Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android után iPhone: gyakorlat...

Android után iPhone: gyakorlatilag ismeretek nélkül beruháztam egyre. Mit kell tudnom az "átálláshoz" (részletezem lent)?

Figyelt kérdés

Három évig androidos okostelefonom volt, egy Samsung Galaxy S Advance, amellyel hamar meggyűlt a bajom (kevesebb, mint fél év után gyakorlatilag...) a hűségidő lejárta után pedig csak most szántam rá magam egy új telefon, egy iPhone 6 vásárlására. Ezt ajánlották, és nem akartam olyan telefont, ami ismét hónapok után bemondja az unalmast: gyors netet (wifi elérhetőség esetében persze), nem belassulós alkalmazásokat, nem kikapcsolgatós telefont szerettem volna. Ám hamar rájöttem, hogy csomó dolog hiányzik az előző telefonomból, ezekre kérnék Tőletek megoldást, tippet.

Ütemezett üzenetküldésre van-e lehetőség (vagy töltsek le "jobb" alkalmazást Apple Storeból az alapnál)?

Hogyan tudom beállítani, hogy ne cseréljen ki minden beírt szavamat egy másikra a telefon?

Hogyan állítom be, h kijelezze a számomat? Beállítottam a hívó ID mutatását és beírtam a saját számhoz a saját számomat (ide amúgy bármit beírhatnék?!), de még mindig provátként csörgök :/

Mi az Apple Store-os alternatívája az alábbiaknak:

1. Google Drive, 2. webes alkalmazás a Google áruházhoz

Javaslatok hasznos alkalmazásokra :) (Amelyek gyenge térerő esetén is mennek :)

Észrevettem, h baromi sok dolog fut ezen a telefonon egész nap: ez iPhone-nál nem baj? (például a lépésszámláló egész nap mér :O)



2016. jún. 14. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb tudnivaló, hogy iOS jóval kontrolláltabb környezet, mint az Android, sok dolgot nem tudsz vele megoldani. Ilyen például a gyári alkalmazások (levelezőkliens, üzenetkezelő) lecserélése, újakat telepíthetsz ugyan, de pl SMS-ezésre nem tudsz mást használni.

"Szócserélést" a beállítások->általános->billentyűzet oldalon tudod, az Automatikus javítást kell kikapcsolnod (remélhetőleg így fordították:))

Ha a hívó ID mutatása be van kapcsolva, akkor elméletileg ki kéne jeleznie a hívószámodat a hívott félnél. Ez ugyanakkor egy hálózati beállítás, lehet szerződéskötéskor megadott információ befolyásolja (nekem régebben ugyanez volt, de telefonon meg tudtam változtatni).

Saját telefonszám megadásának nincs különösebb szerepe, csak magadnak emlékeztetőként szolgál. Ne feledd, USA az egyik fő célpiac:)

Alternatívák:

1. Google Drive kliens van, egyébként iCloud Drive. Ez gyárilag fent van a telefonon, csak iCloud beállításoknál kell bekapcsolni.

2. Webes alkalmazást nem teljesen értem. Mit keresel pontosan? AppStore az egyedüli hely, ahol alkalmazásokat tudsz beszerezni iPhone-on.

iPhone-on máshogy történik az alkalmazások kezelése, mint ahogy azt Androidon megszokhattad. Ha valamit a háttérbe küldesz, annak futása jobbára megáll, és csak úgy tűnik, mintha még futna. Bizonyos alkalmazások valóban képesek a háttérben működni (pl zenelejátszó, internetes telefonálásra szolgáló, navigáció...), illetve bizonyos időközönként frissíthetik az állapotukat. Lépésszámláló ugyanakkor kivételt jelent, mivel ez egy hardveres funkció: iPhone 5s-től kezdve van egy alacsony fogyasztású processzor a telefonban, amely a háttérben folyamatosan rögzíti és feldolgozza a szenzorok adatait - ezt képesek kiolvasni a későbbiekben a Fitness alkalmazások.

2016. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Úristen: fantasztikus választ adtál! Nagyon sokat segítettél! Azt tudod esetleg, miért van, hogy jelenleg sem a youtube, sem pedig az Apple Store alkalmazás nem tölt be? Kaptam egy sms-t, hogy a következő, 21-ei fordulónapig (T***k*m) korlátozzák az adatforgalmamat, de wifin sem működnek. Mindez a 2. napján történt a telefonnak. Mit csinálok rosszul?
2016. jún. 15. 01:29
 3/4 anonim válasza:
Nem lehet, h azért nem lep be, mert nem léptél be az iCloud fiókba ? Oda vagy regisztrálnom kell, vagy mar egy meglevő e-mail címed alapján belépsz :)
2016. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
regisztráltam oda a gmail-es email címemmel, be is léptem vele, működött minden az elején :/
2016. jún. 17. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!