Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem lehetne az okostelefonok...

Nem lehetne az okostelefonok gyártóit kicsit "helyrerakni" már?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgatom a kérdéseket, egyre több a kérdés, amiben betűtévesztések és egyéb hibák vannak, ami a csodálatos okostelefonok automatikus javítórendszerének köszönhető. Néha egy szó helyett egy teljesen más, értelmes szó van. Ez sokszor nehezíti a kérdés értelmezését, de mindenképpen elvonja a figyelmet magáról a kérdésről. A kötözködni vágyók könnyebben találnak valamit, amibe beleköthetnek, stb.


Felháborító, hogy átveszik a világuralmat a kikapcsolhatatlan automatikus javítóval rendelkező, rosszul megírt, a felhasználók igényeit figyelembe nem vevő "okos" szoftverek. Én szerencsére nem használok ilyet.



2017. febr. 12. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát az androidon múlik fœ
2017. febr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2*Sü ***** válasza:
100%

A nyelv nem egyszerű szerkezet. Egy szótár összeállítása nem kis feladat, a magyar nyelv meg kimondottan nehéz terep a ragozás miatt. Itt kell kompromisszumot kötni a szótár pontossága és gyorsasága, helyigénye között. A mai telefonok kiegészítő funkciói úgy a hétköznapi életben kényelmet nyújtanak. Bizonyos esetekben viszont problémaforrás is lehet, ha az ember nem csak annyit akar leírni, hogy „Késni fogok tíz percet.”.


Egyrészt a kérdező felelőssége, hogy a kérdést érthető formában írja le, olvassa el, mielőtt elküldi. Egy hibát észrevenni, kijavítani nem órák kérdése, ha a kérdező sajnálja ezt a fél percet rászánni a saját kérdésére, akkor miért kellene a válaszolónak időt és energiát szánni arra, hogy dekódolja a kérdést? A kérdező érdeke az, hogy választ kapjon. Tegye fel a kérdést egy olyan eszköz segítségével, amit kezelni is tud. Nekem soha nem okozott gondot mobiltelefonról helyesen írni, és ez nem is magas intelligencia, vagy műveltség, hanem pusztán figyelem kérdése.


Másrészt az automatikus kiegészítés, javítás kikapcsolható funkció. Ha valakinek ez a funkció több nehézséget okoz, mint amennyire megkönnyíti a gépelést, akkor kapcsolja ki.


Harmadrészt sajnos sok esetben nem az eszköz a probléma, hanem a felhasználó. A kérdező valószínű normál billentyűzeten is félregépelne, illetve értelmetlenül fogalmazná meg a kérdést.

2017. febr. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Hogy is szeretnél helyrerakni egy olyan gyártót, aminek mondjuk nagyobb az éves árbevétele, mint Magyarország teljes GDP-je.

Rendben, betiltjuk az itthoni forgalmazását... és? Elesik egy statisztikai hibaszázaléknál is kisebb bevételi tételtől, és akkor mi van, semmi.


Amúgy az emberek tehetnek róla, csak pötyögnek, és nem nézik milyen szó lesz belőle, vagy nem választják ki a megfelelő alternatívát.

Az automatikus javítás, kiegészítés pedig kikapcsolható, ennek az a feltétele, hogy a felhasználó értelmesebb legyen, mint a telefonja, sok kizárólag vegetatív életfunkciókat mutató felhasználóról ez nem mondható el.

2017. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"átveszik a világuralmat a kikapcsolhatatlan automatikus javítóval rendelkező"


Világuralmat, ez aranyos. Szimplán el kéne navigálni a telefon beállításaihoz, és kikapcsolni. Ez nem egy kötelező, rád erőltetett funkció, ez egy elérhető extra, amit vagy használsz, vagy nem.

2017. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A billentyűzet programokat nem a telefongyártók írják. Az automatikus javítás meg kikapcsolható, legalábbis a google billentyűzetben biztosan.
2017. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

1. kikapcsolható

2. ugyanolyan odafigyeléssel, mint amire az emberi elgépelés lehetősége okot ad, itt is korrektúrázhatod a hibás prediktív szavakat.

3. ajánlom figyelmedbe a szókincsedet megtanuló prediktív billentyűzeteket, mint pl. a Swiftkey. Sokkal okosabbak ezek, mint a telók alapértelmezett billentyűzetei.

Iszonyat mennyiségű felesleges gépelést lehet vele elkerülni. Természetesen ez sem gondolatolvasó, ugyanúgy oda kell figyelned, mintha simán gépelnél.

4. a figyelmetlen írásról nem a szoftverek tehetnek. Abban sem a rotációs kapa a hunyó, ha szétcseszed vele jóanyád muskátlijait.

5. a prediktív szövegbevitel segítő, nem pótló funkció. Csak hozzájárulni tud a gyors, helyes gépeléshez, nem mentesít téged a helyes gépelés alól. A hibatényező itt is főként emberi.

2017. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mint írtam, én magam nem használok okostelefont netezésre. Rendben, hogy a felhasználók a hibásak, de nem erőltethetjük rájuk a dolgot. Még régen, mikor használtam okostelefont gépelésre, egy darabig több lehetőséget is felajánlott, ha elkezdtem egy szót gépelni. Aztán frissítették a szoftvert, és azóta már csak egy lehetőséget odalök, és azt kell elfogadni. Ha ki van kapcsolva ez a funkció, sokkal lassabb a gépelés. Itt rontották el, hogy frissítéskor egy rosszabb verzió lett. Azóta én nem is gépelek okostelefonon.

De sok ember azon gépel, és szerintem sokkal kényelmetlenebb.

Csak felfigyeltem itt a kérdések között (igen, a gyakorikérdések kérdései között, mert ez talán nem egyértelmű, mert eredetileg a GYIK kategóriába írtam a kérdést, csak áttették), hogy jóval több az elgépelés a kérdésekben, mint régebben, mégpedig a tipikus okostelefon hátrányaiból származó elgépelés.

Egyre többen használnak netezésre okostelefont számítógép helyett.


Tisztában vagyok vele, hogy nem mi fogjuk helyrerakni a gyártókat. Csupán megfogalmaztam egy igényt, és nemtetszésem fejeztem ki a nem felhasználóbarát szoftverrel kapcsolatban.

2017. febr. 13. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a felhasználó a kretén, mert fingja sincs az eszköze használatáról, ez ellen semmit nem tehetsz.

Ha angolul írunk, tökjó és gyors a szótáras javítás, mondatokat lehet végigírni a felajánlott szavakra tapizással, hiba nélkül. Tehát a technika végül is jó, a probléma a mi szókincsünkkel van, mert nincs meg a megoldás arra, hogy hogy lehet ezt a megszámlálhatalan ragozott alakot könnyen kiválaszthatóvá tenni.

De már sokszor siratták a világot a telefonos szójavítás miatt, hogy teljesen elhülyíti a felhasználót és a végére már írni sem tud. Namármost ez sokak számára máris elérkezett telefonos írás nélkül is ,de az épeszű, telefonon írkálóknak azért kell valami segítség a gépeléshez.

2017. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki kell kapcsolni, és semmi probléma.
2017. febr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha kikapcsolják, akkor 5 sornyi szöveget itt kérdéshez beírni eléggé hosszú. Viszont ha nem, akkor meg belekerül hülyeség is az autocorrect miatt. Pont most olvastam egy kérdést, hol kb. 5 sort írt még hozzá a kérdező magyarázatot. Azt akarta írni "élőben", helyette "esőben" lett, és utólag elnézést kért és helyesbítette.


De én billentyűzetet használok és nem tudom, milyen lehet több sort telefonról írni, de nem is akarom megtudni.

2017. febr. 21. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!