Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows 10 mobile (tehát...

Windows 10 mobile (tehát telefon! ) rendszert használóktól érdeklődöm: Milyen hibákat tapasztaltok, történtek-e már módosítások, ez idő alatt?

Figyelt kérdés

Szeretném egyértelművé tenni, hogy kizárólag a rendszert használók tapasztalata érdekel.

Érdekel, mikor váltottatok win 10-re, milyen kezdeti hibákba futottatok bele, ezekből javítottak-e már valamit?

Szeretnék majd váltani, de egy 3 napos teszt során szamomra még sok negatívumot tapasztaltam, amit hosszú távon nem tudnék tolerálni. Ezeket szeretném általatok figyelemmel kísérni. Minden érdemi választ köszönettel fogadok.



2016. máj. 1. 08:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Kezdjük ezzel az oldallal. Ha itt akarok a menükre, vagy belépésre nyomni akkor elég sokat gondolkodik a telefon, lassan jön elő a billentyűzet. Van egy névjegy amit ki akartam törölni, de szürke a törlés gomb rajta. Továbbá hiába van elmentve valakinek a száma, nem ír ki nevet a híváslistában, csak annyit hogy mobilszám. De néha megjavul. Volt hogy összezavarodott az érintés az edgeben, vagyis vagy 7 mm-rel feljebb kellett nyomnom hogy a megfelelő hivatkozást elindítsa, csak soft resettel javult meg. A 8.1- re írt alkalmazások nagy rész3n nem lehet eltüntetni a nav sávot, ez akkor bosszantó mikor kitakar egy elemet és csak az elem teteje látszik. Pl pizza.hu appnál, ilyenkor még lejjebb se tudom görgetni. Van hogy iszonyatosan laggol, utána meg teljesen gördülékeny. Az akkut jobban eszi, ha úgy gondolja akkor képes 8 óra alatt 40 %-ot esni üresjáraton. Az edge több megnyitott lap esetén újratölti a lapokat, ami mobilnetnél elég bosszantó.

Ez most a jelenlegi .218-as kiadás, úgy másfél hónapja használom. Előrelépést nem vettem észre, pedig ez már a 3. Kiadás azóta.

2016. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Ja és azt lehagytam hogy térképeknél nem beszél navigáció közben, pedig nincs elnémítva.
2016. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes leírást! Ez elég elgondolkodtató. Milyen készüléket használsz?
2016. máj. 1. 09:29
 4/26 anonim ***** válasza:
640 lte
2016. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

830as lumián használtam:


Korábban az insideres win10 volt fent párszor, de stabilitási problémák miatt visszatértem mindig a 8.1re, mikor már hivatalosan lehetett frissíteni a 10-re, nagyon megörültem.. az első pár napon tökéletesen működött:

Javult az üzemidő, gyorsabb volt a telefon (amúgy nem gyakori a kifagyás) viszont ami hátrány volt, hogy több applikáció el sem inudlt a 10es platformon, többek között bajlódni kellett a navival, az office csomagokkal (mindent törölni kellett, és újra letölteni, akkor működött megfelelően) továbbá pedig az áruházból rengeteg dolgot le sem volt hajlandó törölni (elindult, pörgött egy kicsit és leállt)

A zenelejátszó ami borzalmas lett, 1 albumon belül 2x szerepelt minden zeneszám, listázva 1-10ig pl->itt az elsőt nem volt hajlandó elindítani, a második 1-10-es listából viszont igen.

A fényképező sokszor gondolkodott, mielőtt valóban megnyitotta volna magát, illetve random merülésekbe kezdet.. 22 órakor levettem töltőről, átlag 90-95%on, reggel 6órakor pedig volt hogy 30% ot is merült 0 használattal (háttér appokat mindig zárom, fényerő automatikus..stbstb)

Éppen emiatt visszatértem inkább a 8.1-re, de ez sem sokkal jobb, itt is 1x merül mint a veszett egér, 1x pedig 2napig nem is kell tölteni.

2016. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Na az 5-ös hozzászolásához válaszolnék (én vagyok az első)

A word nálam a .164-en nem akart rtf-et kezelni amit pc-s worpaddal mentettem, de a wordot frissítették rajra már megy az rtf is. Itt módosítanám a leírásomat egy-két gondolattal, a w10m-es word szerintem jó lett, ez már tényleg word, pc-sen is voltak bajok előző verziós dokukkal, a régebbieket itt is néha átkonvertálja magának. Ez egy plusz pont. Nálam a groove zenelejátszó rendben van a kamera is. Mondjuk hallottam hogy sokaknál nyavajás. Ja és a skype értesít és a hanghívás is működik, igaz csak wifin használtam, a videohívást nem tudom. A külső alkalmazások továbbra sem jobbak. Azt még hozzátenném hogy panaszkodtam az edge-re, de összességében egy gondolatnyival nekem jobb mint az explorer.

Valamint ami még kimaradt az indokolatlan mobilnet evése, ezt külön be kellett állítanom, hogy a háttérben korlátozottan használja, 8.1-ben ez alap volt. Ja és az adatforgalom élő csempéje csak akkor frissül ha belépek az alkalmazásba.

Edge: indavideo lejátszás javult, lehet teljes képernyőre rakni, hosszú videók youtubeon szintén mennek. Az origo.hu gyorsabban tölt be mint az elődjén.

A napfényben való olvashatósága jobb lett automatikus fényerőre állítva, 8.1-en semmit se láttam, itt már értékelhető.

2016. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm!

Kedves 5. Válaszoló, Te tapasztaltál a kamera esetében képminőség romlást is? Mert ahogy a Kedves másik válaszoló is utalt rá, a kameráról sok jót nem hallottam és ebbben a kis 3 napos kiruccanásban az én tapasztalataim sem voltak kedvezők Lumia 735-ön.


Szeretnélek megkérni Benneteket, hogy ha időtök engedi, időnként írjátok meg, ha tapasztaltok változást, legyen az akár jó, akár rossz irányú!

2016. máj. 1. 13:02
 8/26 anonim ***** válasza:

Itt egy link neked, itt többet olvashatsz a problémákról, javulásokról

[link]

2016. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. máj. 1. 20:22
 10/26 anonim válasza:
Szia. Nekem lumia 535-öm van. Én nem vagyok megelégedve a Windows 10 Mobile-lal. Mielőtt kijött volna rá, már telepítettem a Beta verziót. De ugye már van nem Beta is, tehát frissítettem. Sokkal lassabb lett a telefon. A beállításoknál a témák fele magyar, fele angol. nagyon sok alkalmazást nem nyit meg, kilép. A navigációs sávom vastagabb mint a régi. sok alkalmazásnál a navigációs sáv kitakar egy rész, így azt nem lehet használni. Most már egyszerre több alkalmazást sem tudok megnyitni, mert kilép. kezd elegem lenni.
2016. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!