Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Méhészek! Hogyan oldanátok...

Méhészek! Hogyan oldanátok meg a következő helyzetet?

Figyelt kérdés
Adott 1 családi méhészet.80 család méhet gondozunk.40 család sógoromé,40 apósomé.Apósom a méhész,övé a tudás.A párom és én sokat segítünk apósomnak,mert már öreg,és nem sokáig fogja tudni csinálni.Át akarja adni a tudást nekem,és a páromnak.Sógoromat nem érdekli a méhészet,csak a pénz.Nem is segít apósomnak,meg nekünk se.Viszont elvárja,hogy a haszon negyed része az övé legyen.Nekünk meg minden költséget fizetni kell év közben.Ami nem kevés.Ő meg nem fizet semmit.Mi dolgozunk egész évben a méhekkel nem ő.Nem tudjuk mi legyen,legszívesebben kiszállnánk az egészből.Csak a párom nagyon sajnálja a faterját,mert akkor ő egyedül nem fog tudni fenntartani 80 családot.Az neki már rengeteg meló.Mit csinálnátok a helyünkben?

2015. márc. 19. 09:26
 1/4 anonim válasza:
Győzzétek meg a tulajdonost, hogy a végrendeletében fejtse ki, hogy az kaphat javakat abból a területből aki gondozza is és időt pénzt áldoz a munkába. Aki ott sincs az milyen jogon szeretne bármit is? Ezt az após is szerintem felfogja, bár szomorúnak tartom, hogy ilyenen veszekedni kell. Ott sem vagyok, a költségekbe 10Ft-ot nem dobok, de pénzt azt kérek? Elég pofátlanság, vagy muszáj lesz az illetékessel megbeszélni, hogy ha kéri a bevétel 1/4-ét akkor a költségek 1/4-e is őt terhelje, ilyen nincs, hogy csak kapok, de nem adok semmit.
2015. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves sógorom arra hivatkozik,hogy övé az állomány fele,amit átadott nekünk,hogy gondozzuk,de nekünk nincs 1 családunk se,nem lenne semmink,ha ő nem adja ide nekünk.Szaporítani szeretnénk,hogy legyenek saját családaink,de annak is a felét elkéri,merthogy az övéből szaporítunk.
2015. márc. 19. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:
40 család a sógoré. Akkor arról a 40 családról vegyétek le a kezeteket, pakoljátok fel, vigyétek el hozzá. A mási negyven meg ami apósé, azt gonzottátok. majd akkor meglátja a sógor, hogy mekkora meló van benne és mennyi pénz.
2015. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igazad van,csak az a gond,hogy sógorom Angliában dolgozik,így apósom vette át az övéit is.De a mézpénz az kell neki,azért haza tud jönni!
2015. ápr. 5. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!