Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Felmosóvödörbe esett a telefon...

Felmosóvödörbe esett a telefonom, beázott! Mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Beleesett a telefonom (Sony Xperia L) a felmosóvödörbe, amiben domestos volt. Rögtön kiszedtem, és kivettem belőle az akkumulátort, SIM-kártyát, SD kártyát. Nem volt nagyon vizes, de megpróbáltam bekapcsolni, hogy ellenőrizem, működik-e. Bekapcsol, de a képernyője zöld, és piros-fehér-lila csíkok vannak a kijelző. Mit tegyek? Ha teljesen kiszárad, visszaáll a normál képernyő, vagy búcsút mondhatok a fél éves telefonomnak?

2015. jan. 7. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Annak már kampec, vizesen nem lett volna bekapcsolni...
2015. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De bekapcsol...szóval azzal nincs gond, csak a kijelzőjével. És működik az érintőpanel is.
2015. jan. 7. 20:41
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem érted??? Nem kellett volna bekapcsolni !!!! Kiszárítani.
2015. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Éppen szárad. Nem lett zárlatos.
2015. jan. 7. 20:53
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

"Éppen szárad. Nem lett zárlatos."


Mit nem értesz rajta, hogy ELŐBB KELLETT VOLNA TELJESEN KISZÁRÍTANI és csak UTÁNA bekapcsolni..



Nem lett zárlatos? Akkor a videomeghajto IC-d mitől ment tönkre? kisnyúltól?

Olyan zárlatot kapott, mint az állat.


De legalább ha már egyszer feltetted a kérdést, ne akadékoskodnál, ha normális választ kapsz(ami ráadásul helyes)

Most pedig szépen adhatod a zöld kezet mindenkinek.

A telefonod meg kuka.

2015. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A válaszokat normális stílusban vártam volna. Nem értek a telefonokhoz, ezért kértem, hogy valaki magyarázza el. Ehelyett csak azt kaptam, hogy mindenki szó szerint "leüvölt".
2015. jan. 7. 21:02
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Mert az első miért ordított le?

Meséld el...

nem ordított le. De te beleokoskodtál neki, hogy nincs igaza,mert...majd te tudod.

Most meg állítod, hogy nem értesz hozzá.

De ennek ellenére a másodiknak is csak okoskodtál, hogy de te jobban tudod.


Érted már mi a gond?


Amúgy meg senki nem írt rossz szándékkal, én se.

De hiába szavazol le minket, a telefonod zárlatos(már ha egyáltalán ismered a fogalom pontos jelentését)

2015. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
De tényleg mindenféle bántás nélkül, tudod mit jelent az, hogy zárlat? Wikipédia nem ér!
2015. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mi az a zárlat. De azt nem tudtam, hogy ilyen fajtája is lehet. Köszönöm a válaszokat.

Valamikor május-június környékén lett véve (még garanciális, de ugye beázásra nem számít). Viszont van telefonbiztosításom. Az jelent valamit?

2015. jan. 7. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

a zárlat egy elég komplikált és összetett dolog.

Esetedben annyit tesz, hogy valamely aktív elemed kimenete rövidzárlatba került, ami rendellenes állapot.

Lehet az akkumlátor, audio meghajtó, video meghajtó..bármi aminek a kimenete lezáró ellenállást, vagy impedanciát kér.

Esetedben a video meghajtást tette rövidzárba a víz.

Ahelyett, hogy az LCD ellenállása és kapacitása érvényesült volna, szépen megmelegedett a kimenete a meghajtónak, ami azonnal meg is sütötte.

Ehhez elég a másodperc türedéke.


Ha kiszárítottad volna, TALÁN nem történt volna ez meg...


A garancia erre nem érvényes, a biztosítás viszont lehet rá érvényes. Ez biztosítástól függ.

Menj be, kérdezd meg az ügyintézőről, ahol kötötted, hátha cserélik az alaplapot.

2015. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!