Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilszolgáltatós iPhone...

Mobilszolgáltatós iPhone másabb szoftveresen, mint a független?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy ha a Telekomnál vennék iPhone SE-t mennyire lenne áttémázva a készülék? Például indítóképernyő "T" logó, rózsaszín témák, előre beállított kezdőoldal (www.origo.hu), Telekom csengőhang a listában, eltávolíthatatlan TVGO alkalmazás és társai, módosított rózsaszín doboz...stb?

Eddig androidos és windows-os telefonom volt és ezeket a gusztustalanságokat szoftvercserével meg tudtam oldani, de az iPhone túl drága ahhoz, hogy szétkísérletezzem.

Olyan készüléket várnék, ami 100%-ban azt az élményt adja mint a kártyafüggetlen, kivéve a hálózati zárat, mert az nem érdekes.

Előre is köszönöm.



2016. máj. 3. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A mobilszolgáltató semmit sem változtat meg a telefonon. A gyártó az, aki a kötelező "appokat" beleépíti. Különben ha egy független mobilba simet teszel, az abban a pillanatban függővé válik. Ha meg kiveszed, szart sem érsz a függetlenségeddel.
2016. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"független mobilba simet teszel, az abban a pillanatban függővé válik"


Ez mekkora hülyeség :D Ha így lenne nem lenne értelme független telefont venni és nem is gyártanának..

2016. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Amíg benne van a sim, akkor olyan függő. Ha nincs benne, akkor meg nem tudod használni. Miért olyan nagy hülyeség ez?
2016. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem értem én sem, hogy mit beszélsz.

Ha kártyafüggetlen egy készülék, akkor az a világ összes SIM-kártyáját képes ellfogadni, kezelni,vegyüttműködni vele, ha az a kártyanyílásnak megfelelő méretű és így a készülékbe helyezhető (nano, mikro, normál). /Figyelembe véve még azt is, hogy a szolgáltató frekvenciáját támogatja-e a telefon. De egy kártyafüggetlen telefon akkor is engedni fog PIN-kód után belépni a telefonba, csupán nem lesz térerő. /

Enged bejelentkezni a hálózatra és a telefon telefon funkcióit használhatom, hívást indíthatok, fogadhatok, előfizetéstől függően internetezhetek.

Ha hálózati zárral van ellátva, akkor csak a szolgáltató által kibocsátott SIM-kártyákat fogadja el. pl. ha a magyar Vodafone-nál vetted a készüléket akkor csak Vodafone HU-t fogad el, és Vodafone UK-t már NEM.

Ha nagyon elemezzük, boncolgatjuk, akkor a készülék mindaddig attól a SIM-kártyától függ, ami éppen benne van, /kivéve dual-sim/ de kártyafüggetlen készülnéknél nem jelent akadályt a csere. Persze ez az akadály nem fizikai akadály, hiszen beletehetek egy kartonpapírból kivágott SIM-kártya utánzatot is, vagy egy bank kártyából kivágott csipkártyát csak nem fog működni. Tehetek bele más igazi SIM-kártyát is, de nem fog működni, tiltó üzenet lesz, vagy feloldó kódot kér. Nem használhatod hívásindításra, hívásfogadásra, kivéve segélyhívás.


De ha nem érted mit jelent a hálózati zár, akkor vegyél a Telekomban egy telefont, majd menj át a Vodafone-ba egy SIM-kártyáért. Tedd bele a Vodafone-os kártyát a Telekom-os telefonba és hívj fel engem. Várom.


Egyébként nem ez volt a kérdés, hanem az iPhone szolgáltatók általi teleszemetelésére lettem volna kiváncsi.

2016. máj. 4. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Apple nem engedélyez semmiféle témázást, bloatware-t meg ilyesmit. Bitre ugyanaz a szoftver van a függő iPhone-okon, mint a függetleneken. (Eltekintve persze a hálózatzártól).
2016. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ennyit szerettem volna tudni!
2016. máj. 5. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!