Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri lecserélni?

Megéri lecserélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lumia 930-am, talán mondanom se kell, szép, és gyors telefon. De nagyon zavar, hogy az általam használt app-ek vagy csak 3rd party formában érhetőek el, vagy van hivatalos ami messze elmarad az Android illetve iOS verziótól.

Megbánnám Szerintetek ha lecserélném egy Nexus 5-re? Most még elég új készülék, bőven kapnék érte 80at amennyi a Nexus 5 Függetlenül. (a 6-ot is néztem, és annak végre a kamerája is jó, de 6' kijelző nagyon nagy).

Jó készülék, de egy 2-3 év még biztos lesz amíg rendes támogatással fog rendelkezni.



2014. nov. 2. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen alkalmazásokkal van konkrétan problémád? évek óta WP-m van, eddig mindent megtaláltam, ami kellett.
2014. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kérdező.. ***** válasza:
Megéri,a nexus 5 is van olyan stabil és gyors mint egy WP.
2014. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6" os készüléket akartam venni, de ledumáltak, hogy az nagy...most 5.2"-os van, és bizony elcserélem egy 6"-osra, mert pár hét, és bizony kicsinek tűnik...aki nem csak telefonál, hanem olvas, neten babrál, annak alsóhangon is kell a 6"


szóval cserélj nyugodtan nexus 6 ra....nézd meg a csajok is mekkora telókkal rohangálnak...már láttam cicababa kezében Z Ultrát is, 6,4"-s kijelzővel...


a telefonos világ az egyre nagyobb kijelző felé tart...asszem a 6 coll lesz az ideális.

2014. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kérdező.. ***** válasza:
Ha csak a kijelzővel van a problémád akkor nexus 6-t vegyél mert meglehet szokni.Viszont az ára dupla annyi mint az 5-nek.
2014. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1


Aki "komolyabban" használja a telefonját, annak bizony rengeteg alkalmazás nem található meg WP-n.


Csak hogy párat mondjak, ahogy átnéztem a telefonom: Pushbullet, Google-nek szinte az összes alkalmazása (Google Keep, Inbox, Drive, Play Newsstand, stb. Valamelyik elérhető, de nagyon lebutított verzióban), Javelin Browser, Duolingo, SwipePad (meg ehhez hasonló alkalmazások ezrei), Feedly, Sunrise Calendar (vagy Today Calendar vagy akármilyen normális naptár), Timetable, SeriesGuide, CF.Lumen vagy hasonló alkalmazás, Stitcher vagy egyéb tényleg jó podcast alkalmazás, MyFitnessPal vagy egyéb jó kalóriaszámlálós/fitness alkalmazás, a játékok 95%-a, és még sorolhatnám.


WP-re igenis sokkal kevesebb alkalmazás van, akinek nagyon alap dolgokra kell (Facebook, böngészés, zenehallgatás) annak elegendő, de rengeteg Androidos, iOS-es program hiányzik a Store-ból.


Kérdező: mindenképp megéri. Egyébként Nexus 5 kamerája sem olyan rossz, tud szép képeket is csinálni, bár a Nexus 6-hoz vagy egyéb felsőkategóriás mobilokhoz képest tényleg nem a legjobb, de szép képeket csinál.


Nagyon gyors, stabil, tele van alkalmazásokkal, testreszabható, sokáig támogatott, áran is jó, stb.


A Nexus 6 hatalmas kijelzője egyébként nem akkora hátrány, ha belegondolsz ma az emberek már inkább egy számítógépként használják a telefonjukat, mint telefonálásra, médiafogyasztásra, munkára, mindenre pedig jobb a nagy kijelző.


Illetve az is számít, hogy mekkora maga a telefon.

Oké, hoyg a kijelzője 6"-es, de elég kis házba belefért, csak nézd meg ezt a képet:

[link]


Az 5,5"-es iPhone 6 Plus még nagyobb is.


Illetve Google egyik főnöke mostanába nyilatkozta, hogyha az emberek kapnának egy 6"-es telefont és egy hétig használhatnák, legalább 50%-uk nem tudna visszatérni kisebbre, és ezzel egyetértek.

Vettem régen egy 4,5"-es telefont, kezembe pont tökéletes volt, egy kézzel mindent elértem, gondoltam ennél nagyobb sosem fog kelleni, mert azt már kényelmetlen lesz kezelni.

Hát aztán lett egy 5.2"-es telefonom, és úgy érzem ha valaki hozzámvágna egy Nexus 6-ot csak úgy, akkor nagyon hamar megszoknám és nem tudnék kisebbre visszatérni.


De természetesen ez nem mondható el minden emberről, vannak sokan, akiknek tényleg túl nagy a nagy telefon.

2014. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!