Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai világba mennyire elvárás...

A mai világba mennyire elvárás, hogy az embernek legyen okostelefonja?

Figyelt kérdés

Nem mondhatnám, hogy rajongok az újdonságokért, én az egyszerű gombos mobiltelefon híve vagyok, meg amúgy is csak telefonálásra használom, meg rádióhallgatásra. A Facebookot rühellem azt is csak kényszerből használom a suli miatt, és ez az egész azért lenne számomra lényeges, mert 3 év múlva kikerülök a munka világába, ha kitanultam a szakmáimat, és számomra szerintetek ez mennyire lesz befolyással munka terén? Illetve, hogy mennyire elvárás, vagy alap manapság, hogy erre szükség van? A rádióba is ugyanúgy leadják a híreket nemde? Tény és igaz, hogy okostelóról, bármikor ránézhetek az aktuális információkra, de eléggé utálom az érintő képernyőt és csak szükség esetén térnék át rá, konkrét munkakör ami a közeljövőben vár rám; az vagy a sofőrkötés, vagy a munkás élet lesz, gondolom, ha sofőr leszek (teherautó/busz/taxi) nem úszom meg, hogy ne kerüljek ezzel szembe? Főleg, mert szükség lesz GPS-re akkor, vagy csak kapjak magam mellé egy tabletet, ha nem akarok megválni a gombos telefonomtól? Amúgy lehet, hogy ilyen "őskori" embernek tűnök, de utálom a modern dolgokat ebbe meg az a vicc, hogy első szakmámat tanulom, ami számítógép szerelő-karbantartó, de a gépekhez legalább van billentyűzet meg ott nagyobb jobb minden nem kell azt a kis izét folyamatosan nyomkodni, meg nem is értek a telefonokhoz hót h*lye vagyok hozzájuk meg nem is érdekelnek, meg már így OKJ-s képzésen is érzem ennek a hatását, hogy munka során hátrányba leszek emiatt. Erre egyszerű példa, hogy egy adott dolgot sokan már csak lefotóznak a tábláról, én meg ősi módszerrel szeretem gyorsan papírra leírni, vagy számítógépen lejegyzetelni. Amúgy ilyen telefonom van aki kíváncsi rá:

[link]


Összegezve szerintetek, ha munkába kerülök kényszerből váltsak okosra, vagy egy táblagép legyen nálam pluszba?


Utóirat: Ezt egy 20 éves ember írta...



2017. máj. 18. 17:19
1 2
 11/17 Szirty ***** válasza:
Egy eszköz. Vagy használod, vagy nem.
2017. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én inkább okostelefont vennék hiszen ahogy te is mondtad a tablet ugyan azt tudja amit egy okostelefon. Akkor meg minek kettő dolgot cipelni, és az okostelefon meg mindig nálad lesz ha kell.
2017. máj. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem elvárás. De nekem pl. segíti az életemet, hogy ha kell, rá tudok nézni a mailjeimre. Ha kell, aránylag normális fotót készítek bármiről akkor is, ha nincs nálam a gépem. Ha eltévedek, a Google Maps bárhonnan hazavisz. Én kb. erre használom. A híreket nem olvasgatom, ami fontos, arról úgy is hallok majd, a többi meg nem érdekel. iPhone 4S, 10e Ft, kp-val fizetve... :)
2017. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem azért, mert elvárás, hanem mert okos ember megkeresi, de főként megtanulja az előnyeit. Azt mondod:azt a kis izét folyamatosan nyomkodni,de miért kellene? Ha megtanulod jól kezelni, 2 betűnek a keresőbe írásával megtalálod a telefonszámot, ha sms-t írsz a könnyű magyar billentyűzettel, az első két hétben a spec tollal(200 Ft)utána megszokod, és ujjal, százszor könnyebb, mint a buta telefonokon. Sofőrként pl a Vaze program tájékoztat a forgalmi akadályokról az időjárásjelző a közelgő viharról a szkennelő programmal azonnal visszaküldheted a cégnek az aláírt átvételi papírt, lefényképezheted a koccanás helyszínét, kihangosítással nyugodtan tudsz útközben telefonálni, a telefonnal állandóan van nálad "papír, toll", meg hangmagnó, ha utálsz írni, küldhetsz hangüzenetet stb. A tablet jó ötlet, de külön internet kellene rá pl a Vazéhoz, és mindig töprengenél, hogy vidd magaddal, vagy hagyd a kocsiban.Mindenesetre ne vegyél túl kicsi telefont, én is a harmadiknak vettem egyre nagyobbat. Csak most néztem meg,szép a telefonod, azon használod az internetet?

Tehát a legfontosabb, hogy szánj időt a megtanulására, keress egy türelmes segítőt, és bele fogsz szeretni, hidd el!

2017. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor marad az okos megoldás, lassan akkor majd beszerzek egyet, mert még begyakorlom idő, és mikor a kezeim között is szokott lenni alkalmanként. és elnyomkodok valamit rám jön az agybaj általában :)
2017. máj. 19. 13:37
 16/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok,a javaslatom mindenképpen, hogy válaszd szét gondolatban, előbb hagyd a telefont, még a régit használd,és sim kártya nélkül, vagyis nem élesben, gyakorold a használatát. Magnót, fényképezést, ébresztőt, számológépet, jegyzetírást tudod kezelni, egy gmail címmel feléleszted a "számítógép" részét, (remélem Wifi-d van) tudsz email-ezni,a Play áruházból letöltesz először egy számodra érdekes, de egyszerű játékot, csak érintés gyakorlásra, gyakorolod a térképet.

Ha ez már jól megy akkor rakd be a sim kártyát, vegyél rá egy kis mobil internetet, és már indulhat is a Waze, és testvérei. Kíváncsian várom majd a fejleményeidet

2017. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Engem igazából egyáltalán nem érdekel milyen telot használok. 2-3 évig volt gombosom aztán vettem egy galaxy minit 12000 ért, később meg már egy még profibbal voltam ami időközben tönkrement, akkor visszatértem a butafonokhoz(pl nokia 3310) és igazából megváltás volt, mert rájöttem hogy mennyire függtem az okosoktól, és az osztálytársak sem nevettek ki soha, pedig általában nem Így szokott lenni.


17/f

2017. máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!