Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » LG/Google Nexus 4. Megéri?

Benedekvoltam kérdése:

LG/Google Nexus 4. Megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon megtetszett nekem ez a Google mobil,de nem tudom hogy megéri-e vásárolni,ugyanis már 2012-es mobil,elég régi...de amint látom 6.0.1-es android is van rá..van pár kérdésem,és első sorban azokat kérdezem,akiknek ilyen mobiljuk van/volt...mennyi a tárolóegység? (16 giga azt tudom de ebből a rendszer lefoglal valamennyit) ...hogy viszi a játékokat? mennyire lassú? szokott-e lefagyni? halk? hangos? szép kijelzője van? mennyit bírja az aksi teljes töltéssel? szóval úgy összességében.megéri megvennem 500 lejért? (33500 ft kb) ?

2016. aug. 17. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg!

Tudtommal az Android 6.0-t sem kapta meg hivatalosan.

Nekem a Nexus 5-ön sem fut már úgy az újabb Android ahogy kellene. Egyébként nekem a 16GB elég volt, mivel én én ún. stream és felhő szolgáltatásokat használok.

Szerintem gyűjts egy újabb modellre, min. Nexus 5X, de esetleg megvárhatod az újabb modellek bemutatását még.

Tudom szegèny ember vízzel főz, de régi telefonok vételét semmiképpen sem ajánlom!

2016. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyiért drága.

25 lenne a plafon amit megér, ha szép állapotú.

2016. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van Nexus 4-esem, de mar eleg regi. Meg mindig hasznalhato lenne jobb akkuval, de vettem egy ujabb kutyut, ami pont a Nexus hianyossagait kikuszoboli.


Ami nem tetszik: nincs OTG, nincs bovitesi lehetoseg (SD kartya), kicsi, beepitett akku. A fenykepezoje meg talan jobb is, mint a mostanie (legalabbis a panoramat a mostani nem tudja, pedig azt szerettem). A kijelzoje szerintem szep, de meg nem full hd. Egyebkent ennyi penzert kapsz mai kozepkategorias telefont is, jobb parameterekkel (bar az aktualis Nexus kutyu elonye ugye a friss rendszer). Ulefone Powerre csereltem, cpu-val, memoriaval, akkuval jol birja, beletettem egy eleg nagy SD kartyat, nem nyomorgok a hely miatt. Arban sem volt sokkal tobb, 46k-ra jott ki vammal afaval (ha lejben fizetsz, akkor gondolom nincs 27%-os afad sem, ugy 40k korul megkapod).


Eredeti kerdeseidre visszaterve: lefagyni nem szokott, neha a watchdog ujrainditja. Hangero olyan, amire allitod. A kijelzoje szep, de ma mar nem vennek 1920x1080 alattit (1280x768 a nexus). A belso flash 16GB, ebbol 11GB-ot biztos fel tudsz hasznalni (ennyi a gepemre szinkronizalt /data/media/0 merete). Jatekokbol foleg regebbiek voltak (The Bard's Tale, Carmageddon), ezeket szepen vitte (bar az utobbi nagyon bugos). CPU sebesseggel nem volt bajom.


Akku kulon eset, hasznalatfuggo, meg az is szamit, hogy milyen allapotban van. Amikor megvettem, akkoriban meg viszonylag jol birta (bar eleg sokat hasznaltam a GPS-t, es az sokat fogyaszt). Iden tulmelegedett az akkuja (szabalyosan leallt a homersekletre hivatkozva), de az akku felpuposodott, ledobta a hatat, kozel volt a robbanashoz. (40 fokot irnak az akkura, hogy addig mukodik, ennel tobb volt durva paratartalom meg napsutes mellett). Rendeltem hozza utangyartottat, kicsereltem, mukodik, de ez mar alapbol kevesebbet birt. Szoval maradt a csere. Egyebkent intenziv hasznalat mellett meg az uj, gyari akkuval se birta ki nap vegeig. Mondjuk a fenti jatekokkal 1-2 orat, GPS-szel ennel kicsivel tobbet, ami nekem nem felelt meg.

2016. aug. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2016. aug. 18. 23:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is Nexus 4 esem, 2013 óta használom és összességében elégedett vagyok vele. 20-25 ezer ft nál én sem adnék már többet érte. A kamerája jó képeket csinál, a kijelzője jó, játékok nem akadtak meg rajta még nekem, azok közül amiket próbáltam.


Hátrány: Gyakran felforrósodik a készülék ha nagyobb terhelést kap.

Üveg hátlap bár elegáns, de szerintem jobb a müanyag, mert kevésbé sérülékeny.

Nem bővíhető a mermória, ez csak annak hátrány, aki sok fájlt akar tárolni a készüléken. (nekem nem volt az)


Hivatalos frissítés már nem fog érkezni erre a készülékre. Android 5.1.1 volt az utolsó frissítés, de inkább ezzel használom mint fapados módszerrel frissítsek újabbra. Ezzel a rendszerrel is gyors a telefon.

2016. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!