Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan telefon ami csak a...

Van olyan telefon ami csak a gyárilag kapott akkumulátorral működik? Több lent!

Figyelt kérdés

Xiaomi márkájú mobiltelefonom van.


Az eredeti, gyári akksi kezd megfelé halni.

Rendeltem aliexpressen már kettő újat.


Mindkettővel ugyan azt játszotta el eddig.

Töltés közben (gyári töltő) 40%ről felugrik 78%ra max tovább 100%ig lassan.

Merülésnél: 30%ig írtólassan merül az új akkumulátorokkal, majd 30%-tól 0%-ig mindössze 5-10 perc.


Mitől lehet?

Esetleg kell pár töltés/merítés míg beáll az akkumulátor egy adott kapacitásra?


(Akkumulátor típusa: BM42 3.8V 3100mAh Li-Ion - külsőre teljesen ugyan olyan, mint a gyári akksi.)



2017. jan. 3. 17:44
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Gyanítom hogy csak külsőre olyan mint a gyári.
2017. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Li akksi nem áll be semmilyen kapacitásra, az elsőre is működőképes névleges kapacitáson.

Lehet szoftveres probléma is.

Töltsd le a battery calibration programot és elvileg az megoldhatja a problémát, nekem ez segített, új akksinál újra illik kalibrálni.

2017. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Töltsd le a battery calibration programot és elvileg az megoldhatja a problémát, nekem ez segített, új akksinál újra illik kalibrálni."


Látom, ez a baromság sem kopott még ki a kretének köztudatából. Egyszerűen szart vett a kérdező, ennyi a titka.

2017. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az egy dolog, hogy szart is vehetett, de két akksi ugyanúgy nem produkál hibát és nem is működne ugyanúgy. A másik, hogy attól, hogy te nem értesz hozzá, az a te dolgod, de ha tanulmányoznád, hogy egy ilyen szoftver mit csinál, akkor tudnád, hogy van értelme.

Harmadszor, a kérdező megoldást keres és ha van egy ilyen lehetőség, ami reményt ad arra, hogy talán javul valamilyen szinten a probléma, akkor nagyon könnyen megteheti, nincs veszteni valója.

Negyedszer, a kretén kifejezést tartogasd annak, aki megérdemli.

És ötödször, ha problémád van és nem értesz egyet, akkor inkább írd le, hogy szerinted egy adott megoldás miért nem célravezető.

2017. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Esetleg kell pár töltés/merítés míg beáll az akkumulátor egy adott kapacitásra? "


A személyes, sok éves kütyüs tapasztalatom szerint javulhat a kapacitás az első ciklusokban. Emellett természetesen a "kollektív tudat" szerint a Li akku az első töltésnél is névleges kapacitással dolgozik. Vagy marad a selejt áru...


Az "akkukalibrálás" viszont valóban legenda, mert a batterystat-ot a készülék minden töltés/merítés ciklusnál törli és újraírja. Itt egy Gugli mérnök beszél erről, még nem is egy Gyk-n művelődött mókuska :)

[link]

2017. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!



Kedves 3/5!



Lehetséges, hogy szart vettem, de kicsit abszurd, (véleményem szerint) hogy két akkumulátor ugyan azt a hibát produkálja.


(Más cégnél lett véve mindkettő! Egyik Kínai cégnél másik pedig Holland cégnél lett rendelve. (Csomagolás is furcsán eltért. Míg a Kínai egy egyszerű műanyagba volt bezárva, addig a Holland egy légmentes aluzacskóba + 1 műanyagdoboz + kartondoboz - és még ezután a másik karton, amibe kijött.))

2017. jan. 4. 02:27
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

#5:

Egyáltalán nem legenda, és sajnos van, amikor nem törli.

De egyébként felesleges a vita erről, mert én sem hittem, hogy egy ilyen dolog működik, viszont annak idején nekem annyira gyorsan merült az akksi a telefonban, hogy gondoltam kipróbálom hátha. Érdekes módon utána megjavult és kb. 20%-al jobban bírta az akksi és nem merült olyan gyorsan, látványos javulás volt. Innentől kezdve engem az nem érdekel, hogy más mit mond, ha egyszer bevált, akkor bevált. Nem is értek sok embert, akik oké, hogy nem hisznek ezekben, de hogy mondhatja valaki azt, hogy ez baromság, amikor ki sem próbálja?

2017. jan. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!