Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti kifizetnétek? Mit tennétek...

Ti kifizetnétek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
törölték a kérdést így itt van újra: Fél évvel ezelőtt történt ez az eset. A legjobb barátnőm kapott egy drága telefont amit elhozott a suliba. Megengedte nekem, hogy fotózzam vele a többieket. Én tényleg vigyáztam a telefonra nagyon, de egy nagydarab fiú izomból nekem jött kb (véletlen nem látott) és kiesett a kezemből. Hálózati baja lett a telónak, nem jó a wifi meg a bluetooth. Akkor kérdeztem tőlük fizessek e bele gyűjtsek e és megnyugtattak hogy nem kell. Így fél évre rá közli velem az apja, hogy nem kéne játszadozni a telóval ha tudjuk nem bírnánk kifizetni, meg hogy 176 ezer forint a javítás mert ez ilyen asus teló a legújabb. és hogy fizessünk bele beszéljek a szüleimmel. 1. a telefont nyugodt szívvel odaadta nekem 2 nem volt rajta tok 3 véletlen volt 4 én kérdeztem gyűjtsek e rá azt mondták nem, most meg ki akarják fizettetni velem. ti kifizetnétek? ők keresnek vagy havi 1,5 milliót mi meg csak 80-at, hogy a picsbe fizessek ki annyit? vagy legalább a felét?

2014. aug. 8. 15:12
 1/7 zabmester válasza:
79%
Nem fizetném ki, és nem is jogos a kérés, akkor már maximum attól a fiútól lenne "jogos", aki meglökött, de még igazából tőle sem, hiszen nem vett észre, nem szándékosan történt. Ráadásul te megkérdezted AKKOR, hogy adj-e bele pénzt, és akkor azt mondták, hogy ne. Meg amúgy is, nem te kérted el a telefont, a barátnőd adta a kezedbe, te rendeltetésszerűen használtad, a kár sem a te hibádból történt, szóval nincs mit számon kérni rajtad.
2014. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Elkepzelhetetlen a szamomra, hogy egy telefon javitasa 176ezer forint legyen. Anniert mar vesz masikat.

Amugy igen, en kifizetnem -mar ha mutatna rola szamlat- hiszen nalam volt, amikor tonkrement.

2014. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nem
2014. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én sem. mindenki úgy vigyáz a telefonjára, ahogy akar. én például akármennyire akárkicsoda kéri tőlem el kicsit, semmiképp nem adom oda neki...és ennyi a gond. nem rosszból, de nyilván most ha az én telefonom lenne, és egy ismerősöm kezében romlana el, én is alapvetően bajban lennék, hogy legyen-e pofám kifizettetni vele.

és tényleg nagy kamu a 176ezres javítás :D akármennyire legújabb asus, újonnan se kerülhetett annyiba :D

mondd meg nekik, hogy adják oda a telefont, majd te megjavíttatod, de amúgy csak sima burzsuj, anyagias férgek, és abba már tuti nem mennének bele.

2014. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem fizetném ki.

Egyébként, meg a legdrágább Asus telefon nem kerül annyiba..:D

2014. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 17.600 a javítás, csak keménykedni akart, mert megteheti. Amúgy meg ő adta oda a lányának azt a félmilliós telót amiben 176ezer egy wifi meg egy Bluetooth csip javítása, ráadásul te meg is kérdezted, hogy fizess-e bele. Végső soron, arra jutottam, hogy ezek a tuskók nem ismerik a garancia fogalmát. Röviden nem nem és nem. Ezekkel a pénzsóvár burzsujokkal amúgy is vigyázni kell, mert hiába keresi meg a havi 2 misit(kerekítettem), akkor is minden centen spórol.
2014. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azert nehez a javitasa vagy mi mert nem lehet levenni a hatuljat ugy mint minden telonak meg kulfoldre kell kikuldeni ez a legujabb telo de ez az osszeg eleg durva. Mellesleg ha akkor nem kellet amikor kerdeztem most se kell
2014. aug. 9. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!