Használhatom így?

Figyelt kérdés

Van két Xperia P telefonom.Az egyik a képernyő miatt használhatatlan, viszont az akkumulátor jó állapotú.A másikat jelenleg is használom, viszont az akkumulátor cserére szorul.

Megpróbálkoztam az akkumulátorok megcserélésével, ami sikerült is.Összerakásnál figyeltem fel rá, hogy a jó állapotú akksinak fura,enyhe, rumra emlékeztető szaga van.Végül összeraktam így is, működik rendesen vele a telefon,nem melegszik,nem merül gyorsan, de nem hagy nyugodni a dolog.Próbáltam óvatos lenni a szétszedésnél, de lehet hogy megsérült az akku ?



2015. febr. 12. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért érezted, mert a gyárban mikor összerakták valószínűleg az anyagokat jól illesztették/stb stb, amikor szétszedted van pár ragasztó, tömítő réteg ami ilyen szagú lesz, ez normális hidd el!
2015. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem.Nem mertem így használni végül, már csak azért sem, mert a másik akkun nem éreztem ezt.Lehet megpróbálkozom vele még is.
2015. febr. 20. 20:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Továbbra is izgat a dolog, ha valakinek van véleménye, ne tartsa magában !
2015. febr. 25. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem érkezett számodra kielégítő válasz, így mint egy ex Xperia P használó, összekaparok valamit. Bizonyosodj meg róla, hogy amit érzel, az tényleg ragasztó amit fentebb írtak, vagy esetleg az akku sérült meg. Ha látsz az akkun sérülést, amiből esetleg szivárog valami, akkor töröld szárazra, majd ragaszd le egy kis darab szigetelőszalaggal.

Ház és kijelzőcserekor éreztem egy bizonyos illatot, szagnak nem nevezném, mert nekem tetszett. Nem tudom mihez hasonlítani, talán pont a ragasztó illata volt. A telefon még mindig működik, pedig lassan egy éve történt a csere. Persze vannak hibái a telefonnak, ezek részben nekem köszönhetőek, részben pedig a gyártónak. Mindkettő közrejátszott abban, amiért soha többé nem veszek Sony telefont, de ez már nem a kérdés témája.

Szóval, haszáld bátran!

2015. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 8. 18:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértünk, én sem vennék még egyszer Sony-t, de még csak nagyon márkás telefont sem.Inkább a kínai a csodákban gondolkozom.
2015. márc. 8. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban Navon Mizu M450-et használok, drágábbra nem volt pénzem. Ez is egy kínai telefon, kínai hardverrel. Nekem eddig megfelel, tetszik. A Xperia P-t már nagyon le akartam cserélni, ha a Navon hosszabb távon beválik, akkor lehet, többé nem is veszek drága, márkás telefont. Egyelőre egyezik a véleményünk.
2015. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én az Umi Zero-t néztem ki.Egyenlőre hardveresen nem túl stabil, így várok még a vásárlással.Ez lesz az első alkalom, hogy kínai telefont veszek.Ha elégedett leszek vele, nem valószínű, hogy a közeljövőben márkás telefont vegyek.
2015. márc. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!