Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg vannak jobb telefonok...

Tényleg vannak jobb telefonok mint az iphone? Vagy legalább olyan jó?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már hogy a mostani samsung telefonok is vannak olyan jók mint egy iphone. Tudnátok nekem ilyeneket sorolni? Vagy valami valakinek bármi tapasztalata? Nekem például fontos hogy jó kamerája legyen, sok tárhely, ne csak első hónapban legyen gyors, hanem kb másfél év után se gaggyon le és úgy működjön mintha új lenne.
2016. nov. 2. 08:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kezdtem elhinni, hogy tenyleg van optimalizalo progi de ez a clean master es tarsai csak kamu appok semmit nem csinalnak.
2016. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van ilyen progi, sok haszna nincs, csak akkor, ha eleve belassul a telefon, persze a háttérben futó appok újra teleszemetelik a memóriát, viszont vannak olyan appok, amik betöltődnek, de mikor kilépsz, a memóriát nem szabadítja fel. Nyílván legközelebb lassabban indul el az app, de ha nem használod órákig, napokig, akkor minek foglalja a memóriát?
2016. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Alex Fly ***** válasza:

Van. Az SD Maid pl. tényleg hasznos tud lenni. Természetesen ésszel használva.

Olyan program viszont nem létezik, ami telepítés után kitalálja a júzer telefonhasználati szokásait és minden felhasználói beavatkozás nélkül átírja a rendszert az adott feladatnak megfelelően -természetesen úgy, hogy megmarad a teljes funkcionalitás, illetve a hardveres korlátokat is átlépi.

Amennyiben ez lehetséges lenne, már réges-rég integrálták volna a rendszerbe a gyártók vagy a független fejlesztők.

Ezek általában a rendszerbeállításokkal szoktak még machinálni, ezek egy részét közvetlenül is lehet módosítani, más részüket a rendszer stabilitása és normális működése miatt jobb, ha nem piszkálja az egységsugarú átlagfelhasználó...

2016. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Alex Fly ***** válasza:

Ypszilon: ez egy elterjedt "urban legend"...

A Linux rendszerben a memóriakezelést a kernel végzi. Ha "felesleges" adatok bannak benne és szükség van tárhelyre, akkor felszabadítja. Ha meg nincs rá szükség, akkor teljesen mindegy, hogy vannak-e ott adatok. Ha üres, akkor betölt olyan adatokat, amire szükség lehet...

Teljesen felesleges a memória, ha nem használjuk, csak ott van üresen és kihasználatlanul...

2016. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Az Iphone már nagyon le van maradva a konkurenciával szemben.
2016. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, de sajnos Androidnál elég bonyolult a memóriakezelés, ott is felszabadít memóriát, ha kell, csak nem biztos, hogy a megfelelőt fogja kilőni,prioritástól függően. Persze ha te egy programmal manuálisan lövöd ki, akkor sem jobb a helyzet. Végül is akik nem értenek egyet ezekkel az appokkal, azoknak is igazuk van.
2016. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Alex Fly ***** válasza:
Az biztosn hogy az iOS ütemezője egyszerűbb: ami az előtérben van, az maximális prioritást kap, a többi folyamat nem számít. Ezért szokták mondani, hogy milyen jól optimalizált, nem laggol... Csak közben ha kell még egy kis erőforrás, akár az egész rendszert képes kilőni maga alól. Az Android az alapszintű rendszerfunkciókat nem fogja leállítani...
2016. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez elég fura nekem az IOS-ben. Jó, minden mindig működik rajta. Néha az az érzésem, mintha az IOS le lenne maradva a korral, vagy nem is tudom. A mai világban 130-ért 4 colos kijelzővel telefon eléggé fura nekem. Haverom mondta erre, hogy oké, de ha így is megveszik.........
2016. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Alex Fly ***** válasza:

Ez így van. Az Apple által reklámozott újdonságok általában 2-3 éves Android fejlesztések kiherélve.

Amikor megjelent az iPhone, mindenki forradalmi újdonságról beszélt. Az igazság ezzel szemben azn hogy csak a már meglevő iPod kapott egy GSM modult, hogy az alapvetően zenelenátszásra tevezett eszközzel telefonálni is lehessen. A droid felmenői között pedig az akkoriban elterjedt PDA-k és azok oprencereit találjuk. Persze azóta eltelt pár év és megindult a konvergencia, de a helyzet alapvetően itt is ugyanaz, mint pl. a PC vs konzol esetében: egy általános célú számítógép vagy egy célgép. Avagy egy eszköz, amely alapvetően mindenre alkalmas -persze egyik sem olyan hatékony, mint egy kifejezetten erre szolgáló céleszköz-, vagy egy kifejezetten adott feladatra szolgáló készülék, amelyet alkalmassá tettek egyéb feladatok ellátására is -ennek ára viszont a korlátozott funkcionalitás. A felhasználótól függ, hogy neki melyik megközelítés a szimpatikus...

2016. nov. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A különbség az hogy még egy konzol olcsóbb mint egy pc, addig az Iphone mindig drágább mint egy csúcs android :DDD Amúgy nem rossz gondolatmenet..
2016. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!