Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A sony Xpia Z3 tényleg teljese...

VSZA kérdése:

A sony Xpia Z3 tényleg teljesen vízálló? Mert olvastam mindenfélét: hogy beázott attól h ráborult egy pohár víz stb. Akinek van Z3-a a tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

2015. júl. 30. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Vízálló, IP68 minősítése van, szóval igen. DE! a sony beázásra nem vállal garanciát, és persze akadhatnak hibás darabok, amik beáznak. És ha egyszer beázik.....

És garancia nem vonatkozik rá. Szóval vízálló, de ha kifogsz egy hibását akkor megszívtad. Erre a sok panasz, hogy beázott. Ha vízbe akarod vinni érdemes biztosítást kötni.

2015. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hivatalosan igen, vízálló, az IP-minősítést nem is használhatnák, ha nem lenne az. Az IP68 azt jelenti, hogy maximum 1 méter mély vízben használható addig, amíg a Sony azt mondta (azt hiszem fél óra, de lehet több). A garancia viszont valóban nem vonatkozik a beázásra, sokszor (4 alkalom) dobták már vissza ismerőseimnek a szervizesek, hogy ők voltak a madarak mert nem csukták be az ajtókat rendesen, az meg nem a gyártó hibája, hogy a user nem tudja rendesen használni a telefonját...


Egyébként én nem nagyon meríteném vízbe, akkor sem, ha teljesen biztosan vízálló, nekem Z2-m van, annyiban jó, nyugodtan veszem elő szakadó esőben.

A tárcsázóba be kell írni ezt: *#*#7378423#*#* (service szó gombjai) és a tesztek közt a pressure sensor-t megynitni. Miközben fut, nyomogasd és szorongasd meg a telefont elölről és hátulról, ha a nyomásérték megváltozik, akkor vízálló (ha a levegő nem jön ki, a víz sem megy be). Először nyitva kell teszelni, ha minimális a változás, az jelzi, hogy a szenzor jól működik, utána kell csukva figyelni a változást, 1000-ről olyan 1006-1010re ha megnő, az már jó.

2015. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!