Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan módszer, amivel...

Létezik olyan módszer, amivel 2 androidos eszköz között ilyen kapcsolat létesíthető?

Figyelt kérdés

Van egy tabletem (8 GB tárhely, 4.4-es KitKat android) és egy telefonom (32 GB tárhely, 4.1-es Jelly Bean).

1 évados csomagokban szeretnék megnézni egy sorozatot a tableten - értelemszerűen azért, mert nagyobb a kijelzője - viszont ennyi fájl nem fér rá a tabletre, csak a telefonra.

Az megoldható valamilyen módon, hogy kábel nélkül, a telefonon tárolt részeket lejátszhassam a tableten anélkül, utóbbin rajta lennének a részek? Akár alkalmazás, akár internetes trükk, stb. formájában. Azon gondolkoztam, hogy pár részt mindig átrakok a tabletre Bluetooth-szal (annyi ráfér a tabletre), de az lassú és kényelmetlen megoldás lenne.


A válasz(oka)t előre is köszönöm!



2017. ápr. 1. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Több módszer is van, itt az egyik, amit használok is néha.

FTP szerver a telefonra.

[link]


A tabletre egy fájlkezelő, amivel elérhető a telefon szervere. Van sok, én ezt használom.

[link]


Így a telefon fájljai úgy fognak látszani, mintha a tableten lennének, le is játszhatóak.


Ez a felállás fájlátvitelre is kiváló, oda vissza lehet másolhatni a két eszköz között, sokkal gyorsabban, mint bluetooth-on.

A két eszköznek közös hálózaton kell lennie, legegyszerűbb, ha egyazon routerhez kapcsolódnak.

2017. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, működik!
2017. ápr. 1. 19:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos így nem tudom hozzáadni a feliratot a részekhez. Hiába ugyan az a rész és a felirat neve, vannak egy mappában, nincs szöveg, a felirat hozzáadása opció pedig le van tiltva. Pedig a módosítást engedélyeztem a szerver beállításában.
2017. ápr. 1. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, eddig ebbe még nem futottam bele. Mkv esetén van felirat is.

Hirtelen még ki sem tudok próbálni mást, nincs külön feliratos cuccom most. Ahhoz akkor csak valami médiaszerver lesz jó.

2017. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 roli96 válasza:
Team viewer, az biztos fog menni, lényegében olyan mintha a telefonon néznéd, nem tudom milyen lesz a képminőség
2017. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!