Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a xiaomi redmi...

Mi a különbség a xiaomi redmi note 4 és 4x között?

Figyelt kérdés

2017. szept. 12. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Az árukereső szerint ez.


Egyes oldalak szerint a 4X -ben is van rádió és mindkettő 256 Gb -ig bővíthető...

2017. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2017. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# az árukeresőt néztem, a 4esnél nem ír semmit a processzor résznél.

2# amit észrevettem, hogy a 4-et lehet frissíteni android 7.0-ra.

Ennyi lenne?

2017. szept. 12. 23:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy lehet frissíteni majd, ugyanaz a MIUI van rá
2017. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyforma Qualcom Snapdragon MSM8953 625 processzor van mindkettőben (mármint ami az EU -s változatokat illeti).

Az 4X ára alacsonyabb és könnyebb. Mindkettőn ugyan az a rendszer van. A 4 -es januári, a 4X februári.

A 4X azért olcsóbb, mert nem tudja a b20 -at (800 MHz -es 4G). Nagyjából ennyit tudtam így reggel összeszedni... Ha gondolod, nézelődhetek még (később) mik a különbségek, mert a 4 engem is érdekel.

2017. szept. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt megköszönném.

Bár én úgy tudtam, hogy tudja a 4G-t ha a globalt veszed. És az elvileg mindkettőből van, de lehet hogy tévedek

2017. szept. 13. 07:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Alig egy hónapja volt a Xiaominak egy nagy frissítési hulláma, több éves modelljeik is kaptak update-t, úgyhogy ha ritkábban, de frissítik az OS-t.
2017. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: igen, de B20 csak a Note 4 Global-ban.

A B20 a "falusi LTE". Ezen a frekin szolgáltatnak 4G-t nagyvárosokon kívül. Ha ilyen helyen laksz, vagy jársz sokszor, mindenképpen a sima Note 4 legyen.

Amúgy én is azt vettem két hónapja, ez a telóm és nagyon meg vagyok elégedve vele. Ennyi pénzér a legjobb ajánlat idehaza.

2017. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor a 4x semmiképp sem tudja a 4G-t? mármint országosan
2017. szept. 13. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézelődtem még...

A 4X nem tud dual band wi-fi -t sem. (72Mbps a wi-fi elméleti maximuma így)

A Note 4 viszont tud dual band wi-fi -t (majdnem 1.9× -es elméleti sebesség wi-fi -n)


Néhány nagyobb városban tudsz vele 4G -t használni, de a kissebb városokban/falvakban a 800 MHz -es LTE -t használják a szolgáltatók (kevesebb adó-torony miatt így nagyobb terület fedhető le, mivel jobban terjed ez a freqi nagy távokon/falakon át is). Azt sajnos nem tudom, hol/mekkora sebesség érhető el így (B20 nélkűl) a 4X -el mobilneten.


A 4X -nek is van snapis (Snapdragon CPU -s) változata 4/64Gb RAM/ROM párossal és magyar nyelvvel, illetve a Helio X20 -as is van magyar nyelvvel, de B20 LTE (800 MHz -es 4G) és Dual-Band Wi-fi egyik 4X -ben sincs (sajnos).


A 4X 16 Gb -os tárhelyű változatát nem is néztem alaposan (B20 abban sincs, meg dual-band wi-fi sem), az szerintem túl szűk a mai appoknak...


A Note 4 tud B20 -at, de nem találtam 4/64 -es változatot csak Note 4 Pro néven (az is tud B20 -at és Dual-Band wi-fi -t is, mint a Note 4 3/32 -es változata.



Megj.1: a Dual-Band wi-fi elméleti maximuma 135 Mbps (ha nem tévedek), de itt is (mint a single-band esetén) távolság/akadályfüggő és csak a teló <-> router/transzmitter/modem/egyéb wi-fi eszköz közti kapcsolat sebességére vonatkozik.


Megj.2: egy oldalon láttam a 4X -nek 3/64 -es snapis változatát is, de csak a tárhely nagyobb a 4X 3/32 -es változathoz képpest.


Megj.3: az összes infót magyar weblapokról szedtem össze.


.


Jó vételt, hosszú élettartamot, tartalmas eszközhasználatot (és minden jót kívánok)!

2017. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!