Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows 10 mobile (tehát...

Windows 10 mobile (tehát telefon! ) rendszert használóktól érdeklődöm: Milyen hibákat tapasztaltok, történtek-e már módosítások, ez idő alatt?

Figyelt kérdés

Szeretném egyértelművé tenni, hogy kizárólag a rendszert használók tapasztalata érdekel.

Érdekel, mikor váltottatok win 10-re, milyen kezdeti hibákba futottatok bele, ezekből javítottak-e már valamit?

Szeretnék majd váltani, de egy 3 napos teszt során szamomra még sok negatívumot tapasztaltam, amit hosszú távon nem tudnék tolerálni. Ezeket szeretném általatok figyelemmel kísérni. Minden érdemi választ köszönettel fogadok.



2016. máj. 1. 08:39
1 2 3
 21/26 Emberek ***** válasza:

Én 830-on használom a hivatalos frissítésekkel, és egy Windows-os csoportban megosztottam már párszor a tapasztalataimat, ha megengeded akkor bemásolom ide ;)


"Na kedves Mindenki! Leirom a tapasztalataim. Nekem a windows 10 kellemes csalodas volt eddig, 3 ora alatt felszenvedte magat a 830amra, es azota smooth rendszer uzemel a mobilomon. Nem akad, nem fagy, csak neha gondolkozik egy sort. Amit negativumkent eltem meg, hogy par alkalmazast nem hajlando lefrissiteni, valamint nehanyat telepitettkent ir, de az applistben megsem tudom megnyitni, ilyenkor ha megprobalom megynitni kidob a kezdokepernyore, ahol 2-3 masodpercre eltunnek a csempek, majd visszajonnek. Ami abszolut pozitivum, hogy maga a rendszer nalam viszonylag stabil. Tudasban tobbet tud, mint a 8.1 es valoszinu nem is fogok visszaterni mar oda. A word flow egeszen jol uzemel, neha mikor pontosan huzom az ujjam mast ir, mint szeretnek, neha meg akkoris eltalalja, ha nem teljesen arra huzok mint azt kellene. Az edge-el voltak meg kisebb gondjaim, neha megjelenik a billentyuzet, neha nem, neha nem akar eltunni az istenert sem, valamint ertesiteseknel, ha meg akarom oket nyitni edge-bol, a felso navigacios sornal facen nem mindig erzekel. Viszont helyette van egy eleg jo kis facebook app (nalam facebook beta), amivel meg vagyok elegedve. Nagyon is! Foleg miota a .164 van fent, es lehet normalisan valaszolni a kommentekre, es megnyitja rendesen az ertesiteseket. Eddig tulajdonkeppen ennyi. Majd folytatasa kovetkezik ahogy hasznalom tovabb a rendszert :)

Remelem mindenki olyannak hasznos volt aki gondolkozik, hogy feltegye-e a keszulekere a w10m-t :)"

10586.164


"Az első és legszembetűnőbb, hogy mióta frissítettem 10586.164-ről .218-ra azóta a facebook beta appom állandóan hibaüzenetet ír ki, hogy nem tudott frissíteni, próbáljam meg később, de ennek ellenére működik rendesen, tehát frissít, és betöltődnek a postok, kommentek, és képek, csak minden egyes alkalommal a home page-re lépve bedobja a hibaüzenetet. Nem jelentős hiba, de elég zavaró tud lenni. Ami sokkal inkább hiba, és sokkal jobban zavaró, hogy állandóan összeomlik az alkalmazás. Újraindítás után egy fokkal jobb, de ugyanúgy bezárja random.

Restart után a telefon maxra tolja a hangerőt, még akkor is, ha az némán/rezgő üzemmódban volt. Engem speciel nem zavar, mert mindig megnézem a hangerőt, és állítok rajta, ha kell, de elég kellemetlen tud lenni, ha órán ordítva megszólal a telefon.

Edge. Eddig a 218-as build-nél javult a lassított mobilneten való betöltés. Már beadja az oldalakat ha képes várni az ember hosszú perceket. Ugyanakkor facebook appból, ha linket nyitok/nyitnék meg, hirtelen összeomlik, és bezárja az addig megnyitott összes lapot, ami kifejezetten zavaró tud lenni.

Az ébresztőórával kapcsolatban olvastam itt tömegesen a recsegéses posztokat, de érdekes módon nálam ez eddig csak egyszer jelentkezett múlt héten szerdán, és se előtte, se azóta nem produkálta.

Végül pedig a messenger, ami tudom, hogy nem a rendszer hibája, és írtam már számtalan feedback-et az appon belül, a facebooknak, és mindenkinek akinek lehetett, de nem reagáltak azzal kapcsolatban, hogy néha hosszú perceket vesz igénybe, hogy elküldjön egy üzenetet, vagy éppen csak lefrissítse a mostanában váltott üzeneteket. Ezen kívül a kis frissítés ikonocska nem tudom mire való, mert akárhányszor megnyomom mindig "up to date"-t ír, szóval gyanítom csak dísznek van.

Összességében szeretem a 10-est, mint a 8.1-et is, van még hová fejlődnie a gyerekbetegségekből, de talán az univerzális platform miatt ez mostmár majd dinamikusabban fog menni az MS részéről.

Köszönöm, ha valaki végigolvasta. További szép estét mindenkinek! :)"

10586.218


"Tegnap este én is megkaptam a 420-as buildet, ami először szembetűnt az az, hogy érezhetően gyorsabb lett az appok megnyitása példáulm akksi idő egészen tűrhető

Viszont:

- az Edge összeomlását még mindig nem javították ki,

- szintén Edge, mozaikosra fagy a weboldal, aztán újratöltés után vagy megy, vagy nem (feedbacket írtam már)

- Messenger beta, crashel, de az imént frissítettem, frissítés után el sem indult, most ment a reinstall, éppen működik

- a kamera appban még mindig nem javították a 0xA00F4271(0x800703EE) jelű mentési hibát ( fullHD videó SD kártyára)

- lock screen-en néha nem jelennek meg a dolgok, de feloldani fel tudom

- az elmúlt napokban tapasztaltam egy olyan jelenséget is, hogy nem ismerte fel a PC a telefont (Windows 8.1 Pro x64, Win10M 10586.318 [még akkor])

- és a képen mellékelt kis furcsaságot is ma láttam először :D

Hirtelen ennyi jutott most az eszembe, remélem hasznos információ mind kételkedőknek, mind usereknek :)"

10586.420


Ezek azok amiket leírtam oda, nagyon mást, és sokkal újabbat nem tudok mondani most. Remélem segítség neked ;)

2016. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Érdekel még valakit a w10m? Én még használom, de már elfogadtam a hibáit, naptárbejegyzéseket papírra írom inkább, mert az outlook naptár egy hulladék. Az időjárás app előrejelzése egész jó, de a csempe csak napocskát mutatja. Az időkép értesítésekbe belefagy. Vibernél, már rányomok az alkalmazásra, hogy tudjam jött-e valami üzenet. Az új frissítéssel, 420-as a száma talán, az ébresztő élig magyar félig angol. Egy bugot javítnak, másik előjön. Vesszen a windows phone!
2016. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Lumia 435 öm van Win 10 el és még egyik hibát sem tapasztaltam. Tökéletesen megy hivátlanul. Néha a kamera csak zöld képet mutat de ujraindítás megoldja
2016. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23-as, akkor tényleg hibátlan. :D
2016. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
10581 óta használom, Lumia 535-ön, és bár kezdetben elég bugos volt, jelenleg már hibátlan. (14393.351). Véleményem szerint kellett neki az Anniversary Update hogy beérjen, de már simán van 8.1 szinten stabilitásban. Csak ne tévedj fel a fast ringre, mert az (értelem szerűen)
2016. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Bugos mint az állat :D Nagy az ujjam, véletlenül rányomtam a válasz elküldése gombra, előző vagyok. So a mondat itt folytatódik. :D
2016. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!