Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti is így vagytok az iPhone-nal?

Ti is így vagytok az iPhone-nal?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még iPhonom, de nekem tetszenek. Tudom, hogy milyen éles vitákat folytatnak egyesek, általában az androidosok kontra iPhone-osok, egymást jó esetben csak "fan"-eknek nevezve. A WP-sek, és Blackbarry-sek meg szépen figyelnek. Jó magam jeleneg WP-s vagyok, tehát nem tartozom egyik táborba sem, de a következőt gondolom:

Régen, amikor még nem voltak okostelefonok, vagy kezdetlegesek voltak és nem voltak elterjedve, akkor mindig Nokia telefonjaim voltak, kedvencem a 6310i volt, Legalább hat évig használtam, nem is akartam másra váltani. A Nokia név egyet jelentett a minőséggel, a szép design-nal, a jó használhatósággal, normális fagyásmentes OS-sel és korrekt összeszereléssel.

Nekem az iPhonokról ez jut manapság az eszembe. Kicsit olyan érzésem van, mint a régi Nokiákkal: szép, minőségi, jól használható és tartós.

1. Szép kialakítás, tartós és minőségi anyaghasználat

2. Stabil és megfelelően optimalizált OS

3. Az OS alá tett elegendő HW

Sokan modják, hogy nem lehet az iPhone-okkal akármit csinálni, úgy mint az androidos telefonokkal. Az egyre nagyobb kijelzők jók és szépek ugyan, de hordani őket macerás.

Régen sem buzerálni akartam a telefonokat, hanem használni, arra vágytam, hogy minőség legyen a kezemben, tartós legyen és számíthassak rá. Ez most sem változott, csak a telefonnal elvégezhető műveletek lettek mások.



2016. aug. 13. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem szoktam ilyeneken gondolkodni. Egyéb kérdés?
2016. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Marha egyszerű.

Ha neked szifon kell akkor vegyél.

Nem mindenki divatból veszi.

Én se vagyok egyik tábor tagja sem, csak vettem egy telefont ami megfelel az elvárásaimnak.

Ha a tiédhez az iphone passzol, akkor semmi gond.

2016. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszönöm a válaszodat, bár nem ilyen arrogáns stílusra számítottam. Ja, ha lesz "egyéb kérdés", akkor majd kiírom, de te légyszíves ne válaszoljál rá!

2016. aug. 13. 14:51
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Véleményem szerint azok, akik a Nokiát istenítették régen, úgy gondolják, hogy egy cég neve garancia bármire is, és nem úgy, hogy egy könyörtelen üzleti szempontok mentén, alapvetően marketingeszközökkel felépített képet fogadnak el valósnak a valóság bizonytalansága helyett. Nekik pont úgy megfelel erre a célra az Apple, mint régen a Nokia. Nincs ezzel semmi gond. Én egy rossz ár/érték arányú telefont látok az iPhone-okban, más viszont úgy érzi, a lelki békéje is benne van a csomagban, és úgy már megéri. Különbözőek vagyunk.
2016. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

WP: jó kérdés, mi lesz a sorsa, mert idáig úgy néz ki, hogy meg fog szűnni. Nem fikázom, mert a platform attól még jó, csak sok rossz döntés született, ráadásul a Continuum-ot is rosszul csinálták (kár érte, pedig jó ütőkártya lett volna).

Blackberry: ez már Android alapú lett, vagyis nem olyan mint régen, hogy teljesen külön OS-t kapott.

Kérdező: érthetőek azok, amik az iPhone mellett szólnak. Én ugyan Androidos vagyok, nincs ugyan ellenszenvem az iPohone iránt, de én sosem vágyok rá (max akkor lenne, ha más Apple készülék is lenne, de erre kicsi az esély).

A marketing is jól ment az Apple-nak, ez az egyik fegyvere, amit sikerült bevetniük. A másik az, hogy a zárt, egyfajta prémium érzést is ad.

2016. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Egyet értek azzal, hogy az Apple nagyon drága. De nézzük meg az Androidot. Az S7 nem drága? Vagy a Z4, Nexus 6? A jó HW mindig drága. Az olcsó meg valahol hibádzik, és csalódást fog okozni, tehát az azért a drága.

Mondom még WP-s vagyok. :-)

2016. aug. 13. 15:58
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem az Apple-é a legkorrektebb kínálat jelenleg! Ugyan valóban nagyon drágák az iPhonok, de a megbízhatóság, az adatbiztonság, az élettartam, a sebesség, stb. terén egyaránt a jelenben hozható maximumot nyújtják, kompromisszumok nélkül!


Ugyan ezek szempontok alapján sajnos egyik androidos eszköz sem tud kompromisszummentes maradni!

Pl. megbízhatóságban rengeteg problémát okoz a nagyfokú tagoltság. Szinte minden gyártó mélyen átszabja az Android rendszert, ami rengeteg kisebb nagyobb problémát (kompatibilitási gondok) eredményez! Rengeteget késnek, de jellemzően el sem jutnak a központi Android frissítések, így rengeteg hibajavítást, biztonsági és egyéb fejlesztést nem nem kapnak meg a különböző modellek. A szoftvertámogatás is legjobb esetben 3 év, ami kevesebb, mint az iPhone-ok esetében. Pl. a 2013. szeptemberében megjelent iPhone 5s még kb. 2 évig támogatott marad és várhatóan az iOS 10-el sem lesznek sebességbeli problémák (legalábbis a már letölthető fejlesztői béta verziók jól futnak).

Nincs olyan androidos eszköz amit az aktív tárhelytitkosítás nem lassítana be teljesen. ...és igen, az iPhonekon ez már alapértelmezetten aktív, és semmi jelét nem érezni, sőt évről-évre a sebesség tesztek élén állnak.


Továbbá az iPhoneok értékállóbbak is, köszönhetően a hosszabb élettartalomnak és a hatalmas keresletnek.


Androidos eszközök közül a Nexusokat tudom egyedül ajánlani, mivel azok az Android referencia modelljei, így kivételesen nem a gyártón keresztül, hanem közvetlenül az Android fejlesztőjétől a Google-től kapják a szoftvertámogatást!

2016. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 6: drága az részletkérdés, mert azért a marketing költsége is benne van - ezt is hozzá kell írni. Meg azt is, hogy nem anyagárban mérik, mert a dolgozókat is fizetni kell, meg a fejlesztést is és így tovább... .

Bár pont egy Apple fan - ha szabadna így hívnom - Magyarosi Csaba (is) hívta fel rá a figyelmet (az egyik Youtube videójában), hogy a tárhelyekkel nagyon rosszul bánik az Apple: sokat kérnek el érte, a nagyobb tárhelyű készülékekért. A legújabb (most nem tudom speciál melyik) iPhone, legkisebb tárhelyű modellje 16 GB (összesen), ami azért necces, mert a 4K videókhoz ez édeskevés.

Androidra térve: igen, itt is vannak drága és nagyon drága modellek, de azért az árverseny itt is meglátszik, meg az is, hogy jobbat olcsóbban, a marketing költségeket minimalizálva adjanak el új telefont. Igen, az OnePlus pont ezt mondja, de más gyártó is csinál hasonlókat.

2016. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyetértek Veletek. Igen, szerintem is rossz az Apple hozzáállása a tárhely kérdéshez. Szerintem az alapnak 32 GB tárhellyel kéne érkeznie. De semmi sem tökéletes.

De az egyik fő kérdés: Nem nincs hasonló érzésetek, mint pl. egy 6310i használatakor régn?

Jöhetnek még válaszok, kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2016. aug. 13. 20:32
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem nélkül, bocsánat!
2016. aug. 13. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!