Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy telefont olyan könnyű...

Egy telefont olyan könnyű feltörni? (jelszavas lekódolásra értem)

Figyelt kérdés

Szóval az elején leszögezném hogy nem akarok feltörni egy telefont sem.Csak ismerősöm mondta hogy nagyon könnyen fel tudná törni a telefonomat.Én nem igazán értek ehez.Ezért érdekelne főleg olyan véleménye aki tényleg képes erre szóval feltud törni egy telefont.

Ha például nem találgatós módszerről beszélünk hogy mondjuk eléggé ismer engem ahoz hogy tudja a születési dátumom,házszám..stb. De ez lényegtelen szóval nem próbálkozós módszerrel törné fel (ha egyáltalán megpróbálná) mert mondtam neki hogy egy teljesen random számkombináció a jelszavam.

Ez ilyen egyszerű lenne?Ha valahogy fel is lehet törni akkor ahoz mennyi idő szükséges?



2016. máj. 6. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ráköti a gépre, a gépre netről letöltött programmal, hozzáférést kap a telefon beállításához, majd ott gyári beállítás és meg is van. Nem akkora ördöngősség :-)"


Na, ez az egész egy marhaság, ahogy van. Fogadok, hogy egy freemailos jelszavat nem tudnál feltörni. Persze szájjal azt lehet...

2016. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 MZ.per.X ***** válasza:
66%
A legegyszerűbb "feltörés" ha kifigyeli mi a kód. Én nem egyszer szórakozom azzal, hogy nézem a buszon, villamoson mellettem állók telefonját, és gond nélkül látom a beütött kódot, onnantól egy pillanat lenne kikapni a kezéből és eltűnni vele.
2016. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
21%

A ráköti gépre letölt egy programot a netről valóban hülyeség. Halljátok szavaim: :)

Nem mondom meg hol,milyen telefon szervizben dolgozok hosszú hosszú ideje. A hozzánk javításra beküldött vagy leadott készülékek 90%-a jelszavas, és elfelejtik megadni illetve az ügyfél szolgálatos elfelejti elkérni. Mi mint szerviz közvetlen kapcsolatba nem léphetünk a tulajjal, csak ügyfélszolin keresztül....hetek telnek bele mire megkapjuk a kodot, vagy a rajzot amivel le van zárva a telo. Ezért én inkább leveszem róla anélkül,hogy az ügyfél adatai sérülnének. Iosról nem, de androidrol simán. Természetesen a szerviz lapra oda irom mindig,hogy a gyorsabb javitás érdekében a jelszót eltávolítottuk a készülékről. Soha senki nem reklamált ez miatt, inkább örült,hogy nincs bent hetekig szervizbe a teloja. Szoval ios nem. Android, windows, BADA, blackberry simán. Nem gond a google fiok, az FRP,a blackberry id törlése sem ;)

2016. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
42%

EZ BAROMSÁG, SENKI SE VEGYE KOMOLYAN!!!


,,elfelejtik megadni illetve az ügyfél szolgálatos elfelejti elkérni."

Az ügyfélnek tilos megadni a jelszavát, az csak is rá tartozik!


,,Ezért én inkább leveszem róla anélkül,hogy az ügyfél adatai sérülnének."

Ha valóban ilyen történik, akkor az bűncselekménynek minősül!

2016. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%

ahhh latom szakmabeli vagy. (gondolom szakacs vagy autoszerelo....)

A buncselekmegy az imei szam atirasa te.....

Abszolut nem TILOS az ugyfelnek a kodjat megadnia. pl: ihone kijelzocsere utan hogy probalom ki a szenzorokat? az elso kamerat? a hangszorot? mert ha szakmabeli vagy ami 100%,hogy nem akkor tudnad,hogy ezek a kijelzon vannak. adjam vissza kiprobalas nelkul? ha nincs jol beallitva, nem mukodik a szenzor, kuldje megint vissza felhaborodva,hogy milyen sz@r szerviz ez? ugyan mar. te is azon ritka emberek koze tartozol akik csakazert sem adja meg a jelkodot, igaz a vilagon semmi nincs a keszuleken, de mar csak azert se. volt ilyen ugyfelunk. 3x kuldte vissza,mert nem akarta megadni a kodot, majd o kiprobalja otthon. hat..... nem vagyunk egyformak, de kerlek amihez nincs kozod, nincs tapasztalatod, es abszolut NEM A SZAKMAD, ne trollkodj! koszi

2016. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gyári beállítások visza álitasavval megoldható.Van olyan módszer ami nem törli le az egesz telefont?
2016. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!