Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A wc-be ejtettem a telefonom!...

A wc-be ejtettem a telefonom! Hány napig szárítsam? Mennyire szedjem szét? Van még esély h működni fog?

Figyelt kérdés
rögtön kikaptam és szétszedtem (nokia6300)
2010. jan. 30. 20:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
egy két nap a radiátoron és jó lesz, ezen nem kell annyit aggódni
2010. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké. de amikor beleesett,a vízben elkezdett ott oldalt a kék jelzőfénye villogni :S
2010. jan. 30. 20:47
 3/11 anonim válasza:

Ezattól függ! Puhára vagy vizesre esett!



:))))))

2010. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis vizes lett, én a helyedben átmosnám desztillált vízzel, mert ha kemény a víz, akkor száradás után vízköves maradhat a nyák a telefonban. Na most ha a forrasztások túl közel vannak és valamennyire vezet ez a vízkő réteg akkor lehetnek gondok.
2010. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, túlélheti!

Egy pár jó tanács, jó szándékkal:

1. Szedd szét! Amennyire tudod, ha nem tudod hogyan kell szétszedni, keress rá a "you tube" on

2. Tedd a tv-d tetejére (kicsit mindig melegebb), vagy ha nagyon gáz, akkor a radiátorodra, de csak úgy ha teszel előtte alá egy vastagabb, akár több rétegbe összehajtott pólót. Úgy max 32-35 fok legyen, ezt akár lázmérővel ellenőrizd! csak hagyd rajta, így mindig tudni fogod... Ha túl meleg akkor behalhat végleg a telefonod, akkor kell még egy réteg póló alá...

3. ezek után tedd egy olyan dobozba amit le tudsz zárni (uborkás üveg, fagyis doboz), előtte tegyél bele sót és arra rizst! (ne főzd meg ;) és ne rázd meg ) a só és a rizs arra jó, hogy a megmaradt nedvet "kiszívja ", párátlanít. ugyanezt látod, amikor a sótartóba összeáll a só...

4. egy hétig nem szabad bekapcsolni! ha bekapcsolod zárlatos lesz (ha még nem az)

5. 1 hét után szereld össze! 1x próbáld ki, ha bejön örülj, ha nem akkor van két választásod:

a.) a fentieket követve megint szétszeded és jön a rizses doboz, vagy szétszedés közben megnézed és ahol fehér lerakódást találsz ott fülpiszkálóval és alkohollal óvatosan meg kell törölgetni (ez utóbbit saját felelősségre!)

b.) leviszed egy szervizbe, elmondod mi történt és ők megnézik. Általában fel szokták ajánlani az ultrahangos mosást, de nekem azt mondták hogy az is csak 50-50%-os eséllyel működik, és garanciát általában nem szoktak rá adni. Ez kb.1500-5000 Ft között szokott lenni...


És tessék megjegyezni! ;)

Ha a telefon WC-be esik :DDD vagy ha végigmegy egy mosó programon, vagy medencébe esik, tessék mihamarabb kikapcsolni, darabjaira szedni, és hagyni megszáradni! Nem szabad hajszárítóval sem kísérletezni, mert az annyira meleg levegőt fúj, hogy az apró részeket megsütheted vele!


Az előbbieket azért írtam le, mert nekem páralecsapódásos lett a telefonom 3 héttel ezelőtt, a neten halásztam össze ezeket az infókat, az enyém már jó :)))


Sok sikert! :D


Ui: A telefon szétszedését ajánlatos gumikesztyűbe végezni (nem vicc) és ugye nem felejted el a következő WC látogatás alkalmával, hogy a telefont a wc-be lépés előtt kiszedd a zsebedből... Úgy sem egészséges ott hordani, mert here-rákot okozhat... ;)

2010. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

úristen :w 1 hétig beleőrülök h nem fogom tudni h él e még egyáltalán :D

de köszönöm szépen a jó tanácsokat :)

ja és hererákom nem hinném h lesz,ugyanis lány vagyok :D

2010. jan. 31. 00:00
 7/11 anonim ***** válasza:
..de ha nem vetted ki az akkut eddig,akkor jó eséllyel annyi a telefonodnak. Mivel végül is nem a víz nyírja ki,hanem a rövidzárlat.
2010. jan. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
A hererák nem válogat:D
2010. jan. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Juj, bocsesz, azt hittem pasi vagy :D mert ők szokták a zsebükbe hordani :)


Ha nincs egy régebbi telcsid, amit most befoghatnál, kérhetnél kölcsön testvértől, szülőktől, közeli baráttól, nekik lehet hogy lesz egy "korábbi kiadású". (lehet gáz lesz egy hétig, de szerintem megéri a "szenvedést", ha a kedvenc telefonod volt :) Nekem sajna nem volt ilyen :( de csak 3 napig voltak elvonási tüneteim :) mindennap kivettem a dobozból, megsimogattam :) aztán visszatettem -basszus majdnem elcsábultam - kb olyan lehettem, mint aki most szokok le a cigiről: rágyújtsak, vagy ne? :)

aztán már észre sem vettem hogy nincs is velem állandóan:)) arra lettem figyelmes, hogy az emberek az utcákon lépten-nyomon csak a mobilukkal foglalkoznak :)


Sok kitartást! :)))))))))


"A hererák nem válogat:D"

Na ez jó volt XDDDDDDD

2010. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nokia az egy nagy rakás szar
2010. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!