Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külső akkumulátorok esetében...

Külső akkumulátorok esetében hogyan kell kiszámolni, hogy a telefonomat hányszor tudja feltölteni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a külső aksi mAh értékét el kell osztani a telefonéval, és megkapjuk, hogy hányszor tudja feltölteni. Pl. Egy 10000mAh-s powerbank majdnem 5x fel tud tölteni egy 2000mAh-s telefont.


Ebben a tudatban vettem egy 100000mAh-s aksit, és legnagyobb meglepetésemre csak 3szor tudtam feltölteni a 2300mAh-s telefonomat. Pedig számolással több mint 40 jött ki. Oké, gondoltam, hogy nem lesz 40, de legalább 20-ra számítottam.


Ezután utána kerestem a problémának és azt láttam, hogy ez a számolási módszer nem igaz. Egy 10400mAh nagyságú aksi (ami majdnem 0,1-e az enyémnek) is 3x fel tud tölteni egy 2000mAh-s telefont. Viszont számolást sehol sem találtam.


Az lenne a kérdésem, hogy akkor az órániénti milliamper hogyan befolyásolja a töltések számát? Mert mindenki a mAh-t nézi váaárlásnál, hogy a több az jobb. Akkor hogy tudjuk kiszámolni, hogy kb hányszor tölti fel a telefonunkat?



2017. aug. 11. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy az az aksi 100 000 mah-es lenne :D
2017. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy 100000mAh kapacitású akku a kisebb teherautókban, buszokban van? Csak a miheztartás végett.

Amit vettél, az egy kamu cucc volt, ennyi.

A 10000mAhkapacitású nagyjából reális volt.

2017. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Azt én is kétlem hogy 100 000mAh-s lenne a töltő. Akkor tudnád pontosan kiszámolni, hogy hányszor tudod feltölteni, ha beleszámolod a töltés közbeni töltésveszteséget és azt is, hogy miközben tölt a telo, akkor is fogyaszt, ha be van kapcsolva.
2017. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy ilyet rendeltem (nem innen): [link]

És elég sok 100000mAh-t találtam a neten.


Akkor azt mondjátok, hogy egy ekkora powerbank kamu? Esetleg vett már valaki más is ilyet?

2017. aug. 11. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, egy 10000 miliamperessel jobban jársz.

Ilyen elképesztően nagy szám egyértelműen kamu.

2017. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted, hogy tök mindegy hány 100000mAh kapacitásút találsz a neten? Annyi pénzért nincs ilyen. Attól hogy fent van a neten, még nem igaz. Fent vana neten a benzincsőre fűzhető fogyasztáscsökkentő ferritgyűrű és a szivargyújtóba dugható áramsimító fogyasztáscsökkentő is, mégsem működnek.


Egy 18650-es Li-Ion cella (18x65mm) 2000-3000 mAh közötti kapacitású. Próbáld elképzelni, hányszor fér bele a megvásárolni kívánt készülék házába, vonj le belőle kettőt (csatlakozók és elektronika helyigénye), és meglesz, jó közelítéssel hány mAh a kapacitása a valóságban.

2017. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat!
2017. aug. 11. 13:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Elírtak egy nullát, ennyi.

Nem kell ettől a falnak menni.

Más dolgoknál is megesik hogy zsonglőrködnek a számokkal.

A számításod jó, a cucc amit vettél már nem annyira.

De legalább működik. Ez is egy pozitívum.

Ja a számítás, az elektronikának is van vesztesége, nem megy át a 100% tárolt energia a bankból. Ezért a 3 töltés a 4 helyett.

2017. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Nem írták el, ez intézményesített átverés.

Felül 3 link van 3 különböző oldalon, ugyanaz, ugyanazon a néven. Ha véletlen lenne már rég kijavították volna.

2017. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!