Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha hirdettek vagy hirdettetek...

Ha hirdettek vagy hirdettetek a jófogáson v. olx-en valamit, olyankor előre utalást kértek? Ha megjön a pénz, utána külditek a telefont vagy akármit?

Figyelt kérdés
Eddig nem adtam el neten semmit és kéne egy kis infó. Köszike. 20/L

2014. dec. 5. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen csak előre utalás, vagy személyes átvétel. Tagadhatatlan, hogy a dolog erősen a bizalomra épül. Számításba jöhet még az utánvétel is, csak az nagyon bonyolult és hosszadalmas és a bizalmi elem is benne van (átveszi-e és kifizeti-e a postásnak).
2014. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kértem előre utalást soha. Egyszer a vásárló ajánlotta fel hosszas levelezés után, hogy ha utánajárok, mennyi a postaköltség, akkor előre utalja a pénzt és küldjem el neki.

Sokan bizalmatlanok, ezért vannak a tesz-vesz és a vatera, ott védve vannak a vevők az előreutalásnál.

Az olx-en és a jófogáson egyfolytában azt vágják az ember képébe, hogy soha ne utaljon előre.


Egyébként ha valaki így megvenne tőled valamit, igen, előre utalják az árát és te aznap vagy másnap küldöd a terméket és megadod nekik a csomagszámot.

2014. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen,ez is a Vaterán van...


"Ismeretlen vagy visszajelzésekkel még nem rendelkező eladó esetében, nagyobb értékű vagy különleges termékek adásvétele kapcsán pedig különösen ajánlott, hogy ne utalja előre a vételárat."

2014. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ajánlj fel a vevőnek többféle lehetőséget, és ő majd kiválasztja. Én ezeket szoktam ebben a sorrendben ajánlani a vevőimnek:


- Személyes átvétel, ha csak lehet,

- Ha vidéki, küldje el egy budapesti ismerősét, és vetesse át azzal személyesen,

- Előre utalás bankszámlára, utána postán elküldöm,

- Utánvét - ez drágább a vevőnek, nekem pedig rizikósabb, mint az előre utalás. (Ugyanakkor a vevőnek pont annyira rizikós, mint az előre utalás, mivel ez esetben is küldhet a rossz szándékú eladó a termék helyett mondjuk egy téglát.)


Tőlem viszonylag gyakran vásárolnak előre utalással, mert megbízható vagyok: sok termékem van fent, régi eladó vagyok, udvariasan és választékosan kommunikálok a vevőimmel.

2014. dec. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi mindenkitol a komit :)
2014. dec. 6. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:
igen én már árultam a hirdetési oldalakon krémet, el is adtam előre utalással. én is rendeltem már telefont szélhámos csalótól előre utalással, de nem jött meg a telefon. hát mehettem feljelenteni a csalót. többszörös csaló, kiderült. olx-ben, jófogásban, vaterán előfordul ilyen.
2014. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eddig csak személyes átvételben volt részem. Minden eladható, van ami pl 2 hónap után kelt el. Most heti egyszer kibírom, hogy a frissítésre kattintok.
2014. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A jofogás ingyen házhozszállitás olyan mint az előre utalás, csak az eladónak biztonságosabb, mert ha a vevő nem veszi át akkor az eladónak visszaviszik az árút s nem kerül neki semmibe.

Az ára plusz 1900 Ft, és a termék árából kerül levonásra.

Próbáld ki hogy a tervezett termékár plusz 1900 Ft-ért hirdeted meg.

Aztán ha nem megy el lehet gondolkozni az árcsökkentésen.

Módszer, hogy meghirdeted az OLX-en is rendes áron és ott megirod az érdeklődőnek, hogy előre utalással veheti át, vagy a jofogás linken utánvétel jelleggel a szállitási költséggel beépitett áron.

2015. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

elirtam. az első sor helyesen:


A jofogás ingyen házhozszállitás olyan mint az utánvétel

2015. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!