Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonválasztás? Várjak vagy...

Telefonválasztás? Várjak vagy ne várjak?

Figyelt kérdés

Szeretnék telefont venni egy jó ideje(december óta). Anno az S4 mini volt a nagy szerelmem,de nem vehettem meg annyi pénzért(70). Aztán márciusra végül sikerült a határt feljebb alkudnom,választhattam 70ig telót,viszont S4 mini kifutott. Eldöntöttem,hogy tényleg kétszer körüljárok minden telefont,ami szimpatikus. Nem kellett volna,hisz a telefont szimpátia alapján választó énemből telefont adatok alapján választó emberke lett. Azóta minden telefonnal van kifogásom,van 1-2 darab,amin gondolkodom. Sajnálok ennyi pénzt egy telefonért,viszont szeretnék telefont. Szerintetek megéri várni őszig,hátha jön a középkategóriába(70ig) valami jó telefon?? Vagy csak csúcsmodellek jönnek??

Azt sem szeretném,hogy most várakozom itt őszig,és akkor meg megveszem azt a telefont,amit most,augusztusba is meg tudtam volna venni.

Amin gondolkodom,az a Lumia 735,a G2 Mini,és esetleg az Ace 4.

Ha valakinek van valami tapasztalata ezekkel kapcsolatban,azt nagyon megköszönném ha leírná!

Szeretnék valahogy választani nagy nehezen,ma pl. meg is vehetném,csak azt nem tudom,hogy mit,és mikor!


2015. aug. 11. 09:14
1 2 3
 21/30 Osynho ***** válasza:

mihaly reg:


Én nem vagyok iphone ellenes, sőt, tetszenek, 6-ost még el is fogadnám kevesebb pénzért, meg az androidhoz hasonló szabadsággal. A családban is sokkal több az iphone, mint más. Amiket írtál, azokon viszont azért elmosolyodtam. Valóban van jó pár szolgáltatás az apple-nél, de rengeteget lehetne írni a komolyabb androidos, win-es gyártók esetében is. Azért Steve Jobs neve nem tudom miért érv, főleg, hogy a mostani szériákhoz szegénynek már semmi köze. Az amerikai tervezést se teljesen értem miért pozitívum. Ki számít amerikainak? Egy koreai, japán, mexikói, akit fizet a vállalat? 2015 van. :)


"Miert ne kinai/koreai telot?

csak egy ervem van: mind egy kupac sz@r"


Van jó mind a kettőből, és van nem a két említett országban készülő telefon is, ami nem iphone. :)


Végül egy kérdés, ami a kérdező szempontjából fontos: hol kapni új iphone-t, ami még versenyképes és 70e körül kapható.

2015. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Én pont T-Mobilos vagyok,szerintem a 3 szolgáltató közül ez a legnagyobb lehúzás,de sokkal rosszabbul járnék,ha most váltanék,mert akkor 2x annyi pénzért telefonálnék a T-Mobilos családnak,A T-Mobilos ismerősöknek....

Főként a megbízhatóság miatt vásárolok szolgáltatótól(nem mintha nem szarnának a jogaimra),ha baj van,mégis könnyebben intézkedem. Lehet,hogy tudnék venni 10esért olcsóbban is egy másik helyen,de kitudja,lehet,hogy garanciacsalás,szétszerelt telefon,stb.

A tényleg megbízható helyekről pedig alig van különbség az árakba,max. 3-4ezer forint,viszont lehet,hogy +30-40 km-t kéne a bolthoz menni,szóval úgy meg elmegy benzinre.

2015. aug. 11. 12:02
 23/30 Osynho ***** válasza:
Gyári garancia jár jobb helyeken a telefonokra, így ezzel probléma nem lehet. Sőt, ahol én veszem, ott futár jön, viszi és hozza a telefont. Miközben olcsóbban kapom, mint a szolgáltatói ár és nem kell hűséget aláírnom. Vállalhatatlan, amit itthon megengednek maguknak. A környező országok rajtunk röhögnek.
2015. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
1# válaszoló biztosan egy 10 éves kis pö.cs :D. Lumia 735-t vedd vagy a G2 minit.
2015. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Lumia 735 - szeptember 2014-ben kiadva, annyira kepes mint egy 2013 szeptemberben kiadott iPhone 5S (ami ugye egy regi iPhone modell). Le van minden gyarto legalabb 2...3 evvel az Apple-tol, csak majmoljak az apple funkcioit miutan 2 ev kinlodas utan sikerul lemasolni azokat.


A G2-t amit mondtal mar kedvem sincs megnezni mit tud, az asszem koreai, legalabb 4 evvel lehet lemaradva ezek szerint.

2015. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Osynho ***** válasza:

Bár nem érdekel, ki mit gondol, de azért a tényszerűség kedvéért megjegyzem (mert lehet, hogy valaki komolyan veszi mihaly reg agymenéseit), ez nem így van. És még akkor finom voltam.


Kíváncsivá tettél, milyen szempontból vannak lemaradva 2-3 évvel az azonos kategóriájú más gyártók készülékei az iphone-októl? Sőt, a G2 (amit ugye nicns kedved megnézni, tehát információd sincs róla) 4 évvel. :D

2015. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Osynho ***** válasza:
Ja és várom a 70 ezres iphone-t. Az általad említett, régi modell, az 5S kijön kb ennyiből?
2015. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mihaly reg mondd meg, hogy mivel van lemaradva a többi telefon.
2015. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az android pontosan annyival van lemaradva amennyi ido szukseges egy kinainak es a google-nek lemasolni ezt azt az iPhonerol es legyartani. De van olyasmi is amit soha nem tudtak lemasolni sem mert vagy le van vedve, vagy komoly koltseg az uzemeltetese, amit a google nem enged meg maganak, es nem is erdeke hogy belefektessen, mert a google-t csak az adathalaszat erdekli, nem a felhasznalok jolete.

Peldat lehetne sokat mondani de nem fer be ide annyi van. Vegyunk egyet vagy kettot:

- Facetime: felhivsz valakit iphonerol gsm vonalon, nem tudod hogy a hivott felnek milyen telefonja van, csak a szamot kaptad meg. Ha iphone-ja van, akkor a hivas kapcsolodasa utan a hivoi felnel megjelenik a facetime gomb. Ha akarod folytathatod a hivasd videocall uzemmodban. Lehet most sokan elcsodalkoznak ezen, hogy hogyan mukodhet ez. Az te telog be van jelentkezve az apple szerverre, a hivott fel teloja szinten, mindketto apple id-je parositva van a telefonszamokkal, tehat a hivott felrol megkapja a te telefonod az informaciot hogy facetime lehetseges az o telojan. Es ehhez nem kell semmifele buddylist-re bejelentkezni, ez automatikus. Az apple szerverein keresztul. Ami nem kis koltseg ugye az apple-nek, de ezert egy garast sem kernek toled.


- iMessage: ugyanaz mint a facetime-al, automatikusan latod hogy kuldhetsz kepet, audio message-t, imessage-t annak aki a telefonkonyvedben van es iphone-ja van. Te nem kell tudjad hogy iPhone-ra kuldesz, az apple szerver tudatja eutomatikusan a te teloddal a partner tulajdonsagait.


Sorolhatnek meg itt sokmindent de nem tudom erdemes-e. Akinek soha nem volt iPhone-ja ugysem erti meg, akinek meg van iPhone-ja annak ezeket a dolgokat nem kell mondani.

2015. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Amit fennebb mondtam az a szoftver resze a dolognak. Felreertes ne essek, nem azt mondtam hogy nincs olyan jo telo hardwer szempontbol mint az iPhone, hanem azt hogy az android csak egy fostalicska az IOS-hez kepest. Vegulis mi szamit egy telefonnal: az hogy hogyan hasznalod, hogyan mukodik, mit tud. Hiaba a turbo hardver ha a szoftver egy nagy semmi.
2015. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!