Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe ejtettem a telóm, fog...

Vízbe ejtettem a telóm, fog újra működni?

Figyelt kérdés
3 körül vízbe ejtettem a telóm és fél percbe telt mire ki tudtam szedni. Aztán úgy 1 óra múlva tudtam csak rizsbe tenni, előtte törölgettük, fújkodtuk, mivel mást nem tudtunk csinálni. (Többször próbáltam bekapcsolni, sikertelenül, de azt olvastam, hogy nem szabad, szóval azóta hagyom.) 5 óta van a rizsben. Meddig hagyjam benne? Az akksiját nem lehet kivenni.

2017. jún. 4. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

semmiképp se töltsék, hanem kapcsolják ki a készüléket- az iPhone-ok akkumulátora nem kivehető -, vegyék ki belőle a SIM-kártyát is. Ezt követően jól szellőző, páramentes helyen kell hagyni a készüléket, hajszárítóval azonban nem szabad gyorsítani a száradást, mert a melegítés csak az alkatrészek korrodálódását segítené elő, ami tovább ronthat a készüléken, esetleg langyos, de semmiképpen sem forró radiátorra lehet rakni a telefont. A Samsungnál arra is felhívták a figyelmet, hogy ha az akkumulátorban lévő áramkörökbe is jut víz, a kialkuló zárlat miatt szélsőséges esetben akár fel is robbanhat.



A szerviz munkatársai szerint - bár egyes fórumokban ezt tanácsolják a tulajdonosoknak - nem jó ötlet a vizet megjárt készüléket alkoholba helyezni sem, ez a módszer ugyanis csak nagyon erős, 90 százalék feletti, azaz csak nagyon kevés vizet tartalmazó szesz esetén lenne működőképes, ilyen sűrű alkoholt azonban nem lehet beszerezni kereskedelmi forgalomban. A Telenor és a Samsung szervizrészlegének szakértői szerint semmilyen alkoholba nem szabad mártani a készüléket, mert a gyógyszertári alkohol is tartalmaz 30 százalék vizet, ráadásul a szesz feloldhatja a kijelző vagy más komponensek ragasztását, tönkretéve a telefont.


Az APPSolute szervizesei szerint praktikus lehet egy tál száraz rizsbe tenni a készüléket, mert az nedvszívó képességgel bír, ugyanakkor a Telenor szakértői ezt sem javasolják, tapasztalataik szerint ugyanis ez is csak feleslegesen lassítja a száradás folyamatát. A Samsung szakértői szerint sem segít ez a módszer, ráadásul a rizsszemek darabkái eldugíthatják a telefon mikrofonját és hangszóróját. Semmiképpen nem szabad mikrohullámú sütőbe helyezni az elázott mobilt, ez ugyanis azonnal tönkretesz minden mobiltelefont.


Legalább két nap pihenő jár az ázott mobilnak.

2017. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:

Ilyenkor a teendő akkut azonnal kivenni.

(Olyan készülék nincs amiből nem lehet kivenni. Legfeljebb szerszám és szaktudás kell hozzá)

Utána szét kell szedni és hagyni napokig száradni.


Ha akku benne marad akkor annak a készüléknek 90% hogy annyi attól függően mennyi víz jutott bele és hova.

2017. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem lehet kiszedni, maximum szervízben tudnák megoldani, én itthon biztosan nem.
2017. jún. 4. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!