Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell tölteni a telefont...

Hogyan kell tölteni a telefont? Eddig úgy tudtam, hogy az a jó, ha hagyom 0%-ra merülni és csak utána húzom ki, most meg azt, hogy inkább olyan 10 körül már érdemes bedugni. Melyik?

Figyelt kérdés
Merthogy a Li-Ion akksi nem szereti a mélykisütést.. tehát, hogy 0-n dugom be tölteni. Viszont a "rátöltésre" nem érzékenyek, tehát az mehet nekik, lényeg, hogy 100%-nál ki legyen húzva. Akkor most?

2015. jan. 11. 00:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A li-ion akkukat nem szabad teljesen lemeríteni. Ez az a fajta akku, ami mindent szeret, kivéve a mélykisülést és a túltöltést. (a túltöltéstől nem kell aggódni, a védőáramkör megvédi az akkut)

Ahogy előttem is írták, a ni-cd(nikkel-kadmium) és a ni-mh (nikkel-metál hibrid)akkukat kell kb 40% os töltöttségen tárolni, és minden töltés előtt kisütni, de azokat sem mélykisülésig.

2015. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azóta jobban utánaolvastam, és rájöttem, hogy kétrét hajolhatok is, előbb-utóbb úgyis meghal az akksi :D Viszont már 1 éve egész jól bírja, bár nap végén már imádkozom.
2015. dec. 9. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!