Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan telefon, ami nem...

Van olyan telefon, ami nem hal meg egy év után, és nem horribilisen drága?

Figyelt kérdés

Szóval nekem jelenleg egy Huawei P7-em van. Azért döntöttem anno e mellett, mert egyszerűen enm vagyok hajlandó 150-200ezret kipengetni egy telefonért, amit elhagyhatok, földhöz vághatok, stb. A laptopomért fizettem 170-et, de az az asztalon van és nem félek tőle, hogy kiugrik a kezemből, amikor kikapom a zsebemből.


Hozzáteszem, vigyázok a telefonra, szóval nem dobálom, de nekem ez elsősorban telefonálásra kell, és internetezésre. Ennyi. Eddig azt hittem, hogy ezek nem nagy elvárások egy okostelefontól.


De. Elején tök jó volt, gyors, nem fagyott. Egy év után elkezdett akadozgatni, aztán egyszer csak meghalt a navigáció, amikor szükség lett volna rá. Hard reseteltem, utána működött megint. Azóta a navi működik, de elég gyakran fagy.


A legnagyobb problémám, hogy mostanában 10-ből 7-8-szor hív valaki, egyszerűen nem tudom felvenni. Utána vissza kell hívnom mindenkit. Aztán gyakran kiírja, hogy instabil a jel, vagy egyszerűen azt, hogy nincs szolgáltatás és nem tudok telefonálni.


A kérdésem egyszerű. Ez alapvető, hogy egy telefon egy-két év után elkezd haldokolni? Nem vagyok mobil-bzi, nem divatozom, én csak használni szeretném, és ha lehet, akkor 5-6 évig is akár. Nincs bennem kényszer, hogy a legújabb cuccot megvegyem 200ezerért.


Mi lenne jobb. Windows phone, iPhone? Vagy azok is szarok? Ezzel a telóval lehetne valamit kezdeni, hogy ne dögöljön már meg a markomban? Nincs semmi baja, de már telefonálni sem tudok zökkenőmentesen, hihetetlen.



2016. jan. 22. 16:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel, mit történt azóta :D. A frissítés után tökéletesen működött a telefon, nagyon megszerettem, hozzászoktam. Végül egy független szervizben tették tönkre. Mikrofon-hibája volt, semmi más. Cserélték 5ezerért, utána teljesen megdöglött a telefon. Boot-loopolt folyamatosan, majd végül már semmilyen szoftvert nem tudtak rátelepíteni más szervizben sem, elvileg a rendszerpanel sérült. Hogy mit műveltek vele az első szervizben, nem tudom. Ez a SuperPhone Árkád volt, csak megemlítem, ha esetleg valaki oda vinné a telefonját (akkor ne tegye). Sajnos csak a javítás után néztem meg az FB oldalukat, ami teli van negatív kritikával. Általában ezekre azzal reagálnak, hogy az illető vigye vissza és megpróbálják megoldani a gondot. De őszintén, ki akarja oda visszavinni, ahol tönkretették a telefonját?


Most vettem egy Honor8-at, egyelőre szépen dolgozik, elégedett vagyok vele, de a tervem az, hogy nem akarom kukázni két év múlva. Kiderül majd, hogy sikerül-e, mindenesetre ezentúl csak márkaszervizbe küldöm a telefont, ha szükséges.

2016. szept. 14. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!