Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy egy mobil...

Miért van az, hogy egy mobil hatalmas árbeli különbségekkel vehetek meg?

Figyelt kérdés
Egy nokia lumia 925 telót szeretnék venni. Neten rákeresve úgy találtam, hogy ezt 65-90ezer Ft között tehetem meg, attól függően honnan rendelem. Ez miért van így? Egyes cégek ekkora haszonnal dolgoznak talán?

2014. okt. 18. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen árkülönbségeket haszon már nem nagyon magyaráz, inkább a forráson múlik a különbség. Például nem a hivatalos forgalmazótól szerzik be, hanem jó esetben Európából (rossz esetben távol-keletről), így egyrészt garanciális ügyintézés is csak a bolton keresztül lehetséges, másrészt lehet, hogy eredendően nem is ide szánt szoftver van a készüléken. (Személy szerint engem egy lengyel T-mobilos, ámde függetlenített Lumia 820-szal hozott egyszer össze a sors - sok különbséget nem fedeztem fel, de frissítésekért a lengyeleket kellett figyelni...).

A másik, hogy legolcsóbb ajánlatoknál trükközni szoktak: pl csak a készüléket kapod meg minden nélkül, így jó eséllyel a "dobozos" csomagot fogod választani, ami már drágább pár ezerrel.

2014. okt. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, trükköznek a GSM boltok.. csak bolti garanciát adnak (annyit is ér),nem adnak hozzá tőltőt, fülest, stb.. Más régiókba szánt telefonokat hoznak be ezért a frissítés is kérdéses... Volt nekem is ilyen készülékem. Nem értettem miért nem jön rá frissítés, mikor már mindenki más megkapta.Kicsit nyomoztam és kiderült, hogy eredetileg német vodafone készülék volt, de gyári függetlenként lett meghirdetve.Nem is lehetett rajta frissíteni. Ha rendes tiszta készüléket akarsz gyári garanciával akkor az 20-30zerrel is többe kerülhet mint ezek a kétes eredetű telefonok. Viszont ha gond van, gariztatni kell, akkor a szerviz nem fog lerázni.. (reméljük)
2014. okt. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2014. okt. 19. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!