Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akinek sony-ja, vagy vizálló...

Akinek sony-ja, vagy vizálló készüléke van a z segitene? Többi lent

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy a Sony xperia m4 aquát fürdés közbe a hasamra ejtettem egy únyi vízbe. Közbe zenét hallgattam. És mikor kivettem és megtöröltem/megszáradt a hangszórót fullos hangerőn alig hallottam. Majd ujrainditottam, és akkor se volt jó :/ ha a telefonomat elviszem szervizbe és szétszerelik majd ujra össze, onnantól már nem lesz vízáló?

2016. jan. 22. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális tünet, ha megszárad akkor jó lesz.
2016. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem hagyd kiszáradni, nekem is ömlött már rá alkoholtól kezdve majdnem minden, pár óra kell a hangszórónak és a mikrofonnak is, mire kiszárad. Ha elviszed szervizbe, szerintem nem lesz vízálló :S Nincs rajta garancia vagy biztosítás? Nekem így cserélték ki vadonatúj készülékre.
2016. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ha elviszed szervizbe, szerintem nem lesz vízálló"


De. Csak nem a sarki kóklerhez kéne vinni....

2016. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Captain Frájer ***** válasza:
Cordon Electronics Kft a hivatalos márkaszerviz. Ha a hangszóró a száradás után is halk marad, add be a szervizbe. Márkaszerviznek kötelessége a garanciális állapot visszaállítása a javításkor, így, csak akkor adják ki a telefont, ha a javítási folyamatok után a vízállósági teszten átment a készülék. Ez egy légnyomásos bevizsgálás, szal nem áztatják medencében, ne aggódj. Mielőtt beviszed, mentsd le róla a fontos adataidat, mert a szervizelés során azok elveszhetnek, erre a garanciajegy és a sony kézikönyv is figyelmeztet.
2016. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vízáló Sony telefonokat ne nagyon próbáld vizes környezetben, mert ha gond lesz vele, nem biztos, hogy állja a garanciád. Sokaknak vonták meg így a gariját.
2016. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ugyanúgy sokaknak cserélték újabb generációs telefonra a régit.
2016. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Captain Frájer ***** válasza:

Beázott készülék szervizelési folyamata: Leadod a készüléket a szervizbe, légnyomásos bevizsgálásnak vetik alá, hogy kiderüljön, hogy megfelelően lezárt zárófülekkel a telefon vízálló maradt-e. Ha megbukik a teszten, akkor garanciális probléma, a telefon saját hibájából ázott be, ez esetben a szerviz lecseréli a készülékedet egy újra a vállalt ügyintézési idejükön belül. Ha átmegy a teszten, az azt jelenti, hogy te voltál óvatlan és nem zártad le megfelelően, akkor garanciavesztés. De az M4 aqua zárófüleit elég nehéz nem jól bezárni, azok rend szerint garanciális problémák. A Z3-ak és a Z1compact és Z3 compactoknál sokkal könnyebb a tulajdonosnak hibázni, mert keskenyebb a záró gumi.

Tavalyi évben a beázott M4 aquák 97%-a garanciális probléma volt a márkaszerviznél. Ha másban nem is sikerült kiemelkedőt alkotnia a SONY-nak, de legalább elég korrekt vízzáró készüléket alkotott a személyében.

2016. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 outstep01 válasza:
Teljesen normális tünet hogy halk a hangszóró merítés után de mielőtt rögtön szervízbe rohannánk várjunk legalább fél napot mert kicsit hosszú idő kell a hangszórónak. Az enyém volt hogy 15 perc után rendbejött de egy alapos strandis fotózós nap után kelkett neki 3-4óra is. Az meg hülyeség hogy halk marad meg ez nem normális. Tény hogy zavaró de kb 8 ismerősömnek van még ilyen készüléke de egytől egyig ugyan ezt csinálja merítés után viszont tönkremenni egyik sem ment tönkre pedig elég sokat vannak vízalatt pláne nyáron. :)
2016. ápr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tancy válasza:
Az enyém is csinálta ugyanezt. Fújjál bele levegőkomresszorral, de csak kicsit úgy kb egymásodperces pesszentést. Ne közelről,meg barbár módon. Utána egyszerre jó lesz!
2016. nov. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!