Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történhetett a telefonommal?

Mi történhetett a telefonommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a hozzáértők segítségét kérni, hátha tudják mi lehet ez az egész, de írom is a sztorit és várom a válaszokat!

Nyáron, július környékén vásároltam egy iPhone 6s mobiltelefont, amelyet újonnan vettem egy GSM üzletbe. Amint hazaértem a készülékkel, iTunes segítségével rátettem az előző telefonomon is használatos Apple ID-met. Minden teljesen rendben volt, minden rendeltetésszerűen zajlott, ám karácsony környékén, pontosabban december elején egyszer csak azt vettem észre hogy nem tölt a telefon. Egyszer-egyszer elkezdett tölteni, de többnyire nem sikerült neki. Karácsony előtt nagyjából egy héttel elvittük szervízbe (nevet most nem írok, de hivatalos szervízbe) ahol kötelező volt kijelentkezni az Apple ID-ból így ez meg is történt.

Nagy meglepetésemre e-mail érkezett a szervízből, miszerint a telefonon aktiválási zár van ezért nem tudnak semmit sem kezdeni vele. Nem értettem ezt, mert a mobilom nagyjából fél éves pályafutása alatt egyszer sem hallottam erről a funkcióról, de követtem a leírtakat, miszerint jelentkezzek be interneten a "Find My Phone" alkalmazásba és töröljem onnan a készüléket. Ezt nem tudtam megtenni, ugyanis mint azt már feljebb is leírtam, ki kellett jelentkezni az Apple ID-ból. Hosszú levelezésbe kezdtünk a szervízzel, ahol próbálták elmagyarázni ők a helyzetet, én pedig az én helyzetemet. Végül egy képet is küldtek ahol is látszott, hogy a telefonon valóban aktiválsi zár van, ám itt jön a történet legnagyobb csavara, ami miatt ellátogattam ide és kiírtam a kérdést: a telefonon egy teljesen más Apple ID aktiválási zárja volt, és nem az enyém. Kaptam ezután az újabb levelet, hogy így vissza kell adják a készüléket mert nem tudnak semmit sem tenni vele. Most itt van nálam, bekapcsoltam de az aktiválási zár ott van, egy bizonyos p betűs Apple ID-val. Elég érdekes ez a P. betű, ugyanis a környezetemben sem ilyen vezeték-, sem ilyen keresztnevű ember nincsen.

Itt vagyok most tehát egy nagyjából negyedmillió forintot érő telefonnal, amely használhatatlan az aktiválási zárnak hála. Még egy kisebb csavar a történetben, hogy érdekes módon a telefon mostmár veszi a töltést.

Mit tudok most tenni? A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 28. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Lopott telefont kaptál vissza a szervizből vagy eleve egy jailbreakelt lopottat vettél a gsmből
2017. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!