Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az akku 3,7 V-on van és a...

Az akku 3,7 V-on van és a telefon 20%-ot mutat. 3,6 V-nál más kikapcsol. Li-ion akkut kb.3V-ig lehet meríteni. Akkor miért csak a feléig merítik a telefonok?

Figyelt kérdés

Más termék is csak a feléig meríti? Pl: egy adó vevő? Vagy egy power bank?


2 telefonon is néztem és ugyan ez van.


2016. dec. 24. 00:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Terheletlenül mérted 3.6V-nak.

Terhelve valószínűleg nem annyi.

2016. dec. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy mértem miközben a mobilon van, illetve úgy is, hogy levettem róla.
2016. dec. 24. 01:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van az akkumulátornak olyanja, hogy üresjárási feszültség, ez terheletlen esetben megegyezik a kapocsfeszültséggel.

Te (gondolom) ezt mérted. Ha áram is folyik, akkor a belső ellenálláson is esik a feszültség, ennyivel fog csökkeni a kapocsfeszültség. Ahogy merül az akksi, nő a belső ellenállása, tehát nagyobb feszültség fog esni rajta, ennek következtében kisebb feszültség fog megjelenni az akksi kapcsain.


Egyébként a lítiumcellákat nem egészséges mélykisülésbe vinni, ezért lehet, hogy úgy tervezték a telefont, hogy ne teljesen kimerült állapotban, hanem inkább 3.3-3.4 volt körül kapcsoljon ki.

2016. dec. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben a válaszom második felét vedd figyelembe.
2016. dec. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

[link]


A cella feszültsége függ az akku kémiai összetételétől, amit a gyártók eltérően határozhatnak meg.

A maximálisan feltöltött cella feszültsége 4.2V is lehet.

2016. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!