Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen negatív tulajdonságai...

Milyen negatív tulajdonságai vannak az IPhone SE-nek?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre jobban szarakodik a telefonom(IPhone 4s) es gondoltam beruházok egy újabb telefonra ami nem is olyan nagy es hozza a megszokott elvárásokat! Milyen negatív tulajdonságai vannak az IPhone SE-nek ami miatt nem érdemes megvenni?

2016. aug. 16. 16:20
 1/9 |Orfeusz| ***** válasza:
29%

640 x 1136 pixeles a kijelzője, ez 326ppi képpontsűrűséget eredményez ("retina"). Pixelsűrűségre a többi iPhone is ennyi (még a 4s is), de 6, 6s legalább nagyobbak.


Összehasonlításként az androidos felső-közép kategória nagyrésze 1080x1920 ~400ppi (és ugye nagyobb is), a csúcskategória 1440 x 2560 pixels ~570 ppi szokott lenni.


Ha nincs igényed nagyobb felbontásra, akkor ez nem hátrány. De az biztos, hogy kevesebb szöveg fér el a képernyőn, és a 320ppi és 400ppi közti különbség tisztán látható.

2016. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem SE-m van, nincs vele bajom. Az meg legyen a legnagyobb probléma, hogy 1,2-szer több pixelt látsz mint egy androidoson.
2016. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy van: az 5S előlapi kameráját kaptál, ami manapság nem a legjobb már.
2016. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%

a fentieken túl

rohadt kicsi, állandóan elgépelek rajta dolgokat, pedig <160 cm nő vagyok

nem duál simes

nem lehet wireless tölteni (csak mondjuk Backbone-nal)

nem annyira csípi a bluetooth kihangosítást, bár ezt nem próbáltam újra mióta 2 frissítéssel előrébb járunk (kolléga telóján ugyanaz a hiba szóval nem nálam volt a bibi)

nem bővíthető (vagyis 64 GB-st vegyél, ha ilyet akarsz)

szerintem, ronda a kijelzőn a kép, legalábbis a régi telefonomhoz viszonyítva, pedig a műszaki adatok alapján nem így kéne legyen, vagyis továbbra is a régin olvasok könyvet


szokásos iPhone szarságok:

csengőhang és zene felpakolás, csengőhang max 30 másodperc



előny egész jó hátsó kamera ahhoz képest, hogy telefon

a telefontoktól a hőkameráig minden szar kiegészítőt lehet hozzá venni


de mivel eddig is iphone-od volt és még kisebb is nem fognak zavarni ezek a dolgok


rohadtul nem éri meg az árát szerintem, de amikor vettem nem volt válogatási lehetőségem

2016. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs kirívó negatív tulajdonsága, a fentebb felsoroltak is majdhogynem inkább általános iPhone jellemzők, nem külön az SE "hibái".


Ha megfelel ez a méret (ha eddig a még kisebb 4S megfelelt, akkor gondolom igen), akkor egy nagyon jó telefont kapsz az SE-vel.


A jobb előlapi kamerát és a 3d touch-ot leszámítva mindent beletuszkoltak amit az aktuális csúcs 6S kapott, szóval biztos időtálló is lesz, és iPhone-os viszonylatban még drágának sem mondanám.

2016. aug. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. aug. 17. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó telefon, Apple cuccok közül most best buy! 6s hardverét kapta, kisebb kijelzővel(személy szerint ez nekem tökéletes, szintén 4s-t fogom váltani vele amint lesz rá keret) 6s-hez képest ennyi a "hátránya", hogy kisebb, meg, hogy nem kapta meg a 3D touch-ot ami szerintem nem egy nagy dolog, meg az előlapi kamera, ami csak 1,2MP és 720p, de nekem megfelel, szerintem nem ér annyival többet a 6s, amennyivel többe kerül. Ha eddig is iPhone-os voltál, akkor ez mindenképp megéri az árát szerintem,, érdemes megvenni :)!
2016. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az eddig felsoroltakon felül még egy különbség van a 6S-hez képest: az első generációs TouchID van benne (akárcsak az 5S-ben, 6-ban és 6 Plus-ban). Ezt inkább különbségnek nevezem mintsem hátránynak, mivel nem látom hasznát a 6S irdatlan gyors TouchID 2-jének, amikor az előző se volt lassú (szerintem legalábbis).

Egyébként mindent összevetve egy nagyon jó telefont kapsz.

Ezeket a szokásos iPhone hibákat nem fogok megérteni, főleg a zene másolást nem, tekintve, hogy 2016-ban kb minden a streaming körül forog. Arra pedig van opció bőven, Apple Music, Spotify, stb, és offline is hallgathatod.

2016. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A wireless charging-nak pedig addig nem látom értelmét amíg a fejemet az asztalra kell hajtani, hogy egyszerre tudjak telefonálni illetve telefont tölteni (a kihangosítás pedig nem mindig opció)
2016. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!