Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Lumia telefonok miért nem...

A Lumia telefonok miért nem terjedtek el annyira?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy Lumia 640 Lte telefont. Igaz hogy csak 2 napja használom, de soha nem cserélném el még egy Iphone 6s plus-ra sem. Szerintem ez a világ 2. legjobb telefonja(1. Lumia 950). De azt nem értem hogy ez miért nem terjedt el. Mert gyors, jobban személyreszabhatóbb mint az iphone, van rá alkalmazás(igaz nem annyi mint az androidon) és szerintem a legjobb az hogy ár/érték arányban ez a legjobb telefon. Sokáig kap frissítéseket, amíg az android szinte soha.
2015. dec. 26. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is azért, mert a Nokia későn kapcsolt az okostelefonok piacán. Már rég elterjedtek az iPhone-ok és az androidos telefonok, ők még mindig a hagyományosat nyomták. Amióta a Microsoft kiadta a Windows phone oprendszert, azóta kezd jobban terjedni. iPhone-om sose volt, de akinek van, ódákat zeng róla - el is hiszem, mert a felhasználói élményre teszik a hangsúlyt.

Nekem is Lumiám van, szeretem használni, minden működik rajta, és gyors is.

2015. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

sokra mész a sokáig kapható frissítésekkel, ha nem adják ki...w10-et mikorra ígérték? október...most mi van? majd januárban kezdik el...aztán majd januárban meg áttolják februárra. érdekes módon az Apple nem késett az iOS 7-tel, pedig azt is pont annyira írták alapjaiból újra, mint a w10-et, és nem volt bugos. ms-nek meg ez sem elég. wp8.1-nek is majdnem 1 év kellett, hogy ne legyen bugos a gyári zenelejátszó...lehetne még solorni a bosszantó dolgokat.


én 1 évig használtam lumiát. elég is volt. a külső alkalmazások ha vannak esetleg, azok is jóval gyengébb minőségűek, mint a másik két platformon...a facebook messenger például még mindig nem támogatja a telefonálást...iOS/androidos változatban ez már legalább 1 éves funkció.


ami miatt nincs elterjedve, az az, hogy egy okostelefont többnyire fiatalabbak használják, ők képezik a piac nagy részét, hisz az idősebbeknek egyszerűbb is megfelel.

na most, egy fiatal meg sír, hogy jajj, nincs snapchat meg anyámkinja...és akkor már egyből el is felejti az egészet.

2015. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem igaz nem iphone-om van hanem ipad-om, de azért nagyon sok a különbség a kettő között. Ez életem első lumia telefonja és soha nem cserélném el másik telefonra (max lumia 950-re). Hibákat meg nem találok benne. Minden tökéletesen működik. A windows 10-et meg decemberre ígérték, de remélem januárba már megkapjuk. És ahogy nézem a videókat a windows 10 mobile-ról, sokban fog hasonlítani a PC-s változatra. És nekem ott is tetszik és nem akad(annak ellenére hogy gyenge hardverű).
2015. dec. 26. 10:28
 4/12 anonim ***** válasza:

" Sokáig kap frissítéseket, amíg az android szinte soha."

Ennek első része a majdani homályba vész..

Második része: az én 4 (van 8 is) magos telefonomra már jött ki 3 frissítés, de olyan bő irosdalma van (XDA), hogy ott is van vagy 10.

Továbbmegyek: magam tudom az alap ROMot összeállítani, azt a frisebb appot rakom bele amelyiket akarom és azt dobom ki a régiek közül, amelyiket nem is akarom használni.

Ezzel együtt a Lumiák jó telefonok, de ezeket a lehetőségeket sose kapnám meg.

Nekem ez a szempontom, azon túl, hogy sok általam használt alkalmazás nincs is meg rá.

2015. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szerintem azért mert későn jelent meg a piacon és az emberek nagy részének már van androidos telefonja + az emberek 1 része nem szereti lecserélni a mar bevált dolgokat ere példa ami nemrég történt velem a buszmegállóban: beszélgetek haverommal a Windows telefonokról mert o is nemrég vet egyet. Majd egy előttünk aló idegen csaj odafordul hozzánk és ezt mondja nekünk: "Ti teljesen hülyék vagytok hogy windows phone-t vetünk mert szerintem sz*r". Mi meg megkérdeztük hogy miért de erre már nem tudott semmit sem mondani, mert szerintem meg csak ki sem próbálta.
2015. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez engem is idegesít. Nem is használnak valamit de véleményt mondanak róla. Ez nem csak windows-ra vonatkozik hanem az iphone-ra is. Mert sokan mondják hogy ezért rossz, azért rossz, de nem is olyan rossz ha kipróbálod. Nekem is csak azért nem tetszik mert túl drága(pedig max csak a felét éri meg) és nem lehet személyreszabni. Meg még 1-2 dolog.
2015. dec. 26. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
pedig még bejelentésnél pontosan ezt ígérték.. az asztali verziót nyárra, a mobilos pedig őszre lett ígérve. 2-es voltam.
2015. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A w10 későbbi frissítése semmit nem von le a telefonok használhatóságából. :) Majd jön, ha jön.
2015. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mert gyors, jobban személyreszabhatóbb mint az iphone, van rá alkalmazás(igaz nem annyi mint az androidon) és szerintem a legjobb az hogy ár/érték arányban ez a legjobb telefon. Sokáig kap frissítéseket, amíg az android szinte soha."

A személyre szabhatóság egy 0.Max át tudod színezni a csempéket vagy cserélgetni őket de ez messze van attól.Nekem viszont van egy csomó olyan alkalmazás ami csak Androidra és IOS-re jött ki.Ár/értékben nem mindegyik jó,ezek talán:640,535,930.Mert az új referencia modellen is bugos a WP 10.Láttál te már HTC-t,Oneplus-t,Xiaomi-t,Meizu-t,Motorola-t és Nexus-t?Mert ezek bízony minimum 2 évig támogatják a telefonokat,nem a Samu-ból meg a Sony-ból kell kiindulni ami évente kiad 100 fajtát de támogatni nem bírja...

Az itt a baj hogy sokan megvették régebben az olcsóbb darabokat,ez egy jó példa rá: [link]

Utána meg idejönnek szidni hogy így sz*r meg úgy sz*,persze nem a szemetet kell megvenni és nem mindig azt kell nézni hogy mi van ráírva: [link]

Sokan mondták hogy egy Noname vacak de szerintem a alsó kategória legjobbja és az anyaghasználat és minden rendben van,egy alsó kategóriás Samu pedig egy papírnehezéknek se jó.Na ezért van a folyamatos Android szidása...

2015. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Igaz hogy csak 2 napja használom, de soha nem cserélném el még egy Iphone 6s plus-ra sem." Miért nem? Eladod az iPhone-t, veszel egy 950 XL-t és örülsz a plusz pénznek... Na mondjuk mit várjon az ember egy WP usertől, aki szerint a 640 jobb mint az 950 XL.
2015. dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!