Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan telefon, ami nem...

Van olyan telefon, ami nem hal meg egy év után, és nem horribilisen drága?

Figyelt kérdés

Szóval nekem jelenleg egy Huawei P7-em van. Azért döntöttem anno e mellett, mert egyszerűen enm vagyok hajlandó 150-200ezret kipengetni egy telefonért, amit elhagyhatok, földhöz vághatok, stb. A laptopomért fizettem 170-et, de az az asztalon van és nem félek tőle, hogy kiugrik a kezemből, amikor kikapom a zsebemből.


Hozzáteszem, vigyázok a telefonra, szóval nem dobálom, de nekem ez elsősorban telefonálásra kell, és internetezésre. Ennyi. Eddig azt hittem, hogy ezek nem nagy elvárások egy okostelefontól.


De. Elején tök jó volt, gyors, nem fagyott. Egy év után elkezdett akadozgatni, aztán egyszer csak meghalt a navigáció, amikor szükség lett volna rá. Hard reseteltem, utána működött megint. Azóta a navi működik, de elég gyakran fagy.


A legnagyobb problémám, hogy mostanában 10-ből 7-8-szor hív valaki, egyszerűen nem tudom felvenni. Utána vissza kell hívnom mindenkit. Aztán gyakran kiírja, hogy instabil a jel, vagy egyszerűen azt, hogy nincs szolgáltatás és nem tudok telefonálni.


A kérdésem egyszerű. Ez alapvető, hogy egy telefon egy-két év után elkezd haldokolni? Nem vagyok mobil-bzi, nem divatozom, én csak használni szeretném, és ha lehet, akkor 5-6 évig is akár. Nincs bennem kényszer, hogy a legújabb cuccot megvegyem 200ezerért.


Mi lenne jobb. Windows phone, iPhone? Vagy azok is szarok? Ezzel a telóval lehetne valamit kezdeni, hogy ne dögöljön már meg a markomban? Nincs semmi baja, de már telefonálni sem tudok zökkenőmentesen, hihetetlen.



2016. jan. 22. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom te mennyit dobálod a te csúcstelefonodat, nálunk az egész család 70 dolláros kínai telókat hasznűál két éve.

Gond nélkül.

Lehet mégis földhöz csapkodod mikor senki nem látja?

2016. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nokia c5-öm van 5 éve,semmi baja, bár téglafon kicsit de ezt telefonálásra használom.
2016. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: "Hozzáteszem, vigyázok a telefonra, szóval nem dobálom,". Szerintem érthető. A problémám az, hogy fagy, akadozik, bejövő hívásokat sokszor nem tudom fogadni, sokszor nem tudok hívást indítani sem, csak ha újraindítok. Szerintem ez nem normális.


Második: A Nokia C5-tel oké hogy nincs probléma, de írtam, hogy szoktam netezni rajta. Tudom, azzal is lehet, de ennél nagyobb kijelzőre vágyom. Egyébkétn fateromnak is ilyen telója van, de mivel nem is valami brutál szoftver van rajta, persze hogy nincs vele gond.


Én 4-5"-os kijelzőméretbe gondolkozom, de úgy látom, hogy az Android egyszerűen nem bírja, max 150ezer felett. A vicc, hogy még csak nem is használom ki a lehetőségeket, mert nem játszom rajta, nem Viberezek, skype-olok, semmit. Messenger, időkép, waze, kb ennyi app van rajta.


A dobálást arra írtam, hogy nem akarnék 200ezret kiadni egy telóért, mert valamivel könnyebb eldobni véletlenül, mint egy tv-t vagy számítógépet. Egyébként ezt a telefont még egyszer sem dobtam el, ez eddig rekord.


A 70 dolláros kínai telefonokban annyira nem bízom, főleg, hogy ez is egy kínai telefon, csak ez kb 300 dolláros. Mégis egy rakás sz@r. De mondom, első fél évben semmi probléma, és most már másfél éves, és folyton akad, fagy. Pedig se több app, se nagyobb igénybevétel. És hard reset után is. Szóval valami van, ami miatt egy idő után meghülyülnek. Ezt magyarázhatná meg valaki.

2016. jan. 22. 19:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Google Nexus 5-6-6p-5x


Lehet válogatni

2016. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan egy másik kérdéshez írtam válasznak, de bemásolom, mert ennél a kérdésnél is van aktualitása:


Üdv!

Egy GSM boltban dolgozom. Az évek alatt megtapasztaltam már sok mindent.

A vásárlások nagy része így zajlik:

A Júzer bejön a boltba, telefont szeretne. Mikor megkérdezem, hogy milyen, általában azt a választ kapom, hogy pontosan nem tudja, de a következőket tudja a telefon:

- az összes létező csevegőprogram (Fb, Messenger, Viber, Skype, Whatsapp) fusson rajta

- vigye a legújabb játékokat, akadás nélkül

- lehessen rajta Youtube videókat nézni, természetesen HD-ben

- jó képeket csináljon a kamerája

- villámgyors legyen a rendszer, ne "akadozós fajta"

- szép legyen a kijelzője

- nagy tárhely

- 4G legyen benne

- Androidos legyen


Mikor ezek után mutatok neki pár készüléket, és meglátja az árcédulát, ő elszörnyed: "Maximum 40/50/60 ezret akarok rászánni..." Ja kérem! Akkor talán kicsit lejjebb kéne adni az igényekből! Ilyen áron nincs az a telefon, ami mindezt tudja, az már bőven a 100k+ kategória! Hát az nem jó, mégsem akar ennyi költeni rá...és kiválaszt egy olcsóbb telefont, majd kisétál.Tapasztalatból mondom, nagyon sokan azt hiszik, hogy az olcsó és drága telefon közti különbség kimerül a méretben, illetve abban, hogy milyen anyagból van. Ezt kéne már belátni, hogy pont ez a 2 az, ami a legkevésbé számít ebből a szempontból.

Pár hónap múlva Júzer visszajön, hozza vissza a telefont. Mondja: "nem jó, sajnos nem jó, annyira lassú, lefagy, kilép, újraindul..csináljak vele valamit, mert használhatatlan".

Ilyenkor általában elég csak az appokat megnyitnom, máris látom, hogy szegény telefonnak az a baja, hogy több mint 100 alkalmazás van letöltve rá, ennek háromnegyede játék/képszerkesztő/mindenféle reklámokkal teli hülyeség. Júzer csodálkozik, hogy egy hard resettel "újjávarázsolom" a telefonját, újra gyors, működik. Ilyenkor szoktam emlékeztetni arra, amit a vásárláskor mondtam neki, hogy vagy többet kellett volna rászánnia, vagy lejjebb adni az igényeket. És elmondom a szokásos példabeszédemet is: miszerint ha egy polcra rá van írva, hogy hány kg súlyt lehet max. rápakolni, de ő ennek ellenére többet tesz rá, akkor az a polc bizony leszakad...erősebb polcot kell venni, vagy beérni azzal, hogy kevesebbet pakolunk rá.


Kedves kérdező, ugyan nem írtad, hogy pontosan mire szeretnéd használni majd a telefont, de kérlek tanulj Júzer esetéből, mert hidd el rengeteg ilyen Júzer létezik!

2016. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es: a Nexuson már gondolkodtam, legközelebb számításba jön az is.


5-ös. Köszi, jó sztori. Ha elolvastad, amit írtam, tök egyértelműen leírtam, hogy csak netezésre és telefonálásra használom. 0 játék van rajta, még az előre telepített sz@rokat is letöröltem, mert van jobb időtöltésem, és konkrétan 4-5 app van. Időkép, waze (navigáció), CleanMaster, egy normális böngésző, Messenger. Ennyi, semmi több. A neten meg többnyire híreket olvasok, vagy fb-t. Erre mondtam, hogy talán nem kéne beledöglenie egy 80ezres telefonnak, de kezdek rájönni, hogy egyszerűen a netet sem képes elvinni akadás nélkül egy 150 alatti mobil.


Amit a gsm-boltos barátod elmondott, teljesen ok, én is sok embert ismerek, aki rá van kattanva minden baromságra, de én azon kevesek közé tartozom, aki még telefonálásra használja a telefonját. És okostelefont is csak azért vettem anno, hogy internetezni tudjak akkor is, amikor nem vagyok gépközelben. Én pár éve még úgy gondoltam, hogy nem nagy elvárás, hogy egy középkategóriás mobil se fagyjon le, amikor a címjegyzékben keresek neveket, vagy amikor betölt egy honlapot, ne adj isten telefonálni akarok. De rájöttem, hogy az android magát teszi tönkre, mert alapból teli volt pakolva csomó felesleges dologgal. Ezért lehet jó a Nexus, de már az androidból kezdek kiábrándulni. A windows phone megfelelne, ha tudnám, hogy az nem ekkora retek, de már arról is olvastam, hogy akadozik.


iPhone hasonló, akinek van körülöttem, pár év után az is elkezd akadozni. Talán azon is elgondolkodnék, de hogy egy microsd-t nem engednek bele, nekem nem tetszik. Persze az üzletpolitikájukat értem. De kissé drágállom. Használt telót meg nem szoktam venni.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 23. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen telefon. Az enyem peldaul 2 eves mult, ujkoraban 50-60 kozott mozgott, nem vettem eszre lassulast, fagyasaim nem voltak, frissitest is kaptam 4.4.2 verziotol 5.1-ig. Hasznalni kb arra hasznalom mint te + egy applikacio futashoz/bringazashoz.
2016. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, esetleg elárulod, hogy milyen telefonod van? :) Köszi!
2016. jan. 23. 21:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Elso generacios Moto G.
2016. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Leírom, mire jutottam. Huawei honlapjáról sikerült leszednem az új frissítést, de csak manuálisan, USB-n keresztül tudtam telepíteni. A telefon frissítés keresője mindig azt dobta ki, hogy nincs frissítés.


A frissítéssel együtt egy gyári visszaállítást is csináltam, és a lehető legtöbb file-t letöröltem. App-ok közül a gyárilag telepítetteket, amiket engedett, letöröltem, de ugye nem enged mindent törölni. Persze a szükséges appokat hagytam.


Mindenesetre azóta nem fagyott le, de majd egy-két hét alatt kiderül, hogy a friss rendszer jobb-e.


Már ennél jobb telefonokról is olvastam, hogy hajlamos fagyni, így kezdek beletörődni. Ez lenne a legkisebb gondom, de amikor nem tudom felvenni a hívást, meg nem tudok hívni sem, akkor ideges leszek.


Egy dolog jutott még eszembe, hogy az antennával lehet gond, amiért sokszor elveszti a hálózatot. Most majd kiderül. Ha tovább csinálja, kénytelen leszek szervizbe vinni.

2016. jan. 24. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!