Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudnám megszüntetni az...

Hogy tudnám megszüntetni az előfizetésem?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban vettem előfizetéses telefont.

A telefonnak van garanciája,így tehát azt vissza tudom adni.

Az előfizetésnél viszont azt írja,hogy 2 évre van.

Hogy tudnám megszüntetni?

Ha nem fizetem akkor mi lesz? Megszünik magától?



2016. aug. 15. 17:11
 1/9 Alain Delon ***** válasza:
48%
Megy a végrehajtó.
2016. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
48%

Csak akkor tudod megszűntetni, ha kifizeted a kötbért, vagyis a havidíjad 23-szorosát (mert gondolom egy havi havidíjat már befizettél, tehát a 2 évből még 23 hónap van hátra).

Ha nem fizeted, akkor néhány hónap után átadják az ügyet végrehajtónak és kamatostul behajtja + még rárakja az ő munkadíját is.

2016. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet megszüntetni anélkül,hogy kifizetném a 23 hónapot?
2016. aug. 15. 17:40
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt írja:

A Szerződés megszüntetése

A Szerződés megszüntetése a következőképpen lehetséges:

a) a szerződő felek közös megegyezése nyomán,

b) a Szerződés felmondásával az „ÁF” 1.16 pontjában foglaltak szerint,

c) az „ÁF” 1.17 pontjában foglaltak szerint az Ügyfél egy legkevesebb 30 naptári nappal előre megküldött értesítéssel,

valamint egy méltányos kártérítés megfizetésével felmondhatja a Szerződést. A kártérítés kiszámításához az Előfizetés

értéke beszorzásra kerül a Minimális szerződési időtartam lejáratáig hátralévő hónapok számával.

Az előzetes értesítés megfelelő időben történő megküldésének elmulasztása esetén a Szerződés felmondására vonatkozó

kérelem érvénytelennek minősül,

d) az értesítés átvételének időpontjában, bírósági beavatkozás és minden egyéb formaság nélkül, ha az Ügyfél, mint

jogi személy beszünteti a tevékenységét, fizetésképtelenné válik, felszámolási eljárás indul ellene, illetve az Ügyfél, mint

természetes személy halála esetén,

e) a Szerződésben vagy a vonatkozó jogszabályokban szereplő bármilyen egyéb esetben.

A Szerződés megszüntetése nem mentesíti a szerződő feleket a megszüntetés időpontjáig érvényes, illetve a

megszüntetés utáni kötelességek teljesítése alól.


Ezek szerint közös megeggyezés során is fel lehet bontani az előfizetést?

2016. aug. 15. 18:00
 5/9 Alain Delon ***** válasza:
100%
Az a közös megegyezés szerintem olyan, mint a fehér holló. Szerintem olyan esetben mennek bele, ha pl. iratokkal tudod igazolni, hogy mondjuk végleg Angliába költözöl, és fizikai akadálya van a további számlafizetésednek.
2016. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 pinkpancser ***** válasza:

De miért nem lehet megszüntetni anélkül,hogy kifizetném a 23 hónapot?

Mert kötöttél egy szerződést hűségnyilatkozattal. Ezért kaptad meg (állítólag) olcsóban a telefont. Amit nem fogsz tudni visszaadni, hiszen a garancia nem arra szól.

2016. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De mért nem tudnám visszaadni a telefont? Garancia van rá és visszaadnák a pénzt is.
2016. aug. 15. 18:41
 8/9 pinkpancser ***** válasza:
Mert az már egy használt telefon. Lehet azt mondani, hogy csak egy hónapos, de ugye te se vennél új áron használt cuccot? Illetve ha visszavennék és azonnal eladnák, akkor is lement egy hónap a garanciából.
2016. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor sehogysem lehetne visszamondani?

Mint írtam a telefonra adtak garanciát,tehát vissza lehet vinni.

2016. aug. 15. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!