Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri venni egy "csúcskategór...

Megéri venni egy "csúcskategóriás" drága telefont? Meddig fogja bírni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy megéri e venni egy drágább telefont? Én Samsung Galaxy S6-S7 Edge-re gondoltam, vagy Iphone 6-6S-re. Szerintetek hány évig bírják ezek a telefonok kb? Azért szeretnék drágábbat venni, mert nem szeretném gyakran cserélni a telefonom, mai napig Samsung Galaxy Y Duos telom van, amit nagyon megbecsültem, szinte semmi baja nincs, csak úgy gondolom kicsit már elavult/régi. Válaszotokat előre is köszönöm!

#Samsung #Samsung Galaxy #iPhone #Galaxy #Megéri e drága telefont venni? #Csúcskategóriás telefonok.
2016. szept. 26. 22:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%
Megéri. 4-5 évet kibírnak.
2016. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%

Ezek premium keszulekek, premium arral. Ami nem azt jelenti hogy tovabb birnak mint a tobbi.


Szerintem atlagembernek tok feleslegesek, teljesen megfelel egy harmadannyiba kerulo tucatkeszulek is.

2016. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ezekből is ki lehet fogni... És ha az embert azért anyagilag megterheli, akkor szerintem nem éri meg. A férjem nemrég a cégnél kapott egy 6s-t. Már volt,h nem lehetett elérni, pedig volt térerő, látszólag minden oké volt. Ki majd be kellett kapcsolni, és onnantól működött. Azóta szerencsére nem ismétlődött ez meg, de mi hülyét kaptunk volna,ha összespórolunk és kiadunk rá csomó pénzt és ez történik. Aztán simán lehet,h 4 év múlva azt mondjuk h ez a világ legjobb telefonja.

De mi akkor is úgy vagyunk vele,h annyiért veszünk telót, ami még nem terheli meg a pénztárcánkat - és nem részletre kell.

2016. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem pedig megéri. Nem véletlenül kerül többe, tartósabb, és jobb minőségű. Én is azt az elvet vallom, hogy inkább veszek ritkábban drágább telefont, minthogy a gagyi olcsókat gyakran cserélgessem, meg idegeskedjek vele, hogy folyton lefagy, lassú.


Mondok egy konkrét példát:

4 évvel ezelőtt, a tesómmal együtt vettünk mindketten új telefont. Én egy Samsung Galaxy S3-at (akkori csúcsmodell, ő pedig egy Alcatel OT 995-öt. Eltelt másfél év. Az én Samsungom tökéletesen működött, az ő Alcatelének már minden baja volt, konkrétan telefonálni is alig lehetett vele. Lecserélte, vett egy Galaxy Ace 4-et. Szintén másfél évig bírta. Utána haverjától vett egy használt iPhone 4-et (2015-öt írunk, tehát már nem mai darab volt).

Ezalatt nekem végig megvolt az S3, igaz már ő is kezdte a végét járni, de azért a 4. "születésnapját" kibírta.

Idén tavasszal ismét együtt mentünk telefont venni, én egy iPhone 6s Plus-t ő egy Samsung Galaxy a3 2016-ot. Az én telóm köszöni szépen jól van, tökéletes, egy rossz szavam nem lehet rá. A Samsung pedig már érezhetően lassabb, mint új korában volt.


Ha elolvasod, láthatod, hogy én 1 telefonnal vígan elvoltam, amíg tesóm 3x cserélte az övét. Ha összeszámoljuk, többet költött mint én, arról nem is beszélve, hogy rengeteget idegeskedett, mikor kezdtek tönkremenni a telefonjai. Én teljesen elégedett vagyok a mostanival, pár évig ismét nem tervezek váltani.


A saját példánkból látom, hogy inkább megéri befektetni egy drágább telefonba, ami évekig kiszolgál, mint évente cserélgetni az alsó kategóriásokat. Persze van, aki szereti is gyakran váltogatni, én nem ez a típus vagyok, többre tartom a minőséget és a tartósságot.

2016. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
78%

Csúcskategória többnyire NEM éri meg, ugyanis elég rossz szokott lenni az ár/érték aránya. Tehát annyival nem jobb, nem gyorsabb, nem bírja tovább, mint amennyivel többe kerül. Egy erős középkategória az, amit érdemes venni.

Nekem a középkategóriás telefonjaim is bírják 3 évig, pedig használom őket, míg sokan a csúcskategóriás telókkal csak neteznek, facebookoznak meg fotózgatnak.

2016. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Wadmalac ***** válasza:
66%

A csúcskategóriás telóknak nem az az előnye, hogy mechanikusan lassabban esik szét.

A hardver (leszámítva a legalja ebayes kínai vackokat, amiket idéznék: egy rizsföld szélén álló pajtában legózták össze muzeális hardverdarabokból) általában nagyon sok évet kibír, simán lesétál 5-6 éveket is, esetleg az akku kivételével.

Nem ez a baj, hanem az, amikor az újabb rendszerszoftverek ,alkalmazások túlnövik a hardver képességeit memóriában ,sebesség- és teljesítmény-igényben. Meg az ,amikor a gyártó nem ad ki több frissítést a rendszerre.


A mindenkori csúcsmodellek minimum 2-3 évig bírják a harcot a növekvő hardverigényekkel és minimum ennyi ideig a gyártók is biztosítanak szoftverfrissítés-támogatást.


Az alsó és középkategóriás modellek szoftveresen avulnak el, plusz a rosszabbul optimalizált rendszerek elkezdenek akadni, szenvedni. Alapból kis memóriával készülnek, ettől szenvednek, főleg, amikor szoftverfrissítésük sincs már.


Szóval igen, ha évekig akarsz problémamentesen használni egy telefont, gyakorlatilag kénytelen vagy egy csúcsmodellt venni.

A dolog előnye, hogy mondjuk a két év hűség lejártakor általában még mindig viszonylag jó áron el tudod adni és lesz kezdőrészletre zsetonod a következőhöz.

2016. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :)
2016. szept. 27. 10:14
 8/28 anonim ***** válasza:
39%
Most figyelj ha ma már egy 50ezres Androidos telefon kibír 3 évet, akkor a 250ezres Iphone 7-nek 15 évet kéne kbírni? :D
2016. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom :D De gondolom, hogy egy 50 ezres telo hamarabb el fog távolodni a technológiától mint egy 250 ezres :D
2016. szept. 27. 14:42
 10/28 anonim ***** válasza:
16%

Köszönöm a lepontozást....


De úgy nézd hogy adott idő múlva. Tehát a technológiai színtet 3 év illetve 15 év múlva kell nézni... Na most csoda lenne ha 3 év múlva egy 50ezres Androidos telefon fejletlenebb lenne mint 15 év múlva egy Iphone 7. Vagy tévedek? :D

2016. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!