Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az alumínium mérgező,...

Józan Paraszt kérdése:

Ha az alumínium mérgező, akkor a kotyogós kávéfőzők többsége miért alumíniumból van és mért veszik őket?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam:

Dr. McGuigan egy híres perben tett tanúskodásából megtudhattuk, hogy kutatások szerint, a víz alumínium edényben való forralásakor hydroxid méreg keletkezik.Ha alumínium edényben tojást főzünk, foszfát méreg keletkezik, ha pedig húst, akkor chloride méreg. Az alumínium edényben főzött ételek semlegesítik az emésztőnedveket és fekélyt okoznak.

Nem értem a dolgot.



2015. nov. 25. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A savak lúgok oldják a fémeket , károsak . A teflonbevonat is mérgez . Rozsdamentes acél drága lenne a főzőkbe, meg más oka is lehet , nincs konkrét értesülésem .
2015. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
inkább egy kémia könyvet olvasgass! annak legalább van értelme szemben egy félrefordított és már eredetileg is féligazságokat és hülyeségeket tartalmazó cikkel
2015. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért, a műanyag dobozban főzött kávé egészségesebb?:D
2015. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
"Rozsdamentes acél drága lenne a főzőkbe, "esetleg nézz utána az áraknak, mielőtt ilyet írsz
2015. nov. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva azzal kapcsolatban nem vagyok képben, hogy a hagyományos kotyogós kávéfőzők milyen arányban készülnek még alumíniumból, de inkább rozsdamentest acélt láttam olyan háztartásokban, ahol még ezt a típust használják.


Közétkeztetésben tudomásom szerint pl. már régen betiltották az alumíniumból készült főzőedények használatát.


De ha kerülni akarod az alumínium vegyületeket, akkor érdemes tudnod, hogy - az ismert egészségre káros hatása ellenére - alig létezik olyan dezodor és izzadásgátló, ami nem tartalmaz alumíniumsókat, és megtalálható borotválkozás utáni készítmények egy részében is, az erőteljes pórusösszehúzó, ezáltal verejtékezést csökkentő hatásuk van.

2015. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
aszt ha ennyire veszéjes akkor mit sir a szád ha ellopom dikk
2015. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A rozsdamentes nem drága,2 személyes van 1800 forintért,de a britta moka 2 személyes aluminium kotyogó 13 ezer forint,no ezért nem értem.A viz forralásakor is keletkeznek az aluminiumban mérgező vegyületek.
2015. nov. 26. 14:48
 8/9 anonim válasza:
A régi kukta is alumínium, ebben gyakran főzött az édesanyám 50 éven keresztül és megérte a 100. születésnapját.
2018. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hmmm.Akkor a mamad ugy nez ki hogy 50 evesen tanult meg fozni?
2020. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!