Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik váltottak Androidról...

Akik váltottak Androidról Windows Phone-ra, milyen véleményük van? Jobb, vagy megbánták? Mik az előnyei, és mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Most fog kijönni a Lumia 830, azt néztem ki magamnak. Akinek sose volt a kezébe Lumia, kérem ne irogasson olyanokat, amiket csak hallott innen-onnan.

2014. okt. 5. 17:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igazság szerint még minden külső app egy kicsit kiforratlan.


Ennek ellenére jobban ajánlom a WP-t, méghozzá azért, mert stabilabb. Ugyanolyan hardverrel sokkal jobb, mint egy Android. Szerintem szégyen, hogy bizonyos készülékgyártók ráb****ák az Androidot a telefonjukra, úgy, hogy egy menü megnyitástól képes akadozni, meg frissítések telepítése közben percekig nem válaszolni. Ilyen WP-s telefonoknál nincs, még a leggyengébb kategóriában sem.


Persze, most lehetne mondani, hogy ha kiforratlan sok app, meg amúgy sincs túl sok, akkor miért jó a WP. Szerintem azért, mert időtálló, vagyis 1-2 évig biztosan meg fogják kapni a legújabb WP-t a készülékek frissítés formájában (így történt ez most is), illetve az app fejlesztés terén is sokat fejlődött (ezt félig-meddig "belsősként" mondom, mert fejlesztettem már WP-re próba app-ot). Ezen kívül már most meg lehet nézni az app-tendenciát, szaporodnak, mint a gombák, és az egyébként növekvő WP felhasználók száma is erre fogja inspirálni a fejlesztőket. Múltkor láttam egy statisztikát, miszerint 1 év alatt kb. megnégyszereződött a WP-s telefonok aránya (0,6 %-ről kb. 2,4 %-ra).


Ezen kívül sokszor érv volt, hogy a WP nehezebben kezelhető, meg maga a rendszer nem nyújt akkora funkcionalitást. Ez már a 8.1-gyel rendeződött, a legtöbb embert ez meggyőzte. Semmivel nem nehezebb vagy rosszabb egy WP-t kezelni, mint egy Androidot, max. szokatlan. De most én is mondhatnám, hogy szokatlan az Android, mivel az első valódi okostelefonom WP volt, és néha agyvérzést tudnék kapni az Androidtól...

2014. okt. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Barney96 ***** válasza:
Annak a gyíkarcú sározós vadbaromnak a metrotube 200 forint és a próbaverzió ugyanazt nyújtja mint a teljes, ha megveszed az appot azzal csak támogatod fejlesztőt.. Én egy év után vásároltam meg mer megérdemlik. Mellesleg ott van még a youtube HD meg a tubecast mint alternatíva és a kezdetek kezdetén még a ms is csinált egy nagyon jó appot csak a drága kedves Google letiltotta mert a reklámaikat nem tudták rajta tolni. Amúgy utálom ezt a "nem olyan nyílt meg szabad" dumát aki itt keres telefont az valszeg nem rendelkezik világrengető igényekkel, de ti tudjátok. Mindenesetre én tuti wp-s maradok amíg lehet mert számomra a legjobb rendszer a három közül és neked is merem ajánlani
2014. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat

a 830-as akkor jó választás lehet, vagy ebbe az árkategóriában van jobb Lumia is (elvileg olyan 100 körül lesz kapható a szolgáltató függők)?

2014. okt. 8. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!