Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek a beázott Evolveo...

Mit tegyek a beázott Evolveo StrongPhone Q4, a gyártója szerint "vízálló" okos telefonommal?

Figyelt kérdés

A gyártója az állítja, hogy "IP67 szabvány szerinti vízállóság, a mobiltelefon ellenáll az egy méteres víz alá merítésnek, 30 percen át."


Ennek ellenére, csak annyit tettem, hogy a telefont gyengéden beszappanoztam a szappanos kezemmel, majd azonnal a mosdó csapja alatt vízzel leöblítettem, majd gyengéden mikroszálas kendővel szárazra töröltem.


Bár az akkumulátora száraz maradt, az akkumulátor tetőt miután leszedtem, az alsó részén bement a szappanhab!


Ezután fogtam, és monitortisztító folyadéktól gyengén nedves ruhaanyaggal kitöröltem a szappanhabot, majd ventilátoros levegőfújatással megszárítottam. Ezek után összeszereltem majd elindítottam. Ekkor jött a következő fekete leves, az érintő képernyője is beázott!


Bár a telefon még működik, de a képernyő besötétült és foltos és csíkos és, bizonyos szögben és hidegebb levegőn pedig látszódnak a belül lévő páracseppek.


Már több mint 12 órája ventilátorral fújatom bele a levegőt, azóta némileg javult, de félek, ennek már hibás, sérült marad a képernyője.


( [link] )



2014. okt. 22. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szappan nem volt szimpatikus a telónak, ebben az esetben sok mindent nem tudsz tenni, a Te sarad.


De én tuti elvinném a szervízbe, vagy hivatalos központba, és panaszt tennék, hogy kiderüljön, ki a ludas.

2014. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az én saram, a történetet nem kitaláltam, hanem igaz, és ha összeveted azzal, amit a gyártója állít a telefonról, ennél sokkal többet ki is kellene bírnia!

Akár még gázolajat is, nem hogy egy gyenge kis szappant, ami ugye egyáltalán hogyan juthatott be a telefonba?

A gyártója a legmagasabb követelményeknek megfelelő, strapatelefonnak hirdeti magát, amit munkavégzés közben is bátran lehet használni, miközben egy nagy bóvli!

Nézd meg csak a gyártó honlapján lévő Facebook hozzászólásokat is: nem működik a GPS, érvénytelen az IMEI további 2 embernek, valakinek pedig 3 hónap után bedöglött!


Bár a gyártó honlapján látható képen is látható, hátul mindössze 2 nagy csavar rögzíti az akkumulátor fedelét és semmi más. Alul már nincs csavar, csak be kell akasztani. Nem kell hozzá sok ész, hogy a beakasztás tömítőhatása majdnem a nullával egyenlő!

És semmi gumiszigetelés, bevonat sincs rajta, a 2 sima műanyag tapad csak egymáshoz, már amennyire tapad!

Egy 10 évvel előtti Siemens vízálló telefonomon a gumitömítés nem volt luxus!


Vagy talán ha megnézted volna a gyártója honlapján a leírásán túl a képeket, tessék itt van háromnak a közvetlen linkje, akkor talán rá jönnél, hogy mekkora szakadék van a valóság és aközött amit a gyártó állít:


[link]


[link]


[link]


Szervizbe vigyem? Ugyan már minek? Hogy egy hónapig üljenek rajta, aztán még jobban elrontsák?

Csere telefont sem adnak és az órabéremet sem fizetik, míg szórakoznak vele!

Nem azért adtam ki érte 75 ezer forintot, hogy ilyenekkel szórakozzak!


Jelenleg még mindig működik, és szárítom, fújom bele levegőt, de nem vagyok biztos benne, hogy a nyoma is elfog tűnni.


Ha nagyon ráérős leszek, akkor a Gazdasági Versenyhivatalnál és a Fogyasztóvédelemnél teszek feljelentést a fogyasztók megtévesztése miatt, és nem szervizbe futkosok egy vadonatúj telefonnal, amin nem egyedüliként a GPS sem működik és az IMEI számai is érvénytelenek.

2014. okt. 22. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát annak aki bedől egy ilyen nagyszerű marketingfogásnak, csak gratulálni tudok. IP 65-68-as telót kéne venned. MINIMUM

Ez nem egy búvárkészülék.

2014. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát látod a buta vagy tapasztalatlan ember a saját kárából tanul.

Minden szélhámosra nehéz felkészülni, ha csak nem megy át kissé üldözési mániába az ember: nem egészséges, nagy baj van ott, ahol az ember már ilyenre kényszerül.

És én is könnyen okoskodom most, hogy milyen csapni való a szigetelése, amikor már megvettem és a kezemben van.

De ez a honlapjukról ugye nem derült ki.

Még egy videó is ott van a kommentek között, egy vízalatti felvétel!

Hülye voltam, hogy bedőltem nekik és víz alá tettem, holott egyértelműen láttam, hogy bajos a szigetelése.

Voltam olyan lökött, hogy bevettem, hogy ennek ellenére valami trükkel mégis vízállóvá tették, hát nem: rútul átvágtak!

De nem lesz többet Budán efféle kutyavásár.


Most 23:42 van, a helyzet változatlan, a telefon nem döglött be, a "tiszta" képe helyett frankó csíkok és foltok láthatóak a monitorján.


Kár hogy nincs másik fényképezőm, különben mellékelnék róla pár képet is.

2014. okt. 22. 23:42
 5/5 A kérdező kommentje:

De amikor a mosdóban lemostam illetve víz alá merítettem, akkor elindítottam a kameráját is.


YouTube vagy hasonló accom nincs, ezért oda én most nem töltöm fel.


De itt egy link, ahonnan letölthetitek:


[link]


Október 28-án fogják törölni.


3gp formátumban van, a VLC Media Player biztos lejátsza.

2014. okt. 23. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!