Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyikel járok jobban? Windows...

Melyikel járok jobban? Windows Phone vagy Android v5. 0?

Figyelt kérdés

Ennyi a keretem :) Két telefont néztem ki de nem tudok választani . Nem értek hozzá ... Microsoft Lumia 435 Dual vagy Evolio M4 Magic Dual .

ITT:

[link]


[link]


Köszönöm a segitséget .



#Windows Phone #Android v5. 0
2015. nov. 24. 08:35
 1/4 anonim válasza:

A Microsoft telefonnal kevesebb a szívás, mint egy Androidossal, ebben az árkategóriában. Arról nem is beszélve, hogy a támogatása is sokkal jobb a rendszernek, és a készüléknek is, valamint biztosan megkapja a legújabb rendszert is.

Persze hátránya is van; sokkal kevesebb az app, és bár ígéret van rá, hogy ez a Windows 10-el változni fog, de ez még odébb van.

Szóval neked kell döntened.

Én ezt az üzenetet Windows Phone telefonról irtam, és bár eleinte szidtam, ma már nem cserélném vissza Androidra :)

2015. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

És még valami: Várj péntekig, az emag is, és még jópár bolt is fog akciózni telefont, hiszen fekete péntek lesz!

(láttam én már Windows-os telefont 10.000.-Ft-ért is újonnan, kártyafüggetlenűl)

2015. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm !

Halgatok szavaidra .

Most nekem is android 4.2 van de nekem nem olyan jó haszálhatóságban mint mások dicsérik , vagy az én hibám ..

A fekete péntekre tényleg kiváncsi vagyok. Magyarországon is olyan mint kint nyugatabra :)

2015. nov. 24. 13:54
 4/4 anonim válasza:

Szerintem ez mindent elárul ;-)


"Nézzünk tehát egy „gyári” Windows Phone operációs rendszerrel rendelkező telefont. Kétféle módon aktiválódhatna egy vírus. Az első, hogy bootoláskor válik rezidensé. Ez a WP architektúrája miatt nem járható mód. A rendszer teljes körű integritását megőrzendő az ún. Trusted boot és a hozzá tartozó kódaláírási metódus kizárja minden rosszindulatú, nem ellenőrzött kód futtatását. A rendszer elindulásakor ellenőrzi a telefon firmware-ét (pontosabban a firmware imaget). Csak és kizárólag olyan binárist (futtatható állományt) engedve betölteni, ami rendelkezik megbízható forrásból származó aláírással. Ezek mellett a rendszer UEFI alapon töltődik be (ez nagyon leegyszerűsítve a BIOS utódja, a hardvert magát vezérlő firmware és az operációs rendszer közti réteg), ami szintén kizárja, hogy nem biztonságos kódrészlet kerüljön betöltésre. Tehát azt a variációt elvethetjük, hogy a rendszer elindulásakor egy rootkit is elindul, ezáltal lehetőséget adva vírusok futásának.


A másik lehetőség a már futó rendszeren elinduló vírus lenne. Itt a makró vírusokat rögtön ki is zárhatjuk, mert a Windows Phone-os Office nem támogatja a makrók futtatását .Maradna a feltelepített gonosz alkalmazás. Mivel jelenleg csak és kizárólag a Microsoft alkalmazásboltjából telepíthetünk, a Microsoft által ellenőrzött és aláírt programokat, így ennek az esélye nagyjából a nullával egyenlő. De tételezzük fel, hogy készül egy olyan program, ami átcsúszik az egyébként igen részletes és szigorú ellenőrzésen és megjelenik a Microsoft Store-ban. A felhasználó jóhiszeműen elindítja az appot és... És nem történik semmi, mivel minden egyes alkalmazás a saját, izolált homokozójában fut. Nem csak a Microsoft alkalmazások, de minden egyes WP8-as program. Ráadásul az alapesetben engedélyezett jogosultságok az alkalmazás futása közben nem változtathatóak. Tehát nem fordulhat elő az, hogy egy látszólag ártalmatlan képnézegető program futás közben hirtelen jogot kér magának, hogy smseket küldhessen. Persze itt is él az az ökölszabály, hogy egy program telepítésekor célszerű átnézni, hogy mikhez is szeretne az alkalmazás hozzáférni és ha úgy látjuk, hogy valami olyanhoz is, ami felesleges, akkor azt jelenteni a Microsoft fele. Ezeket a jogosultsági igényeket a fejlesztőknek kötelező jelleggel fel kell tüntetniük az alkalmazás leírásánál. Ezt akár a telefonon, telepítés előtt, akár a Microsoft Store webes felületén is ellenőrizhetjük. Továbbá minden egyes alkalmazás teljesen izoláltan fut. Az alkalmazások nem tudnak egymással beszélni, nem tudja az egyik alkalmazás elérni a másik által használt memóriarészt vagy a másik program által letárolt adatokat."

2015. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!