Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szereted az Iphone-t?...

Miért szereted az Iphone-t? Jobb egy Lumiánál?

Figyelt kérdés
Nem volt még almám, nem is hiszem, hogy lesz. Nem tartom csúnya telefonnak, mert szerintem egyszerű és letisztult. Elegáns mobil. Viszont az ára horror, nyilván egy bizonyos rétegnek készült. Sokaktól hallottam hogy a fájl átvitel nem megoldható egyáltalán, csakis azonos típus küldhet a másiknak pl zenét, képet. Ezt ki lehet valahogy játszani? Milyen maga a rendszer?

2014. okt. 5. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon zárt és rossz.
2014. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Én csak a nagyobb alkalmazáskínálatot tudnám felhozni az iPhone mellett egy Lumiával szemben. Funkcionalitásban (8.1 óta) többet nyújt a WP az iOS-nél - és ezen kijelentésemért minden bizonnyal majd le fognak szavazni, de arra kérem azokat, hogy cáfolják meg... ha tudják.
2014. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem tudják.
2014. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lumiák közül melyiket választanátok? Jelenleg milyen telefonotok van?
2014. okt. 5. 22:46
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

iPhone-t mint platformot (ide értve az AppStore-t és az SDK-t is) alapvetően kiforrottabbnak tartom, mint a Windows Phone-t, legyen szó akár a WP 8.1-ről. Ez tetten érhető egyrészt a bőségesebb alkalmazáskínálatban, de néhány alapfunkcióban is, mint pl WP nem képes egyazon időben rezegni és csörögni, helyette felváltva teszi azt. Kétségtelen, WP8.1-gyel hatalmas funkcióbővítést kapott a rendszer, és bizonyos szempontokból túlmutat a másik kettőn (pl AppCorner). iOS 8-cal WP 8.1-hez képest addig meglévő hátrányok is eltűntek, egyedül talán a Bluetooth fájlküldés és az AppCorner maradt. iOS8 előnye ugyanakkor, hogy alkalmazások Extension-ök segítségével jobban együttműködhetnek, interaktív lehet egy értesítés, amelyek amúgy lockscreenen is megjelennek (ez amúgy ősidők óta így van), cserélhető a billentyűzet, továbbá Mac felhasználók számára Continuity/Handoff is óriási kényelmet jelent. Nem is értem, miért nem MS lépett ezzel elő, annyira adta magát. (Gyanítom Windows 10-zel itt is megjelenik egy hasonló szolgáltatás.)

Mindezek ellenére, nem tartom rossznak a WP-t, fél szemmel figyelem, mert alapvetően tetszik, ha WP8 idején tartott volna ott, ahol most (plusz rezgés!), lehet nem iPhone-t vettem volna.


#1: eddig leküzdötted magad, '29-es'?:D Írd meg, miért tartod rossz rendszernek az iOS-t, szépen megfogalmazott mondatokkal, érvekkel.

2014. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem testreszabható. Ha ez még önmagában nem lenne elég, olyan alapvető funkciók hiányoznak, mint a fájlküldés bluetoothon vagy az ingyenes és legális zeneletöltés. Sok alkalmazásért fizetni kell, amik a normális platformokon imgyenesek.
2014. okt. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem a WP nem tud egyszerre rezegni és csengni, csak a Lumiáknál van ez - teljesen érthetetlen okokból.
2014. okt. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#4, nekem jelenleg Lumia 930 van, de árkategóriától függetlenül bátran merem ajánlani mindegyiket, családban van az alsóbb kategóriából is (520).
2014. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

#6: Nolátod, megy ez!:) Ugyanakkor olyan szolgáltatásokat hiányolsz/rósz fel, amelyek az emberek igen kis részét érintik. Lehet tizenévesen még divat pl a BT vagy naponta launcher csere, felnőve már aligha ezek lesznek az elsődleges szempontok, hanem a nagyobb hatékonyság vagy a problémamentes működés. Ezen a téren pedig alapvetően erős az iOS, ha friss verzióktól eltekintünk. (De ez minden platformon így van, bolond aki első nap frissít:D)


#7: igen? Akkor remélem most, hogy MS-é lett, belekerül. Furcsa ugyanakkor, hogy UserVoice-on előkelő helyen szerepel...


#8: családban/ismerettségi körben itt is van 520, de utóbbi időben több furcsaságot hallottam. Öcsém szerint (frissítések hatására) egyre lassabb pl a kamera, hölgyismerőshöz pedig többször jönnek meg az SMS-ek. Ezekből nálatok van valami? (Miután én ajánlottam nekik, érdekelne, hogy általános-e a jelenség)

2014. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A többszörösen érkező SMS-ek problémája másoknál is fennáll.
2014. okt. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!