Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régen meg mindenki az androido...

Régen meg mindenki az androidot istenitette hogy igy jobb a Windows phone-nal meg ugy jobb. Most meg majdnem minden ember mar Windows phonet hasznal. Megjött az eszük?

Figyelt kérdés
Nekem sok androidos dolgom volt mint tablet mint telo de sose szerettem annyira mind a Windows telót. Ti hogy vagytok vele?
2014. okt. 17. 07:26
1 2
 11/16 Tengor ***** válasza:

#10, látom nem olvastál még könyvet telefonon. Ha nincs tördelés, akkor vagy olyan kicsi a betűméret, hogy nem látod, vagy ráközelítesz, akkor végiggörgetsz egy sort, visszagörgetsz, majd megint végig görgetsz, hogy elolvasd a második sort. Ez nem túl kényelmes. Jah, minek olvasok könyvet telefonon, ugye?


Reklámblokkoló: jah, akkor csak azokat az oldalakat nézegessem, amit optimalizáltak, ugye? Ne is akarjak mást...


Maxthon: picit módosított IE, nem másik böngésző.


Én használék gtalkot, FB-m nincs. Jah, ne akarjak...


A cég ahol dolgozom SSH-n keresztül engedi be a felhasználókat a net felől, hogy mondjuk a céges levelezést megnézhessék. Jah, ne akarjak céges levelezést nézni.


Dropbox: a lényeges adataim DB-ben vannak, nem akarok OneDrive-ot használni.


Samba, fájlmegosztásra való ("értesz" az informatikához").


Szóval lehet, hogy neked megfelelő az, hogy megmondják, hogy mit szeress használni és azt használod, nekem ennél kicsit több igényem van. Ha nincsenek elvárásaid és/vagy szereted, ha megmondják, hogy mit csinálj, akkor jó a WP. Viszont ha valaki el akar térni ettől, az ne WP-t használjon!


Valaki írta h az Android nem optimalizált. Az Android a WP-vel szemben kb olyan helyzetben van, mint a Win az OSX-el szemben. Könnyű úgy optimalizálni egy oprendszert, hogy csak meghatározott hardveren futhat. Az Androidot nem optimalizálják (megtehetnék a gyártók), cserébe elfut bármin.

2014. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Igor Igorovics ***** válasza:

Ugye tudod, hogy ez milyen szinten túlzás és csúsztatás?


Jah, minek olvasok könyvet telefonon, ugye?


Olvashatsz nyugodtan, erre találták ki az epub-ot. Halkan jegyzem meg, hogy egy 4-5"-os kijelző nem erre való.


Reklámblokkoló: jah, akkor csak azokat az oldalakat nézegessem, amit optimalizáltak, ugye? Ne is akarjak mást...


2014-ben elvárható lenne a weboldalak üzemeltetőitől, hogy optimalizálják őket mobil formátumra is, elvégre itt nem csak a reklámokról van szó, hanem a kezelhetőségről is. Arról, hogy ők nem haladnak a korral, nem a Microsoft tehet. De nyugodj meg, a wp-s appok számának növekedéséből következtetve hamarosan lesz reklámblokkoló is.


Maxthon: picit módosított IE, nem másik böngésző.


Valóban, további kényelmi funkciókkal. Teljesen jó, kezelhető, kényelmes, gyors és stabil böngésző.


Én használék gtalkot, FB-m nincs. Jah, ne akarjak...


Nézd, ha te 2014-ben nem tudsz meglenni a sosem népszerű gtalk nélkül, az szerintem jelent valamit. A skype, a viber és a line is jobb nála. De ha már így van, ott vannak a harmadik féltől származó applikációk, egészen jók. Az hogy nem írt wp-re a google hivatalos gtalk és youtube klienst, az őt minősíti, nem a microsoftot.


A cég ahol dolgozom SSH-n keresztül engedi be a felhasználókat a net felől, hogy mondjuk a céges levelezést megnézhessék. Jah, ne akarjak céges levelezést nézni.


Úgy hívják a megoldást, hogy Exchange. :)


Dropbox: a lényeges adataim DB-ben vannak, nem akarok OneDrive-ot használni.


Gondolom terrákat tárolsz benne, és esélytelen átmásolni őket Onedrive-ba. Átlag felhasználó szemszögéből nézve viszont 30GB>2GB.


Samba, fájlmegosztásra való ("értesz" az informatikához").


Tudom mi az, csak azt akartam szemléltetni, hogy mennyire nem alapfunkció egy telefonon. Egyébként van alkalmazás, pl sharefolder explorer vagy sambamobile.


Szóval lehet, hogy neked megfelelő az, hogy megmondják, hogy mit szeress használni és azt használod, nekem ennél kicsit több igényem van. Ha nincsenek elvárásaid és/vagy szereted, ha megmondják, hogy mit csinálj, akkor jó a WP. Viszont ha valaki el akar térni ettől, az ne WP-t használjon!


Ez akkora demagóg, mint ide Jicsiny. Ma már windows telefonon is van minden népszerű funkcióra van jó alkalmazás. Egy átlag felhasználónak bőségesen elég a kínálat. Ez az okfejtésed pont olyan, mintha én azt mondtam volna, hogy az androidon azért van annyi applikáció, mert a vérpistikék írják rá a 826-ik csengőhangszerkesztőt vagy zippo öngyújtót. Én nem azt mondom, hogy az android vacak, hanem azt, hogy ma már a wp egy igencsak jó alternatíva azoknak, akik ki akarnak lógni a droidok és a szifonok népes seregéből. Mint mindennek, ennek is vannak hibái és előnyei a konkurenciával szemben, de ha valaki valamire való okostelefont akar, akkor ma már három fronton is érdemes nézelődnie.


Valaki írta h az Android nem optimalizált. Az Android a WP-vel szemben kb olyan helyzetben van, mint a Win az OSX-el szemben. Könnyű úgy optimalizálni egy oprendszert, hogy csak meghatározott hardveren futhat.


Én írtam. Igen, éppen ezért van, hogy ha csak szigorúan az operációs rendszert nézzük önmagában, akkor a wp a legstabilabb, leggyorsabb és legbiztonságosabb mobil operációs rendszer.


Az Androidot nem optimalizálják (megtehetnék a gyártók), cserébe elfut bármin.


Két kérdés merül fel bennem: Miért nem teszik? Senkinek sem tűnik fel, hogy a legfelső kategória alatt nagyítóval kell keresni normális androidos telefont?

2014. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Tengor ***** válasza:

Értem én, hogy epub, de miért van az, hogy az 4 éves Androidom tudta tördelni a PDF-et? 4 éve még jó volt a PDF, ma már nem?


Az MS nem fogja megváltoztatni a netet (bármennyire is próbálkozik a szabványtalan böngészőjével), akkor talán neki kellene lépni és készíteni (v. legalább másolni) egy reklám blokkoló alkalmazást. Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy azért nincs SPAM blokkoló, mert 2014-ben elvárható lenne, hogy ne küldjenek SPAM-et. Küldenek? Küldenek. Van lehetőség blokkolni? Van. Van reklám? Van. Lehet blokkolni? Nem.


Maxtonban kényelmi funkciók micsodák? Reklám blokkoló van-e?


Oké, akkor ne legyen gtalk kliens! A gtalk szabványos XMPP-t használ, ha lenne ilyen kliens nekem az is megfelelne. A levelezésem gtalkon bonyolítom, azon keresztül is beszélgetek. Miért regisztráljak külön beszélgetéshez is egy fiókot, ha már van egy?


Igen, SSH mögött Exchange működik, és még működik mögötte egy halom RDP és hasonló szerverek. A SSH gyakorlatilag egy VPN kapcsolatként funkcionál. Ezt biztos csak Android felhasználó tudja kihasználni.


Nem terák. Csak érted, 4 eszközön használom a DB fiókot. Egy új eszköz miatt miért váltanék? Ha Androidos telefon lenne, akkor nem kényszerülnék az MS felhőjére.


A ShareFolder fizetős (köszi!), a SambaMobile-t nem tettem fel, első és második olvasásra is ez valami felhős mókának tűnik nekem és nem SMB megosztások kezelésére való.


Igazából nekem az a problémám, hogy egy jó ideje nem használok Wint. Amikor használtam, akkor nem tűntek fel azok a megkötések, amik benne voltak. Működött, kész. Váltottam Linuxra és jött a szabadság. Telefonos vonalon pont fordítva volt, a szabadságból léptem át a zártságba, és meglepett, hogy a zárt rendszer ennyire le van maradva az Androidtól.


Igazából ha kezdő okostelefon felhasználó lennék, akkor tök jó lenne: kell egy fájlmegosztás. Szuper, drive-ba feltöltöm, telóra letöltöm, megvan. De ahogy az igény az, hogy kell egy fájlmegosztás, ami samba felett van, máris problémába ütközöm.

Másik: szeretnék beszélgetni. Szuper, ott az FB, ott a Skype, minden készen van és működik. De ha már az az igényem, hogy szeretnék gtalkon beszélgetni, akkor akadály.

Egyszerű kérdésekre jól kidolgozott válasza van az MS-nek, de ha már van egy paraméter, akkor jön a szívás és én vagyok a hibás, hogy miért kell nekem az az egy paraméter, ha egyszer paraméter nélkül ők egy nagyon jó megoldást tudnak.

2014. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Igor Igorovics ***** válasza:

Végül tökéletesen összefoglaltad egy nyílt rendszer előnyeit egy zárttal szemben. Ezzel már nem tudok vitatkozni, ha valakinek ilyen igényei vannak, mint neked, akkor valóban android a legjobb választás. (jelenleg) A zárt rendszernek is vannak előnyei a nyílttal szemben, feltételezem, hogy ez nem képezi vita tárgyát.


De!


Ettől még a wp nem lesz használhatatlan. Egy átlag felhasználónak nem ezek az igényei. Szeretne egy elérhető áru telefont, ami jól össze van szerelve, szeretne egy gyors és stabil oprendszert, ami nem fagyogat és nem bugos, szeretne egy jó kamerát, jó üzemidőt, szeretne levelezni, skypolni, facebookozni, viberezni, zenét hallgatni és alkalmasint netezni (valljuk be, a legtöbb ismert weboldalnak van mobil verziója, és nincsenek zavaró reklámok), illetve szeretne nagy ingyenes tárhelyet a képeinek. Nekik elég csattanós választ ad a Lumia, főleg pl egy nem is olyan olcsó Galaxy Ace után. Nem kötelező wp-t használni, de igenis a legtöbb embernek egy jó alternatíva. Most adtam neki a régi Lumia 520-am egy 18 éves lány barátomnak, egy galaxy mini után tért vissza windows platformra, és nagyon szereti, bár nem hiszem, hogy lenne valami fogalma arról, hogy mi az az SSH, és a Sambáról valószínűleg a tánc jutna eszébe. Bár elég virgonc, szóval lehet, hogy más.


A wp nagyot fejlődött az utóbbi két évben, a Lumiák pedig egyre jobbak és szerethetőbbek. Ma már a korlátai ellenére megüti az ajánlott szintet, és nagy jövő előtt áll.

2014. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja nekem volt WP, van alkalmazás ami kell csak éppen bugos, kidob, nem tölt be, nem küldi el, örökké tölti, ujraindúl a telefon. MEglévő alkalmazások elegek de funcióban telje shiány pl : facebook valamikor egy hónapot késik a falon az adat :D
2015. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Most meg majdnem minden ember mar Windows phonet hasznal."

2014. év végi IDC-statisztikák szerint, világszinten 2,8%. Még az IOS is megelőzi 19,7, az Android meg 76,6%-al:

[link]


A Gartner is hasonlóan vélekedik:

[link]

2015. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!