Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a legbiztonságosabb...

Melyik a legbiztonságosabb mobil operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Mármint nemcsak arra értem, hogy melyiket nem nagyon érintik a külső támadások, hanem, hogy pl melyik rendszernél nem tudnak adatot gyűjteni rólad pl facebook, google stb. Valahogy idegesít, hogy keresek valami árucikket neten, aztán különböző oldalakon az ugrik fel állandóan reklámnak, mert gondolom megjegyzi, hogy kerestem valamit, és kidobja állandóan. Meg azért nem szeretem ha a privát fotókat stb, amiket messengeren küldök haveroknak, valahol egy harmadik személy is figyeli. És tudom, hogy semmi jelentősége szinte, és nem csinálok semmi illegálisat de akkor se figyeljenek már sehonnan privát dolgokat. Állítólag az iPhone annyira biztonságos, hogy még a vezérigazgató az FBI-nak sem hajlandó megadni adatokat, még akkor sem, ha utasítják őket, és hacker sem tudja feltörni. Ez igaz?

2016. nov. 10. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

a kettőnek semmi köze egymáshoz, üdv 2016-ban, az internet úgy működik. másfelől, a legbiztonságosabb a Blackberry OS, bár a júzer ikszpiriensz nem annyira jó, mint egy hasonló árú droidnál.

az iOS se "biztonságosabb" ilyen szempontból, ugyanis az is támogatja az internethozzáférést, és ugyanarra az Fb/Google/akármi szerverre küldi az adatokat.

2016. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Valahogy idegesít, hogy keresek valami árucikket neten, aztán különböző oldalakon az ugrik fel állandóan reklámnak,"


Ebben az esetben ne csináld azokat a dolgokat aminek idegesítő következményei vannak.

Járj boltokba, nézegess kirakatokat.

A privát fotókat ne töltsd fel, ha küldeni akarod akkor zárt borítékban tedd, bélyeggel. Ha mégis a gépen szeretnéd, használj FTP szervert.

Az utolsó állítást az iPhone-ról nem tudom honnan szedted.

Az FBI nem hiszem hogy érdeklődne egyébként a dolgaid iránt, az adathalász alkalmazások is csak azért kutakodnak, mert nem tudják hogy semmi értelme az adataidat ellopni.

2016. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvass és nézegess akkor blogokat, Magyarósi Csaba az egyik videójában mondta, hogy van ez az apple botrány, még korábbról, miszerint az FBI kötelezi az applet, hogy a vezérigazgató járuljon hozzá, hogy készítsenek egy olyan szoftvert, amivel feltörhetik egy gyanusított iphoneját, és ezt a vezérigazgató nem hajlandó megtenni, arra hivatkozva, hogy az apple mindig is bizalmasan kezelte mindenki adatait.
2016. nov. 10. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra halad az IT ipar, hogy elfogadtatta amerikai kormányzattal, hogy kellenek a feltörhetetlen eszközök, mert feltörhető eszközt hírszerzők, bűnözök is fel tudnak törni, viszont a jövőben még inkább minden eszközökön végzett művelet online fiókokba fog szinkronizálódni (apple/google/facebook/microsoft...), ezekhez pedig teljes hozzáférése van az amerikai nemzetbiztonsági szerveknek.



Régebben az volt az elképzelés, hogy az eszközöknek nem kell feltönkretehetetlennek lenniük, mesterkulcsát megkaphatja az amerikai kormányzat. Mesterkulccsal pár perc alatt megfejthető az adathordozót vagy adatállományt védő kód erős szuperszámítógépen (minimum pár ezer kereskedelmi forgalomban kapható szerver teljesítménye). Régebben ilyenhez nem lehetett könnyen hozzájutni.


Mesterkulcs nélkül a világegyetem születése óta eddig eltelt idő, és az összes jelenlegi számítógép számítási ereje sem lenne elég egy jobban kódolt üzenet megfejtéséhez (pl. 4096 bites kódolt üzenetnél 2^4096 variáció, irtozatosan nagy szám!).


Mára viszont egyértelművé vált, hogy a mesterkulcsok a kormányzattól simán ellophatók (ha kell megfenyegetnek egy szerencsétlen alkalmazottat egész túszul ejtett családja kiirtásával, ha rugalmas, akkor meg adnak neki pár millió dollárt).

Szuperszámítógépek számítási teljesítményét cloud computing szolgáltatásként simán megvásárolhatja bárki, így a kódtörés egy sima notebookról is kényelmesen vezérelhető.


Egy sima Iphone-ról alapbeállítások mellett kb. senki sem tud ellopni már adatot, viszont már akkor is van Apple fiókod, ami rögzíti pl. hogy mit böngészel, még tudsz rajta csak helyben tárolni adatokat. Pár év múlva mindenki örül majd a korlátlan mobil internetnek, de innentől minden mozdulatod Apple/Google/Microsoft/Facebook... fiókokban tárolásra kerül. Azaz nemzetbiztonsági szervek mindent tudni fognak.


Most sima Android telefont be tudsz még állítani nagyon biztonságosra (és kényelmetlenre). Kódolhatod a tárolóját, nem jelentkezel be semmilyen online fiókba, beállítasz VPN-n, kikapcsolod a helymeghatározást.

Összesen két alkalmazást engedélyezel rajta, minden mást letiltasz:

1) olyan böngészőt, ami semmihez sem fér hozzá a telefonon.

2) Beszélgetéshez, üzenet küldéshez meg pl. Signal a legjobb.

2016. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Nos az a bizonyos FBI eset csak azt bizonyítja, hogy az Apple nem járult hozzá a telefon feltöréséhez. Nem jelenti azt, hogy ne gyűjtene adatokat a felhasználókról és azokat ne adná el jó pénzért. Mint a Google is, vagy a Microsoft, Facebook, Yahoo és az összes többi. Ilyen szempontból talán a mobil OS-ek közül az Android a legbiztonságosabb, mivel nyílt forrású; így tudjuk, hogy nincs benne "hátsó ajtó". De a hülye user helyett az sem fog gondolkodni. Ha az adataidat félted, akkor pl. a felhőben is titkosítva tárold azokat (itt is ismert, bevált open source kódolást érdemes használni). A meghajtók titkosítása meg már minden operációs rendszernek része...
2016. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!