Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lumia vagy iPhone? Melyik...

Lumia vagy iPhone? Melyik felel meg jobban az alábbi elvárásoknak szerintetek?

Figyelt kérdés

Telefon, Sms

E-mail

.pdf és .doc kezelhetőség

megbízható ébresztő, emlékeztető és jegyzet funkció,

nem hátrány ha van diktáló alkalmazás, vagy lehetőség

Fm Rádió

Hírolvasó alkalmazások

Megbízható, átlagos sebességű internet kezelés (nem kell a leggyorsabb, csak ne fagyja halálra magát)

Közösségi oldal minimális használata


A legfontosabb, hogy stabil legyen a rendszere (platform). Az összeomlós, befagyós történet nem fér bele.

Sokat dolgozok Windows-on (laptop és asztali pc). Mennyire van értelme ennek a Continuum-nak? Használom én azt?!


A távoli hozzáféréshez egy applikáció pél. nagyon jó, mert múltkor is pofátlanul messziről jelentkeztem be a telefonomon a munkahelyi


(non-stop) gépre, hoztam létre egy ftp szervert és töltöttem fel rá fontos fájlokat a telefonomon keresztül. Ezt tudja a Lumia 950 pl. ?


Vagy a WP-re van ilyen alkalmazás?


Nagyon gondolkozok egy Lumia 950-en. Vannak vélemények róla, tapasztalatok?



2016. febr. 11. 16:49
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éve van Lumiám. Iphonet azért nem vettem, mert nem engedhetem meg magamnak. Androidos telefonom 5 darab volt, mindegyikkel ugyan az volt a bajom: fagytak, egyáltalán nem stabil, valamint számomra pont az a hátránya, ami másnak előny: sok app, funkció, ami nekem fölösleges. Olyan telefon kellett, ami egyszerű, gyors, egyszer személyre szabom és nem kell piszkálni, nem fagy, és munkám jellegéből strapabíró, jó képeket készít. Cat S-50 tökéletes lenne az igényeimnek, ha nem Androidos lenne. Maradtam a Lumiánál.

1x sem fagyott le (!) mióta nálam van, baromi jó a gps-e, explorer böngészővel teljesen akadás mentesen tudok vele netezni, egyetemista vagyok, így rengeteg pdf, .doc anyagot tárolok rajta, (gyorsabban kezeli a pdf-eket mint a céges i3-as laptopom), ha párhuzamosan futtatok 3-4 hardver igényes alkalmazást, a legkisebb akadás nélkül tudok váltani közöttük, megnézem milyen ablakok vannak nyitva, és zökkenő mentesen lapozok közöttük, egyáltalán nem melegszik, az akksi is nagyon jó benne, 2-2,5 naponta töltöm.

Tavaly ősszel a körúton beleejtettem egy pocsolyába, semmi baja nem lett, ezen kívül túlélt 4 fesztivált, homokba is esett, decemberben munka közben egy hegesztő üzemben robot vezérlését szereltem 1,5 emelet magasban, fényképeztem vele, és leejtettem betonra. A hátlap egy sarkán lepattant, azon kívül semmi baja nem lett. De kapott már denaturált szeszt, alumínium gőzt, acélforgácsot, szereltem zsebemben a telefonnal ipari elektromágnest, fényképeztem vele porfestő kazán csarnokban (60-65 fok), vágóhídi hűtőkamra -45 fokos terében, 80%-ig párásított légtérben. Soha semmi bajom nem volt vele, embertelen jó telefon, soha többé nem fogok alma után, de még a CAT wp-s verziója után sem sóvárogni.

Viszont, hogy negatívat is említsek, a wifi antennája szerintem gyenge, valamint az audio kimenete elég vacak, ha audiofil igényeid vannak, csalódni fogsz.

2016. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!