozni és el akarod tölteni az időd. Leghasznosabb talán buszokon/vonatokon, amikor hosszabb távolságra kell utazni. Ott lehet értelme, bár valaki azt mondja, azokon elég gyenge a jel...

Majdnem minden héten járok olyan helyen, ahol van ingyenes wifi /Campona... mivel plázáról van szó, ezért gondolom, hogy van/, de valahogy egyszer sem éreztem szükségét, hogy használjam. És az az igazság, hogy eszembe se nagyon jutott. Egyszerűen azért, mert internetezni itthon szoktam, ha pedig nem itthon vagyok, akkor éppen rohangálok és a dolgaimat intézem, nem a neten lógok.


Szóval ez egy számomra teljesen felesleges találmány. Hiába szép meg jó meg minden, egyszerűen nem tudom kihasználni, és semmi okom arra, hogy használjam. Persze mindez csak az én nézőpontom, ettől még elismerem, hogy sok embernek hasznos dolog. Mindenesetre ha gondolnának egyet az alkotók és hirtelen eltörölnék az egész wifis technológiát a Földről, simán úgy érezném, hogy semmit nem vesztett az emberiség...

2014. aug. 11. 19:01
 13/18 anonim ***** válasza:
most nem bántásból, de a neandervölgyiek is kihaltak, mivel nem érezték szükségét a technikai fejlődésnek, ellentétben a Homo sapiens-sel
2014. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor hogy hogy én még nem haltam ki és élek-virulok?
2014. aug. 13. 02:12
 15/18 P.O.C. ***** válasza:
Most tényleg nem értelek, attól hogy te nem látsz örömöt ezekben a szolgáltatásokban, másoknak még jól jön és aktívan használják. Hál istennek nem vagyunk egyformák. Miért nem vettél egy sima alap 3000 Ft -os "eldobható maffiózó telefont"? Az garantáltan nem tud semmit. És akkor nem enne az ideg, hogy tele van a telefonod általad nem használt szolgáltatásokkal.
2014. aug. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ideges vagyok? :D Eléggé benézted, ha szerinted indulatosan írtam, amiket írtam... Egyszerűen kifejtettem az okát, hogy miért felesleges a wifi. Ja és azt is hozzátettem többször is, hogy az ÉN SZEMPONTOMBÓL, és azt is, hogy teljes mértékben elismerem és elfogadom, ha mások hasznosnak találják és ki tudják használni.
2014. aug. 13. 12:34
 17/18 A kérdező kommentje:
Szóval számomra ez egy haszontalan találmány, de akik használják, azokat leljék benne továbbra is örömüket. És ezt nem cinikusan írom most! Ennyi.
2014. aug. 13. 12:36
 18/18 anonim válasza:
Édes istenem mond, hogy azóta már nem vagy ilyen hülye :D
2017. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!