Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z1 Compact beázás?

Sony Xperia Z1 Compact beázás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár hónappal ezelőtt vettem egy fentebb említett telefont, semmi probléma nem volt magával a telefonnal, jól működött. A tegnapi estén kissé "piszkos" volt már a telefon, gondoltam lemosom egy kicsit, előtte persze leellenőriztem, hogy minden kis ajtaja be van-e zárva. Beraktam víz alá, gyorsan lemostam, majd annyit vettem észre, hogy lemerült. (Kevés %-on volt, nem ijedtem meg.) Kb. egy óra múlva felraktam töltőre, befeküdtem az ágyba, bedugtam a fülest, és hallgattam kis zenét, videót néztem, stb, majd egyszer arra lettem figyelmes, hogy csak úgy kikapcsolt hirtelen. Ezután nagy nehezen tudtam csak bekapcsolni, így úgy gondoltam jót tesz neki egy kis pihenés, letettem és aludtam. Nem sokkal arra ébredtem, hogy a telefonom 5mp-ként rezeg 3-t. (Mint amikor a reset gombot megnyomjuk). Innentől fogva ha rádugtam a töltőt ezt csinálta. Bekapcsolásnál szintén csak 3 rezzen és ennyi.

Megnéztem, és mintha a reset gombnál (ahol a sim-kártya is van) a kis ajtó becsukott helyzetben is kicsit kijjebb lenne, mint a többi.

Mi történhetett? Beázott?

Garancia érvényes rá így, igaz?

(Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült.)



2015. ápr. 2. 12:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült valahogy bekapcsolnom, majd utána 5 perc múlva megint kikapcsolt 3 rezgéssel és azóta se lehet bekapcsolni.
2015. ápr. 2. 12:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a víz tehetett vele valamit, ha csak nem az akku lemerülésétől bolondult meg a szoftver. Mivel utóbbi ritkább jelenség mint a beázott telefon, ezért az első lehetőséget tartom valószínűnek. Beázás esetén a garanciát meg elfeletheted a Sony hozzáállása miatt: vízálló a telefonunk, de ha mégis beázik, nem javítjuk meg, csak ha kifizeted. Próbálkozz a szervizzel, hátha mégis jól jössz ki belőle, a vízes dolgot pedig lehetőség szerint hagyd ki a történetből, bár az indikátorokon látszani fog, ha víz jutott a telefonba.
2015. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azóta kifújkodtam kompresszorral óvatosan a telefont ahol lehetetett, és igen, jött is belőle víz ki. Utána sikerült bekapcsolnom, azóta nem volt vele baj. Reméljük jó lesz. :)
2015. ápr. 3. 09:46
 4/5 anonim válasza:
hello én is megmostam a telefont és utána nem tudom bekapcsolni ha feldugom a töltöre mutatja hogy hány százalékon vagyok és ha megnyomom a bekapcsoló gombot akkor addig indul el amig mutatja a sony jelet és utána megit a százalékra!! kérlek segíts ezek szerint ha ki kell szárítani a telefonom (kérdőjel)
2015. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Èn kifùjam és jó lett. Esetleg szervíz.
2015. okt. 19. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!